Зазвичай, гладіолуси вирощують посадивши цибулини навесні та ретельно за ними доглядають на протязі всього літнього сезону. Однак, якщо в вашій місцевості переважно помірний та спекотний клімат, тоді можна висадити рослини вже восени. Вона добре зимує в ґрунті, а навесні, коли настануть сприятливі умови, піде дуже швидко в ріст, ніж ті, що посаджені навесні.
Осіння посадка потребує врахування певних температурних умов, які не повинні бути вищими за +10°С, інакше рослини підуть в ріст й можуть загинути взимку. Тому, висаджуйте цибулини гладіолусів за 14 днів до передбачуваних морозів.
Висаджені гладіолуси восени будуть набагато міцнішими, менш схильними до різноманітних хвороб та більш стійкими до уражень різними шкідниками.
Для цього краще брати бічні бульби-цибулини, використовуючи методику висадки цибулин денцем догори. За таких умов головна цибулина погано розвивається, а бічні починають своє стрімке зростання. Можна використати й поділені на частини цибулини. Для цього цибулинку розрізають на частини й так їх висаджують в землю.
Правила висадки гладіолусів:
Оберіть ділянку для рослин. Це має бути світле місце, де багато сонця, ґрунт на ній добре підживіть змішаним торфом з компостом та після розпушить.
В подальшому, доглядайте за рослинами так, як за іншими, висадженими навесні.
Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…
Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…
В домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…
Найкраще добриво для герані — з того, що під ногами! 🌸 Не купуйте, зробіть самі…
Як правильно підготувати цибулю на перо: поради досвідчених городників Вирощування зеленої цибулі — одне з…
Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ —…