Новий рік – це одне з найвідоміших календарних свят. Це сімейне свято кожна родина святкує по-своєму й за своїми звичаями. З приходом Нового року хочеться вірити в казку та забути все погане, що було у минулому році й готуватися до найсвітліших життєвих моментів. З давніх часів існують новорічні традиції, які передавалися з покоління в покоління від наших предків. Їх прийнято дотримуватися й слідувати ним. Ці звичаї й досі актуальні, бо всі сподіваються й вірять у чудо, яке може статися у новому 2024 році. Тому, не варто ігнорувати новорічні традиції та обряди, бо хтозна, можливо, саме цього разу вони принесуть вам радість й добробут.
Близько десяти святкових вірувань знали й дотримувалися наші пращури. Пропонуємо дізнатися про деякі з них, що вже трохи забуті, проте дуже ефективні.
Випікання хліба до святкового столу.
Хліб – це головний символ ситного року. Кожна господиня повинна власноруч спекти запашний домашній хліб, який мав стояти на новорічному столі, бо без нього не обходилось жодне свято. Це звичай ніколи не порушували, бо вірили, що свіжоспечений хліб принесе людям ситний рік.
Розкидання монет й пшениці по оселі.
Наші пращури у новорічну ніч розсипали монети по всім кутам будинку. Робили це для того, щоб в оселі завжди були гроші, щастя й добробут.
Ще є така новорічна традиція, коли потрібно було засівати пшеницею весь будинок, але, ні в якому разі, не можна було підіймати або прибирати те, що насипали на підлогу, бо цими діями можна було вимести всю удачу, щастя й добробут.
Передноворічні спалювання мітли.
Напередодні Нового року, всі існуючі мітли, якими користувалися протягом минулого року, необхідно було спалювати, бо цей предмет вважався найбруднішим у будинку. За цілий рік він збирав не лише бруд, а й негативну енергетику, тому його потрібно було позбутися й замінити на новий.
В наш час, мало хто користується мітлою, бо більшість людей мають сучасні пилососи. Якщо хочете провести обряд з мітлою, але у вас його не має, не засмучуйтесь. Просто візьміть кілька сухих гілок, символічно попідмітайте ними будинок, а потім може його спалити без докорів сумління.
Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…
Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…
Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…
Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…
Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…
Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…