Categories: Поради

Дешева, але ефективна підкормка для огірків. Допомагає збільшити врожай у кілька разів

Дріжджі – являють собою живу структуру, яка при попаданні в ґрунт, в результаті своєї багатогранної діяльності, активізує там корисні бактерії. Це призводить до того, що органічні речовини, які знаходяться в ґрунті, мінералізуються та стають більш доступними для засвоєння огірками.

Правда, на бідних ґрунтах користі від дріжджів буде небагато, бо вони є корисною добавкою тільки в разі добре заправленої органікою грядки. Дріжджі виділяють речовини, які стимулюють утворення коренів у рослин та інтенсивний ріст надземної частини, що призводить до швидкого розвитку огіркових кущів й прискорює їх період плодоношення. При цьому поліпшується й якість плодів, значно знижується кількість потворних екземплярів, а загальна врожайність зростає. Додатковою корисною дією дріжджів є посилення імунітету рослин, в результаті чого вони краще протистоять можливим захворюванням та примхам погоди. Однаково успішно діють дріжджі в теплиці та у відкритому ґрунті, хіба що в теплиці через відсутність холодних ночей вони діють трохи швидше.

Багато городників використовують дріжджові підгодівлі вже на стадії вирощування розсади. Але частіше перший раз дріжджі вносять під час пересадки розсади в грядку. Така підгодівля прискорює приживання розсади та дає поштовх інтенсивному росту коренів й стебел. Другу підгодівлю вносять через місяць-півтора, бо до цього часу дія внесених дріжджів вже закінчується. Як правило, це припадає на початок масового плодоношення. Наступні підгодівлі вносять з інтервалом в місяць. Разом, за сезон підгодовувати огірки дріжджами доводиться 3-4 рази. Якщо помітили, що зростання батогів сповільнюється, а рослини відчувають себе погано, можна спробувати екстрену підгодівлю.

Правила застосування дріжджових підгодівель.

Для приготування робочого розчину можна використовувати як сирі, так й сухі дріжджі. Індивідуальні розчини готувати зовсім не складно, але іноді потрібно додавати ще й цукор або молоко. Для приготування розчинів беруть трохи підігріту воду та велику ємність з урахуванням того, що при бродінні обсяг суміші може збільшитися в півтора рази.

Розчини можна приготувати за такими рецептами:

  • 100 гр. сирих дріжджів розводять в 1 л. теплої води, після чого розбавляють до 10 л. та через 3-4 години використовують для поливу рослин.
  • 100 гр. дріжджів розводять в 1 л. молока, через кілька годин розбавляють водою до 10 л. Такий розчин дуже ефективний, як для позакореневого підживлення, так й для поливу огірків.
  • 10 гр. порошку сухих дріжджів, 2 ст. л. цукру розводять в 1 л. води, настоюють добу, розбавляють в 5-6 разів та поливають рослини.

При приготуванні розчинів буде йти піна, тому ємність візьміть побільше.

У будь-якому випадку слід пам’ятати, що дріжджові розчини тривалому зберіганню не підлягають. Використовують їх в теплу погоду, по вологому ґрунту, а після ще раз поливають грядку чистою водою.

Додають дріжджі, також, в трав’яні настої, які часто використовують городники для підгодівлі. Для цього бочку на третину заповнюють бур’янами, додають 500 гр. дріжджів, батон та наливають трохи більше половини бочки води. Через 3 дні настій розбавляють в 10 разів та використовують для підгодівлі.

Recent Posts

Поливаєш – і качани як м’ячі. Чим підживити капусту в липні, щоб була велика й соковита

У липні час підживити капусту для гарного врожаю У липні капуста активно формує головки, тому…

1 день ago

Липневий догляд за полуницею: що потрібно зробити з кущами після збору врожаю

Липневий догляд за полуницею: закладаємо фундамент для солодкого врожаю наступного року 🍓 Чому це важливо?У…

6 днів ago

Секретна підгодівля моркви в липні: сусіди заздритимуть врожаю

Секретна підгодівля моркви в липні: сусіди заздритимуть врожаю У липні морква активно нарощує коренеплід, і…

6 днів ago

Захищаємо троянди від чорної плямистості. Дієвий метод

Як назавжди позбутися чорних плям на трояндах: простий природний спосіб Чорна плямистість – поширена грибкова…

1 тиждень ago

Три вдалі способи зберігання кропу. Навіть зимою буде як тільки з грядки

Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…

2 тижні ago

150 грамів на 10 літрів води і про капустянку можна забути: захищаємо ділянку від ненажерливого шкідника

Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…

2 тижні ago