Categories: Поради

Ефективний спосіб лікування томатів та перцю, від вершинної гнилі.

Лікування для томатів та перцю, від вершинної гнилі.

Огородники-любителі напевно знають, як знижується урожайність томаті через фітофтороз та вершинну гниль. Саме про неї, ми і поговоримо у нашій статті.

Вершинна гниль з’являється, в основному через різкі перепади температури, наприклад від холоду до різкого потепління. Захворювати починають нижні плоди, ті які ближчі до ґрунту, а тому на них швидше потрапляють бактерії та мікроби. Спочатку біля плодоніжки з’являється побуріння, потім на поверхні томату стає ледь видно водянисту плямку, яка з часом розширюється і чорніє. Це означає, що рослинам не вистачає бору та кальцію. Плями можуть бути непомітними ззовні плоду, але при розрізанні виявляються у середині овоча.

Слід зазначити, що такі томати взагалі не можна вживати, їх потрібно викидати цілими. Адже гниль може бути присутня навіть на невидимих частинах томатів. А вона дуже шкідлива для людини.

Вершинна гниль, часто з’являється при кальцієвій недостатності ґрунту. Рослині не вистачає сил боротися з бактеріальними шкідниками. А отже, господар втрачає до 30% свого врожаю. Тому дуже важливо провести профілактику хвороб томатів та перцю, для збереження урожаю і його якості.

Проводимо профілактику хвороб наших томатів.

Чим раніше ви виявите захворювання і почнете боротьбу з ним, тим легше буде його подолати. Ото ж, при появі підозри на хворобу, слід обробити томати препаратами кальцію. Замість кальцієвої селітри можна використовувати кальцій в хелатованій формі, він краще і легше засвоюється. Тому вже на протязі двох годин, повністю засвоїться рослиною.



Якщо ж проводити обробку кальцієвою селітрою, то рослина засвоїть її лише через кілька тижнів, і потрібний результат примусить себе чекати. В такому випадку профілактику варто проводити заздалегідь хоча б за два тижні до ймовірного захворювання. На засвоєння селітри також впливає висока температура, на це теж треба звертати увагу. При високій температурі повітря кальцій не буде засвоюватися рослинами.

Дуже гарно обробляти томати та перець від гнилі “Брексил кальцієм”, який містить в хелатованій формі кальцій (СаО 20%) і бор (в 0,5%). Ці два елементи дуже потрібні рослинам і гарно співпрацюють разом. Вони конче необхідні для розвитку та формування повноцінної зав’язі.

Підгодовування кальцієм дуже добре робити на протязі усього сезону, особливо, коли відбувається дозрівання плодів. Такі плоди мають кращу опірність від хвороб, краще і довше зберігаються.

Важливе застереження: Кальцієве підгодовування не можна поєднувати з сіркою у будь-якому її вигляді.

Щоб приготувати розчин “Брексил кальцію” для обприскування потрібно взяти: 20-30 грамів речовини та розчинити її у відрі води (десятилітровому). Застосовують препарат раз в 10-14 днів.

Водний розчин цього препарату може зберігатися до доби.


Recent Posts

Буряк стане солодким, як цукор. Підживлення, про яке мовчать досвідчені городники

Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…

14 години ago

Як правильно та чим підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани. Покрокова інструкція

Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…

21 годину ago

Павуків більше не буде! Один простий продукт з кухні допоможе позбутися їх без хімії

В  домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…

3 дні ago

Добриво для герані — з того, що під ногами! Не купуйте, зробіть самі — і ваша герань буде цвісти до осені!

Найкраще добриво для герані — з того, що під ногами! 🌸 Не купуйте, зробіть самі…

3 дні ago

Цибуля без стрілок: що потрібно зробити зараз, щоб не бачити їх. Врожай порадує вас

Як правильно підготувати цибулю на перо: поради досвідчених городників Вирощування зеленої цибулі — одне з…

3 дні ago

Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ — і тепер збирає відра врожаю!

Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ —…

4 дні ago