Categories: Поради

Головні помилки, через які пропадає орхідея. Ніколи не робіть цього

Орхідея – це неймовірно гарна квітка. Багато жінок вирощують цілі сади в своїх оселях. Головне – це правильний догляд за ними, щоб квіти були міцними та радували око. Тому, потрібно уникати найпоширеніших помилок.

Купівля.

Будьте уважні при купівлі квітів, щоб не взяти хворі або старі. Обов’язково огляньте кореневу систему. Корінці повинні бути зеленими та мати сріблястий відтінок, без бурих плям. Листя має бути пружним та насичено-зеленого кольору.

Розташування.

Зазвичай всі кімнатні рослини розташовують на підвіконні. Однак, якщо вікна виходять на північ, тоді орхідея буде витягуватись через недостатню кількість світла. Якщо на південь або схід, тоді рослина може отримати опіки. Краще розташувати квітку в місці, де можна буде забезпечити для неї додаткове освітлення або розсіяти прямі сонячні промені.

Заміна субстрату.

Не робіть цього одразу після придбання квітки. Дайте їй можливість пройти період адаптації протягом декількох тижнів. Пересадка проводиться, коли субстрат перестає надавати корінню необхідну кількість вологи.

Пересадка.

Не можна вирощувати орхідею в звичайному ґрунті, бо коріння потребує надходження повітря та води, в іншому випадку воно почне гнити. Тому, не можна ущільнювати субстрат при пересадці.

Полив.

Орхідею потрібно поливати 1 раз на 10-14 днів. Якщо нижнє листя починає в’янути, потрібно полити рослину. Якщо ж листя має насичений зелений колір, на стінках горщика є конденсат, тоді варто утриматись від поливу.

Підгодівля.

Підживлювати орхідею слід 1-2 рази в місяць під час активного росту. Не можна вносити добрива під час цвітіння, це може викликати стрес у квітки. Найчастіше підгодівля проводиться при утворенні нових квітконосів або зростанні листя.

Обприскування.

Орхідеям потрібен високий рівень вологості, але не можна переборщити з цим, інакше вона згниє або з’являться шкідники. Розташуйте поряд з рослиною банки, наповнені водою – це допоможе підняти рівень вологості та задовільнити потреби орхідеї.

Шкідники та захворювання.

Зазвичай шкідники живуть в субстраті. Це може бути тля, павутинний кліщ або трипси. Частіше за все орхідея може захворіти на борошнисту росу, гниль та інші вірусні захворювання.

Догляд взимку.

Не можна розташовувати квітку на протязі та в сухому приміщенні. Краще прибрати її з вікна та від батареї. Однак, в такому випадку знадобиться додаткове освітлення або ж доведеться утеплювати підвіконня.

Recent Posts

Буряк стане солодким, як цукор. Підживлення, про яке мовчать досвідчені городники

Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…

17 години ago

Як правильно та чим підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани. Покрокова інструкція

Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…

1 день ago

Павуків більше не буде! Один простий продукт з кухні допоможе позбутися їх без хімії

В  домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…

3 дні ago

Добриво для герані — з того, що під ногами! Не купуйте, зробіть самі — і ваша герань буде цвісти до осені!

Найкраще добриво для герані — з того, що під ногами! 🌸 Не купуйте, зробіть самі…

3 дні ago

Цибуля без стрілок: що потрібно зробити зараз, щоб не бачити їх. Врожай порадує вас

Як правильно підготувати цибулю на перо: поради досвідчених городників Вирощування зеленої цибулі — одне з…

3 дні ago

Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ — і тепер збирає відра врожаю!

Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ —…

4 дні ago