Categories: Поради

Головні правила зберігання буряка зимою, щоб він простояв до весни. Городникам на замітку.

Оптимальні умови для прибирання: настання стійкої сонячної погоди, зниження температури до 5°C.

Щоб зберегти врожай буряків, потрібно правильно його прибрати. Розрізняють два види прибирання буряка: вибіркове та суцільне. Як же їх правильно проводити?

Перше вибіркове видалення рослин для використання в їжу починають з моменту проріджування, при цьому вибирають найбільш розвинені екземпляри. Другий етап часткового складання настає при досягненні овочем діаметра 30 мм. Бадилля не обрізають, на початку липня також видаляють коренеплоди зі стрілкою і використовують для приготування їжі, поки вони не стали твердими, інформує Ukr.Media.

Важливо своєчасно провести суцільне збирання врожаю буряків, тому що в результаті поспішного прибирання овочі будуть несмачними, а перші заморозки зроблять коренеплоди непридатними для зберігання.

Коли збирати буряки з грядки

Щоб овочі залишалися всю зиму соковитими, немов їх щойно викопали, слід знати: коли можна починати збір врожаю? За якими ознаками легко дізнатися, що буряк готовий до збирання і зберігання? У дозрілих коренеплодів:

  • нижні листочки пожовтіли, в’януть і підсихають;
  • товщина коренеплоду відповідає сорту;
  • з’являються характерні нарости на корені.

На жаль, велику увагу при виборі термінів збирання врожаю буряків слід приділяти прогнозам синоптиків. Наступ затяжних дощів призводить до надмірного накопичення вологи рослинами, великі коренеплоди розтріскуються, підгнивають, що призводить до втрат при зберіганні врожаю. Оптимальні умови для прибирання: настання стійкої сонячної погоди, зниження температури до 5°C.



Зазвичай процедура починається в другій половині вересня, остаточний термін збирання буряків припадає на 1 листопада.

Як правильно прибирати буряк

Добре зберігаються тільки цілі рослини, а соковитий коренеплід легко пошкодити, тому поводитися з ним слід дуже обережно: не кидати, не зачіпати ножем. Іноді при збиранні врожаю буряків використовують лопати, але найчастіше коренеплоди видаляють висмикуванням, складають у лави, із здорових рослин середньої товщини вибирають маточники, які переміщують в окрему купу.

Землю з коренеплодів очищають зворотною стороною ножа і обрізають бадилля, залишаючи не менше 5 мм, щоб не пошкодити рослину. Отриманий урожай сортують, видаляють нетипові і пошкоджені рослини, потім складають овочі в заздалегідь приготовлену тару, виносять або вивозять з грядок.

Як зберігати буряк

Звільняють підвал від сміття, стелю і стіни білять вапном для дезінфекції. Можна зберігати прибрані овочі розсипом на підлозі, в засіках або ящиках, висота яких не вище 1 м.

Догляд за овочами при зберіганні полягає у підтриманні в підвалі оптимальної температури і вологості повітря, своєчасне провітрювання і утеплення приміщення. У кімнатних умовах овочі зберігаються не більше 2 місяців. Сухі маточники опускають у підвал в день збору, вологі необхідно просушити, однак, не варто їх опускати в підвал при температурі навколишнього повітря вище 10°C, слід зберігати в окремому ящику.



Збір урожаю буряків — справа начебто звична, але має свої тонкощі, які обов’язково варто враховувати, щоб зберегти буряк свіжим до весни.

Recent Posts

Щоб відчистити деко від застарілого жиру, мудрі господині використовують цей спосіб

Як швидко та ефективно очистити деко після запікання Залишки їжі та жиру на деко можуть…

5 години ago

Що краще використовувати для прання, порошок чи рідину. Не кожна господиня знає про це

Рідкий чи сухий пральний порошок: що обрати? Кожна господиня має свої вподобання у виборі засобу…

5 години ago

Чим потрібно підживляти кімнатні рослини взимку, щоб ті гарно росли та квітнули

Взимку кімнатні рослини потребують особливого догляду, оскільки короткі дні, знижена температура та сухе повітря через…

5 години ago

Яке саме мило та для чого смажити на сковороді. Поради мудрих господинь

Як очистити пательню за допомогою господарського мила Господарське мило може стати вашим помічником у боротьбі…

1 день ago

Чому досвідчені господині ніколи не викидають шкірки від бананів, та яку саме користь вони приносять

Як використати бананову шкірку: 5 корисних ідей Бананова шкірка – це не просто відходи, а…

1 день ago

Чому холодець погано застив, та що потрібно додати, щоб був густим

Як врятувати холодець, якщо він не застигає Холодець – традиційна страва зимових свят, але іноді…

1 день ago