Categories: Поради

Дванадцять дієвих прийомів, для активного росту ваших кімнатних рослин.

Дванадцять дієвих прийомів, для активного росту ваших кімнатних рослин.

Обираючи в магазині квітковий вазонок, ми звертаємо увагу лише на її красу та форму. Забуваючи про те, що кожна квітка має власну енергетику, яка впливає на людину, як позитивно так і негативним чином.

Щоб мати гарний, пишний вазонок вдома, треба навчитися правильно за ним доглядати. Адже квіти такі тендітні, і буває так, що невеличке недотримманя правил по догляду призводить занедужання рослини, таких як – жовтіння а згодом і висихання листя, через пересушення повітря, або ж навпаки: рослинка може вкритися грибком через надмірне зволоження.

Ми зібрали для вас 10 дієвих рецептів, від найкращих спеціалістів,  для догляду за вашими кімнатними улюбленцями. Користуйтеся на здоров’я, і тіштеся красою та здоровьям вашого саду на підвіконні.

1. Для рослини Вода – це одне із основних джерел життя і росту. Ми не замислюємося над тим, яка саме вода потрібна нашим квітам і поливаємо звичайною питною водою, здебільшого з під крану. Що, з часом, може призвести до пожовтіння листків, хлорозу та білого нальоту на грунті. Це відбувається через хлор і вапно, що містяться у питній воді. Тому воду обов’язково треба відстоювати. Ще дуже важливо не поливати рослини холодною або занадто теплою водою, ідеальний варінт води для поливу – це кімнатна температура. Наберіть у розпилювач воду з під крану і на добу лишіть у спокої. Відстоявши таким чином воду ми позбудемося шкідливору, а позбутися вапна у воді допоможе звичайний сік лимону або лимонна кислота. Кілька крупинок кислоти, або 10 крапель яблучного чи звичайного оцту на один літр, допоможуть пом’якшити воду. Ще один дуже простий спосіб позбутися недоліків води з під крану – це кип’ятіння. Квіти дуже люблять пити кип’ячену воду. А якщо ви час від часу будете додавати до такої води добрива або біологічні підгодівлі, то ваші рослини будуть почувати себе прекрасно і взимку і влітку.

2. Найбільш екологічний спосіб підтримки і підкормки ваших рослин – це Цукор. Глюкоза, що у великій кількості міститься у цукрі, є джерелом енергії для рослини. Рекомндуємо “поцукрити” зверху землю у горщику і полити її водою. Ще можна розвести одну столову ложку цукру у 0,5 літра води, і поливати ваші рослини цим розчином.

3. Рицинова олія. Ідеально підходить для квітучих рослин. Знадобиться 1 чайна ложка олії на 1 літру води. При застосуванні засобу рослини швидше ростуть, красиво цвітуть і не хворіють.

4. Дуже добре справляється з хворобами рослин – деревний попіл. Найпоширенішим способом використання попелу з дерев є додавання його до рідини. Не велику кількість, зазвичай це 100-150 грам попелу розводять у відрі води, перемішують і готово. Застосовувати попіл не частіше 1 раз в місяць.

5. Дуже гарною підживою для кімнатних рослин є шкірки з бананів, мандаринів або будь яких цитрусових. Беремо, наприклад, шкірки з двох бананів і заливаємо їх водою, залишаємо на дві доби настоятися у темному місці, розводимо цей настій 1:1 з водою і поливаємо. Мої орхідеї просто у захваті від такої підкормки.

6. Дуже корисно додавати до води пігулку аспірину. Одна пігулка на один літр води. Завдяки Аспірину рослини стають стійкішими до хвороб, мають більш насичений колір листя, і активніше ростуть.

7. Дуже сильним стимулятором для росту рослини є сік Алое. Це біогенний стимулятор рослинного походження. Завдяки цьому природному засобу можна у короткий термін виростити гарну і сильну рослину. Приготування: в півтора літрі води розвести одну чайну ложку соку.

8. Молоко. Молоко рекомендують не лише для поливання (1 чайна ложка на 1 літру води). Так само ще розчином молока з водою можна протирати листя в співвідношенні 1:10. Змочивши ватний диск, готовою рідиною протирають листя один раз на тиждень. Листя блищатиме, чаруючи своєю красою і свіжістю.

9. Дріжджі. Дріжджі при підживленні кімнатних рослин стимулюють їх зростання. Завдяки ряду речовин, що знаходяться в дріжджах зростає мінералізація органічних речовин і активізується виділення вуглекислоти в ґрунті. Для приготування розчину змішайте 10 г дріжджів зі столовою ложкою цукрового піску і залийте їх літром відстояної води. Попередньо настояти протягом 2 годин, розведіть цей засіб водою у співвідношенні 1 : 5 і поливайте ним свої вазони.



10. Йод. Дуже цінна піджива для рослини, адже завдяки йоду поліпшується листя рослини, а бутони стають яскравими і пишними. Проте з йодом слід бути дуже обережними, бо якщо відбудеться передозування ціеї речовини то рослина може загинути. Розводити йод треба так: ” краплі йоду розвести у двох літрах води і проводити полив цим розчином один раз на тиждень.

11. Кава. Додайте використану кавову гущу в землю кімнатних рослин. Вона містить багато азоту, а рослини його дуже люблять. Краще не поливати рослину дуже сильно після додавання кави, щоб азот розподілявся рівномірно. Крім цього кава робить грунт більш пухкою. Кавову гущу оцінять рослини, які воліють кислого грунту. Приміром, гортензія в таких умовах буде цвісти дуже красиво.

12. Кропива. Кропива — просто чудовий засіб для відновлення виснажених грунтів. Для створення добрива вам знадобиться 100 г свіжої кропиви, яку необхідно залити 1 літром води, накрити кришкою і настоювати протягом доби. Після проціджування розбавте настій водою в співвідношенні 1 : 10.

Для того, щоб кімнатні рослини цвіли і розвивалися, необхідно проводити регулярне пересадження. При пересадженні рослини отримують поживні речовини, а при заміні землі – розвиток кореневої системи. Весна – найкращий час для цього.

Recent Posts

Маринад для курки, який зробить м’ясо ніжним та соковитим. Забирайте рецепт

Для правильного приготування м'яса курки, її потрібно замаринувати. Тому, пропонуємо скористатися рецептом найвдалішого маринаду для…

22 години ago

Натуральне добриво для полуниці, яке порадує щедрим врожаєм солодких ягід

Натуральне підживлення для полуниці: як приготувати гній з кропиви Домашні натуральні добрива — це безпечний…

22 години ago

Качани зав’яжуться вже зовсім скоро: ось чим підживити капусту

Як підживити капусту, щоб качани були великі й хрусткі Капуста — популярна культура на городі,…

22 години ago

5 фатальних помилок на городі, через які ви залишитесь без урожаю — навіть якщо все робили “за правилами

5 помилок весняного городу, через які ви залишитесь без урожаю Весна — вирішальний період для…

2 дні ago

Чому не можна садити туї біля хати: цю відповідь має знати кожен господар

Чому не варто садити тую біля будинку: забобони і реальні факти Туя — популярна декоративна…

2 дні ago

Смачні намазки на хліб. 12 рецептів, які мають бути під рукою у кожної господині

Пропонуємо прості рецепти приготування намазок, які стануть в нагоді на будь-який випадок. Вони підійдуть для…

2 дні ago