Орхідеї дуже гарні та багато хто тримає їх вдома, але іноді листя жовтіє. Причин багато, але не кожна з них небезпечна.
Надто рясний полив.
Велика кількість води призводить до пожовтіння листя. Не поливайте рослини надто часто. Також, в горщику повинен бути належний дренаж. Орхідеї беруть поживні речовини та вологу з повітря. Тому, їх корені мають трохи підсохнути перед наступним поливом. Найкраще поливати орхідеї, коли субстрат вже майже сухий.
Невідповідний субстрат.
Субстрат повинен мати достатній рівень аерації, щоб коренева система могла дихати. Обирайте субстрат, що буде швидко та рівномірно висихати. Суміш кори повинна складатися з 25% деревного вугілля або перліту.
Старий субстрат.
Субстрат руйнується через вік та його функції погіршуються. Субстрат слід міняти раз 1-3 роки. Також, він підлягає заміні, якщо руйнування фізичне та з’явився кислий запах.
Нестача світла.
Орхідеї потребують багатогодинного яскравого непрямого світла. Нестача освітлення сприяє пожовтінню листя та пригніченню утворення бутонів. Якщо листя вицвітає, стає блідим та жовтувато-зеленим, поставте горщик ближче до вікна.
Надмірна кількість світла.
Не можна тримати орхідеї під прямими сонячними променями. Деякі сорти переносять декілька годин під прямими променями сонця вранці. Однак, найкраще обирати непряме яскраве світло. Якщо верхнє листя або те, що отримує більше світла, стає блідим. Це відбувається через надмірну кількість прямих сонячних променів. Переставте орхідею в інше місце або зробіть світло розсіяним за допомогою штори.
Вологість.
Орхідеї люблять вологе повітря в межах 60-80%. Таке середовище важко зробити вдома. Найкраще поставити рослину в добре освітленій ванній кімнаті або встановити зволожувач повітря. Також, можна обприскувати орхідеї, але не потрапляйте на листя та квіти.
Шкідники.
Листя жовтіє через шкідників, які висмоктують поживні речовини з рослини. Якщо листя жовтіє, має коричневі плями, скручуються пагони та квіти, значить рослина страждає від комах. Борошнистий червець, попелиця та щитівка люблять харчуватися орхідеями.
Надлишок добрив.
Орхідеї не потребують великої кількості добрив. Надлишок поживних речовин призводить до опіків листя. Уважно читайте рекомендації на упаковці з добривом та використовуйте зазначену дозу.
Нестача добрив.
Під час активного росту рослини потребують поживних речовин. Якщо найстарше листя стало жовтим, а корені здорові, слід внести поживні речовини. Часто така ситуація трапляється навесні.
Вік.
Старе листя буде жовтіти та опадати. Зрілі орхідеї втрачають по 2 листки на рік. Старе листя зберігає поживні речовини та вологу, щоб утворювалися нові пагони. Коли листя вичерпає поживні речовини, воно пожовтіє та опаде самостійно.
Хто сказав, що свіжу редиску можна вирощувати лише навесні? Завдяки правильному підходу та кільком простим…
Хочете продовжити термін служби вашої техніки? Дізнайтеся, які помилки при експлуатації найчастіше допускають користувачі. Міфи…
Городники часто стикаються з проблемою кротів, які можуть завдати значної шкоди врожаю. Проте є кілька…
Щоб декабрист радував пишним цвітінням, його необхідно регулярно підживлювати. Найбільш сприятливий час для цього –…
Знаєте секрет пишного цвітіння фіалок? Це простіше, ніж ви думаєте! Розкриємо вам кілька секретів догляду…
Хочете допомогти пернатим друзям пережити зиму? Дізнайтеся, чому розвішування годівниць в листопаді – це важливо!…