Categories: Поради

Для чого видаляти усе листя на помідорах, та як правильно це робити

Помідори потребують особливого догляду. Дуже важливо правильно видаляти зайве листя. Це допоможе повітрю краще циркулювати, рослини будуть стійкими до хвороб та направлять сили на ріст плодів.

Листя дуже важливе для помідорів. Однак, його надмірна кількість кидає тінь на плоди, знижуючи їхній смак та якість. Також, велика кількість листя сприяє появі грибків та догляд за рослинами ускладнюється.

Видаліть листя, щоб покращити освітлення та повітропроникність.

Починайте видаляти листя з дерев нижнього ярусу. В листі, що ближче до ґрунту, розмножуються хвороби та шкідники. Воно не отримує достатньої кількості світла та майже не приймає участі в фотосинтезі. Також, видаліть листя, що кидає тінь на плоди, щоб вони краще дозрівали та були смачними.

Найкраще видаляти листя вранці в сонячну погоду. В цей час ризик отримання стресу у рослин нижчий, а рани будуть швидше загоюватися. Не видаляйте за один раз багато листя, краще робити це поступово. Використовуйте для процедури гострі ножиці чи секатор. Зріз робіть обережно, залишивши маленький пеньок. Проводьте перевірку кущів та прибирайте нові зайві листочки.

Видаляйте листя збалансовано. Надмірна обрізка призведе до зниження рівня врожайності, а рослини слабшають. Щоб фотосинтез був повноцінним, залишайте достатню кількість листя на кущах — по 1-2 листки над кожним суцвіттям.

У кожного сорту томатів є свої особливості. Враховуйте їх під час проведення процедури. Деяким сортам потрібна регулярна обрізка, а інші більш стійкі до хвороб та не потребують частої обрізки. Умови вирощування, також, мають вплив на частоту проведення обрізки. В тепличних умовах, де підвищений рівень вологості, необхідно частіше провітрювати приміщення та видаляти зайве листя.

Recent Posts

5 головних причин, чому морква виростає дрібною та не смачною. Не допускайте цих помилок

В кінці квітня починається посадка моркви. В травні процес активізується. Тому, варто знати правила посадки…

4 часа ago

Як відрізнити справжній сир від сирного продукту: швидкий спосіб

Не кожен може відрізнити де сир, а де сирний продукт. Однак, вони мають велику різницю.…

4 часа ago

Ефективні методи боротьби з кротами. На довго підуть з вашої ділянки

Кроти – справжнє лихо для будь-якого садівника. Їхні підземні ходи не лише псують зовнішній вигляд…

4 часа ago

Ефективні способи захисту городу від дротяника: корисні поради

Дротяник – справжнє випробування для городників. Личинки жуків-коваликів можуть серйозно пошкодити коренеплоди та зіпсувати майбутній…

1 день ago

Як перетворити чорнобривці на органічне добриво. Городникам на замітку

Чорнобривці – це не просто яскрава прикраса вашого саду. Ці невибагливі квіти несуть у собі…

1 день ago

Як зробити пшоняну кашу розсипчастою і смачною. 4 головні правила

Пшоняна каша – це страва, яка чудово зігріває в холодну пору року і насичує організм…

2 дня ago