Categories: Поради

Догляд за виноградом у серпні: що обов’язково потрібно зробити в цьому місяці

Догляд за виноградом в серпні передбачає кілька обов’язкових дій.

Догляд за виноградом в серпні передбачає кілька обов’язкових дій, які гарантують багатий і смачний урожай, інформує Ukr.Media.

У серпні дачники вже потихеньку починають “відщипувати” перші ягідки винограду. Скоро можна буде збирати його цілими гронами. Що потрібно зробити в останній місяць літа, щоб винограду вистачило і для “поласувати”, і на компот, і для приготування домашнього вина ще залишилося.

Процедура №1. Полив винограду

У першій половині серпня виноград поливають так само регулярно, як і в липні. А ось, починаючи з середини місяця, якщо дощової вологи рослині вистачає, полив потрібно припинити. Якщо ж погода тепла і суха, то вносити рідину потрібно невеликими порціями, але це стосується тільки молодих кущів та винограду пізніх сортів. Виноград ранніх строків дозрівання і дорослі кущі у другій половині серпня, зазвичай, вже не поливають.

Землю під виноградом потрібно зволожувати до розм’якшення ягід і фарбування шкірки в характерний для сорту колір. Рясний полив винограду під час дозрівання ягід може призвести до розтріскування шкірочки і появи на плодах сірої гнилі.

У перший рік вирощування виноград поливають за певними правилами.

Процедура №2. Підживлення винограду

На початку місяця лозу, яка плодоносить, потрібно обов’язково підгодовувати мінеральними добривами без вмісту азоту. Наприклад, можна розчинити 15 г монофосфату калію на 10 л відстояної дощової води і обприскати виноград по листю.



Не рекомендується використовувати азотовмісні добрива — інакше рослина продовжить нарощувати зелену масу, замість того щоб почати підготовку до зими.

Під час дозрівання ягід проведіть ще одне позакореневе підживлення: 3 г борної кислоти розведіть в невеликій кількості гарячої води, додайте 1 г марганцівки, 20 г калійної солі і 30 г суперфосфату. Отриману суміш розведіть у 10 л води. Якщо літо у вашому регіоні коротке, для якнайшвидшого дозрівання ягід можна також додатково провести кореневе підживлення винограду. Для цього під кожен кущ потрібно внести 60 г суперфосфату, 30 г сірчанокислого калію та розчин мікроелементів, згідно з інструкцією.

Процедура №3. Захисна обробка

Проводиться тільки в разі виявлення ознак хвороб винограду, характерних для серпня.

Отже, якщо ви підозрюєте, що ваш виноград захворів на сіру гниль, розведіть 2 г йодистого калію або 80 г харчової соди на 10 л води і обробіть рослину одним з цих розчинів.

Якщо ви помітили перші ознаки несправжньої борошнистої роси, або як її ще називають, мілдью, розчиніть у 10 л води 5-7 г перманганату калію (марганцівки) і обприскайте цим складом виноград. Допускається повторна обробка рослини, якщо перше обприскування не допомогло: в цьому випадку дозу марганцівки на 10 л води збільшують вдвічі.

Суміш з 80 г колоїдної сірки і 10 л води допоможе перемогти справжню борошняну росу, у якої є і друга назва — оїдіум. Однак обприскувати цією сумішшю рослину, яка захворіла, потрібно при температурі не менше 20°C, погода при цьому повинна бути сухою і безвітряною. Для того щоб уникнути розповсюдження інфекції, перед обробкою захисними розчинами обов’язково видаліть уражені ягоди з куща, зокрема розтріскані.

Процедура №4. Обрізка винограду

Так зване карбування лози краще проводити в другій-третій декадах місяця. Така обрізка являє собою видалення верхівок всіх молодих пагонів з 6-8 верхніми листками. Залежно від висоти куща, потрібно відрізати від 20 до 40 см. Якщо ви все зробите правильно, то до зими ваша лоза зміцніє і накопичить необхідні їй живильні речовини.



Карбування не проводять на пошкоджених хворобами кущах, в посушливу та спекотну погоду, а також на ділянках з близьким заляганням ґрунтових вод.

Крім найбільш важливих процедур, які ми перерахували, не забудьте також провести ще дві. Видаліть листя, які затіняють кисті з ягодами, для прискорення збирання врожаю. Ну, і, власне, починайте збирати урожай. Особливо це стосується ранньостиглих сортів винограду.

Recent Posts

Захищаємо троянди від чорної плямистості. Дієвий метод

Як назавжди позбутися чорних плям на трояндах: простий природний спосіб Чорна плямистість – поширена грибкова…

8 години ago

Три вдалі способи зберігання кропу. Навіть зимою буде як тільки з грядки

Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…

4 дні ago

150 грамів на 10 літрів води і про капустянку можна забути: захищаємо ділянку від ненажерливого шкідника

Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…

4 дні ago

Місячний посівний календар на липень 2025. Сприятливі та не сприятливі дні

Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…

6 днів ago

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…

2 тижні ago

Навіщо досвідчені кухарі в киплячу воду з яйцями кидають сірники. Варто знати кожній господині

Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…

2 тижні ago