Categories: Поради

Дієві засоби для виведення бліх у котів. Ваш улюбленець буде вам вдячний

Блохи – це комахи-паразити, які часто зустрічаються у тварин, зокрема у домашніх котів. Вони являються переносниками небезпечних інфекції та хвороб. При виявленні бліх у домашнього улюбленця, обов’язково слід позбутися цих комах. Існує безліч способів та засобів, які допоможуть це зробити.

Основні симптоми появи бліх.

Зрозуміти, що у кота чи кішки є блохи, дуже просто. Тварина часто себе вилизує, на шкірі є розчісування та рани, в шерсті можна помітити чорні цяточки – це екскременти бліх. Також, у кота знижується апетит, погіршується сон та поведінка.

Якщо вчасно не позбутися паразитів, улюбленцю стане гірше. Він втрачатиме вагу, стане млявим та може розвинутися анемія. На шерсті будуть з’являтися залисини, а на шкірі – інфіковані рани, що в подальшому може призвести до дерматиту.

Дієві засоби для виведення бліх у котів.

Бліх можна позбутися в домашніх умовах або звернутися до ветеринара.

  1. Спеціальний шампунь. Його використовують, коли кошеня ще маленьке або бліх ще не дуже багато. Також, можна мити котів-алергіків, бо шампунь не дуже токсичний.
  2. Спеціальні краплі – це найпоширеніший засіб для виведення бліх у котів. В залежності від складу, краплі можуть вбивати тільки паразитів або їх личинки. У використанні краплі прості та мають пролонгований ефект дії. Важливо, перед використанням крапель, ознайомитися з інструкцією.
  3. Спеціальні таблетки. Їх використовують рідко, хоча вони досить ефективні. Таблетки містять активні компоненти, які потрапляючи в організм тварин діють на паразитів, що кусають вихованця. Вони зручні у застосуванні та виключають можливість злизування препарату з шерсті. Для кращого ефекту, таблетки краще застосовувати разом із протиблошиним нашийником.
  4. Ін’єкції. Їх застосовують у разі сильного зараження тварини блохами. Уколи згубно впливають на дорослих особин, їх яйця та личинки. Одночасно ці препарати знищують кишкових гельмінтів та кліщів, тому їх не варто застосовувати для котів, які мають особливі потреби.
  5. Протиблошина пудра вбиває тільки дорослих бліх. Її потрібно наносити на шкіру та шерсть на деякий час, а потім ретельно вичесати.
  6. Спеціальний спрей від бліх – простий та дієвий засіб. Ним потрібно обприскувати шерсть тварини й дати висохнути.
  7. Протиблошиний нашийник – це звичайний пластиковий ремінець, оброблений спеціальними інсектицидними засобами, які відлякують бліх. Це чудовий варіант, якщо в будинку один вихованець. Якщо ж їх кілька – вони можуть гризти нашийники один одного через що є ризик отруєння. Пам’ятайте, що нашийник має термін дії – він буде ефективним приблизно до 8 місяців.

Народні засоби для виведення бліх у котів.

Найпопулярнішими є:

  • Господарське мило, яким слід мити кішку кілька разів з інтервалом в 4-5 днів;
  • Яблучний оцет – антибіотичний та протигрибковий засіб. Ним потрібно продезінфікувати шерсть тварини. Для цього, слід розвести оцет з водою у співвідношенні 2:1 та обробити шерсть кішки;
  • Спеції – олія орегано, кмин, розмарин, також, чудово вбивають бліх.




Дезінфекція будинку.

Якщо у кота чи кішки були блохи, тоді вони обов’язково залишилися всередині приміщення. Після обробки тварини, необхідно провести дезінфекцію всього будинку. Для цього потрібно використовувати спеціальні дезінфікуючі засоби, які слід розводити у воді, а потім можна обробляти підлогу та плінтуси. Обробити поверхні можна й домашніми засобами: хлоркою або відваром полині.

Килими, м’які меблі та щілини необхідно добре пропилососити. Постільну білизну та м’які іграшки, обов’язково, прати при високих температурах, не нижче 40 градусів.

Recent Posts

Вирощуємо буряк! Чим підживити, щоб ріс великим, солодким і не тріскався — простий рецепт

Буряк із кулак — не міф! Просто підживіть його правильно 💪🍠 Більшість городників ллють гній…

20 години ago

Бур’ян просто зникне: як позбутися кульбаб на ділянці. І не треба ніякої хімії

Як вивести кульбаби з газону: поради експерта з органічного догляду Кульбаби — одні з найпоширеніших…

20 години ago

Сильні кущі й м’ясисті плоди: чим полити перець навесні, щоб не прогадати

Чим підживити перець навесні: очікуйте на багатий врожай Щоб отримати справді багатий урожай перцю, не…

2 дні ago

Часник у травні: чим потрібно підлити, щоб не жовтів і давав великий врожай

Часник у травні: що підлити, щоб не жовтів і давав великий врожай Травень — найважливіший…

2 дні ago

Чим поливати капусту для зав’язування качанів. Розчини, який перевірений вже роками

Йод використовують не тільки в медицині, але й для підживлення багатьох культур, в тому числі…

2 дні ago

Буряк стане солодким, як цукор. Підживлення, про яке мовчать досвідчені городники

Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…

4 дні ago