Власникам курей потрібно регулярно підтримувати продуктивність несучок. Не дивно, що капризні кури дуже вибагливі до умов утримання й досить часто клюють свої яйця. Існує декілька причин цього явища, з якими необхідно боротися.
Вчені виділили основні чинники:
У несучок пухнуть суглоби, а шкаралупа яєць стає м’якою.
Причини цього явища, це:
Найдієвіші методи боротьби з цими явищами − вчасний збір яєць, позбавлення причин цих процесів та підсування яєчних муляжів.
Недостатню кількість вітамінів в харчуванні можна з легкістю поповнити. Щоб поповнити кальцій, годують кормами, в складі яких є крейда або м’ясо-кісткове борошно. Коли, недостатня кількість білка, додають в харчування сир, сироватку, молоко, кістки, коренеплоди та тваринні тельбуху. Щоб поповнити запаси вітаміну D використовують риб’ячий жир або аптечні вітаміни.
Зимою несучки часто клюють яйця своєї “сусідки”, через зменшення кола справ. Щоб вони цього не робили, потрібно ізолювати курей перегородками. Ще можна покласти в курник гарбуз, організувати купу перегною, а в холодну пору вигулювати несучок на дворі не більше 20 хвилин.
Пам’ятайте, щоб гнізда не стояли щільно один до одного. Облаштовувати їх потрібно в теплих місцях, де немає протягів та яскравого світла. Синє та червоне світло погано позначається на птахах. В курник обов’язково потрібно ставити поїлки.
До того ж, брак місця підбурює несучок на бійки. Існують такі породи несучок, які навмисно клюють яйця через генетичну схильність. Оминути цю проблему можна тільки монопородним утриманням курей.
Дуже агресивну курку відокремлюють від інших на кілька днів, а літом занурюють кілька разів у воду. Крайній метод — підрізання дзьоба.
Щоб молоді несучки не клювали яйця, до курника запускають кілька досвідчених кур, з яких молодняк візьме приклад.
Щоб розсада гарно росла, була міцною і не витягувалась, важливо підживлювати її збалансовано й у…
У квітні 2025 року найсприятливіші дні для посіву кукурудзи, за місячним календарем, припадають на фази…
У квітні посадка кабачків у відкритий ґрунт можлива лише в південних регіонах України, де ґрунт…
Коли садити кавуни і як правильно це робити Кавуни — це тепло- та світлолюбна культура,…
Щоб молоко залишалося свіжим довше, особливо якщо воно домашнє або куплене "з рук", можна скористатися…
Швидке прання: коли варто використовувати цей режим і в чому його особливості Режим швидкого прання…