Під час топки печей та котлів можна помітити, що одна й та сама кількість дров горить й гріє по-різному. Однак, варто знати, як правильно топити піч, щоб зекономити.
Дрова можуть згоряти надто швидко, якщо неправильно їх укладати, використовувати не ту породу дерева, через недостатню температуру, не прогріту топку, надмірну кількість сажі, забагато або замало деревини.
Щоб дрова горіли повільно та ефективно, потрібно виправити помилки.
Укладання дров правильно.
Якщо викладати з дров піраміду, в центр покласти папір та підпалити, то вся деревина почне горіти одночасно. Таким чином можна отримати сильний, але нерівномірний жар. Найкращий варіант – це покласти нижній шар дров, потім верхній, змістивши на 5-10 см в один бік та всі наступні викладати за такою ж схемою. На виступаючі краї покладіть тріски, папір та підпаліть. Між дровами повинна залишатися відстань для циркуляції повітря. Потрібно використовувати лише суху та щільну деревину.
Вчасно закрити засувку.
Перш ніж розпалити вогонь, відкрийте засувку, щоб зробити гарну тягу. По мірі загоряння деревини поступово закрийте засувку. Якщо поліна перестають горіти, слід знов відкрити її.
Правильно обирати деревину.
Щільні поліна даватимуть більше тепла. Також, після них залишиться багато вугілля, яке буде повільно тліти та нагрівати приміщення. Більш м’яка деревина швидко розсиплеться на вугілля та дуже швидко згорить. Використовуйте дрова з ясеню, сливи, самшиту та акації. Вони горітимуть довше за ялину, вербу, осику, сосну, липу або тополю.
Підготувати дрова завчасно.
За 2-3 дні до того, як запалити піч, занесіть дрова в будинок, щоб вони стали тепліше. Тоді вони витрачатимуть менше тепла, щоб розібратися самим. Сухі та теплі дрова горять економно й без диму.
Розігріти топку.
Не кладіть в холодну піч теплі дрова. Інакше спочатку буде розігріватися піч, а потім – будинок. Для швидкого розігрівання топки, спаліть всередині папір.
Режим горіння.
Дотримуйтесь температурного режиму до 320 градусів. Вищий показник призведе до активного згоряння дров та доведеться частіше їх підкладати. Придбайте індикатор режиму, щоб стежити за оптимальною температурою. Також, враховуйте температуру повітря надворі. Чим вища температура повітря ззовні, тим менше днів знадобиться на обігрів.
Прибирати сажу.
Постійно прибирайте сажу, щоб вона не засмічувала димохід та не створювала теплоізоляцію.
Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…
Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…
На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…
Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…
Розмноження троянд живцями взимку – це ефективний і популярний спосіб отримати нові кущі. Дотримуючись кількох…
На новорічному столі завжди хочеться здивувати гостей чимось незвичайним, і десерти тут не є винятком.…