Сусідство на дачі з городніми комахами не завжди приємне. Хоча, вважається, що вони знищують велику кількість шкідливих комах, але розмножуючись до великої кількості, можуть дуже нашкодити.
Мурахи «випасають» стадо тлі на гілках молодих дерев, кущів та інших рослин, а тля може знищити все навкруги.
Хімічні засоби.
Застосовують, здебільшого, отрутохімікати, які являються досить дієвими.
Перелік засобів проти мурашок:
Сухі препарати: Мурав’їн, Грім-2, Медветокс, Анти-мураха. Вони мають вигляд сухого порошку чи гранул, які розтрушують на мурашник. Для цього потрібно 1-3 грами препарату. Але якщо ділянка дуже щільно заселена мурахами, тоді потрібно взяти на 10 кв. м. ділянки 20 грамів засобу. Мурахи їдять цю приманку та гинуть на протязі 3-5 діб.
Гелеподібні препарати: Домовик або Великий Воїн, які мають гелеподібну структуру. Гель намащують на картонні шматки й кладуть їх на мурашині доріжки та мурашині горбки. Поїдаючи цю приманку, комахи несуть її в мурашник, таким чином знищуючи всю родину на протязі 2 днів.
Розчин діазинону: Мурацид, Мурахоїд, Маратокс, Інтавір. З їх готують розчин та обприскують поселення мурах. Для приготування 1 мл препарату додають у 10 літрів води, цього розчину досить для обробки 5 кв. м. ділянки. Розчин розбризкують за допомогою розпилювача по поверхні листків, ґрунту, у міжряддях, місцях де були виявлені мурашині гнізда та стежки. Комахи зникають повністю через 3 дні.
Окріп.
Якщо на ділянці незначна кількість мурашників, можна скористатися простим засобом — киплячою водою. Потрібно мурашники розгорнути, а потім залити окропом.
Гній.
На шматок фанери чи поліетилену необхідно намастити розчин гною та розкласти біля мурашиних гнізд. Через тиждень залишається тільки залити окропом мешканців, які там поселились.
Гас або бензин.
Обливають виявлені пагорби бензином чи гасом, комахи швидко гинуть, а виживші покидають ділянку назавжди. Не можна підпалювати гнізда це небезпечно.
Рослини та речовини з різким запахом.
Такі рослини змушують комах залишити ділянку, вони дуже чутливі до сильних ароматів, таких як:
Їх сіють біля мурашиних осель: біля суничних кущів, коренеплодів, у садах під кущами та молодими деревами.
Також, мурахи не люблять запаху полину. Її заварюють або настоюють у гарячій воді та обприскують ділянку.
Ще є деякі перевірені засоби боротьби з мурахами – це настій з помідорного бадилля, стрілок часнику, скипидару, тютюнового пилу, залишків копченої риби. Цими настоянками обробляють землю навкруги гнізд.
Інші народні засоби:
Інколи на ділянці селяться лісові мурахи, їх бажано переселити назад до лісу. Пізно ввечері горбок зніміть за допомогою лопати та перекладіть у відро, ямку виберіть на глибину не менше 30 см. Віднесіть мурашник у ліс та висипте, а ямку залийте окропом.
Дізнайтеся, як легко і дешево захистити своє авто від обмерзання за допомогою одного незвичайного інгредієнта,…
Не дозволь вогкості зіпсувати твоє улюблене взуття! Дізнайся, як захистити його за допомогою підручних засобів…
24 листопада: день святої великомучениці Катерини 24 листопада православні християни вшановують святу великомученицю Катерину, яка…
Як номер будинку впливає на життя людини Кожен будинок має свою унікальну енергетику, яка може…
Виття для собак — це спосіб спілкування та вираження емоцій. У дикій природі вовки використовують…
Дізнайтеся, як приготувати соковиту курку в духовці за допомогою простих кулінарних хитрощів. Соковита курка в…