Щорічно, кожен городник вирощує на своїй ділянці картоплю, бо цей овоч у народі називають другим хлібом.
Отримати справді щедрий врожай картоплі можна завдяки правильному догляду, поливу та підживлення. Однак, мало хто знає, що існує ще одна важлива процедура, яку потрібно зробити, щоб плоди були якісними, великими та довго зберігалися – це скошування картопляного бадилля.
Пропонуємо дізнатися, навіщо досвідчені городники завжди скошують бадилля картоплі та коли проводити дану процедуру.
1 причина скошування бадилля – великі бульби.
Деякі вважають, що чим пишніше буде бадилля, тим кращим буде врожай, але це не так. Насправді, бадилля, коли починає цвісти, забирає всі сили у рослини на розвиток квітів, а не плодів. Таким чином, бадилля витягує з ґрунту всі корисні речовини, які повинні йти на зростання бульб. Тому, щоб виростити великі бульби, необхідно обов’язково скосити бадилля.
2 причина скошування бадилля – зменшення шкідників.
Більшість шкідників оселяються саме в густому та пишному бадиллі. Тому, щоб позбутися від них, потрібно вчасно обрізати картопляне бадилля. Це допоможе знизити ймовірність появи на ділянці комах, які цікавляться картоплею. Однак, варто розуміти, що не всіх шкідників цей момент зупиняє.
3 причина скошування бадилля – мінімізується ризик зараження фітофторозом.
Фітофтороз – це найпоширеніше та небезпечне захворювання, яке вражає городні й садові культури. Ця грибкова хвороба спочатку розвивається на листках рослин, а потім вражає плоди, що призводить до їх гниття. Тому, якщо вчасно обрізати бадилля, то можна уникнути появи цієї та інших хвороб.
Коли потрібно скошувати картопляне бадилля?
Скошувати бадилля картоплі можна вже через 30 днів після цвітіння. Важливо, під час процедури, обов’язково, залишати невеликі “хвостики”. Це потрібно для того, щоб, під час збору врожаю, було видно, де посаджена картопля.
Також, розумні городники радять скошувати бадилля за 7-10 днів до викопування картоплі. Однак, якщо посаджена пізня картопля, то прибирати бадилля необхідно за 3 тижні до початку перших заморозків.
На замітку: скошеним картопляним бадиллям, ні в якому разі, не можна годувати корів та іншу худобу, бо воно містить небезпечні речовини, які можуть спричинити отруєння та хвороби.
Як позбутися нагару: ефективні методи очищення Нагар, що утворюється на кухонному приладді, є результатом накопичення…
Чи варто додавати багато порошку в пральну машину? Багато людей помилково вважають, що чим більше…
Як правильно доглядати за орхідеєю: поради для здорових і красивих квітів Орхідея – це витончена…
Щоб забезпечити гарний врожай, необхідно приділити увагу вирощуванню здорової та міцної розсади. Якщо паростки виглядають…
Новий рік завжди приносить із собою магію традицій, що символізують надію на краще майбутнє. Деякі…
Обручка: значення, прикмети та причини носіння чи знімання Обручка — це не лише символ подружнього…