Восени можна розмножувати чорну смородину живцями. Завдяки цьому методу, нові кущі будуть здоровими та збережуть всі цінні якості материнського куща.
Вибір та підготовка живців.
Щоб розмножити чорну смородину, обирайте молоді та здорові кущі, що добре плодоносять. Зріжте однорічний зрілий пагін. Розріжте його на частини, щоб на кожній було по 4 бруньки. Внизу зробіть косий зріз під ниркою, а вгорі – поперечний на 2 см вище за верхню нирку. Не можна використовувати верхівку пагона, інакше живці погано приживуться.
Ґрунт та підживлення.
Підготуйте ґрунт. Для цього проведіть перекопування та підживлення. Можна використовувати перегній або компост. Також, можна внести фосфорні та калійні добрива. Свіжий гній використовувати не можна, бо він може нашкодити молодим саджанцям.
Посадка.
Живці висаджують під кутом 45 градусів. Над поверхнею ґрунту має залишитись одна брунька, спрямована вгору. Висаджуйте живці на відстані 15 см один від одного. Завжди краще висаджувати декілька живців, щоб виростити найсильніший з них. Ґрунт навколо саджанця утрамбуйте та рясно полийте.
Догляд.
Після посадки живців слід забезпечити їм регулярний догляд. Навесні можна буде побачити молоді пагони. В цей час рослини потребують азотних добрив, щоб стимулювати ріст. До осені вкорінені живці пересаджують у відкритий ґрунт.
Вкоренити живці смородини можна у воді, але вкорінення в землі дає кращі результати.
Як назавжди позбутися чорних плям на трояндах: простий природний спосіб Чорна плямистість – поширена грибкова…
Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…
Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…
Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…
Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…
Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…