У народі існує багато прикмет, пов’язаних із хлібом. Хоча це лише забобони, багатьом людям цікаво дізнатися, які традиції і вірування передаються з покоління в покоління.
У давнину хліб вважався символом достатку та удачі. Скоринку хліба брали в мандрівку, щоб дорога була легкою. На столі він мав бути завжди рум’яним і свіжим, адже це віщувало добробут у домі.
Знатні люди запасалися в дорогу пирогами, а бідні – сушили сухарі. Це роблять і сьогодні: багато хто бере з собою в подорож сухарі або хліб.
Весілля також не обходилося без хліба – молодят зустрічали короваєм, а для гостей випікали спеціальні обрядові пиріжки. Хліб був символом єдності сім’ї та її благополуччя.
Існувало повір’я, що тому, хто просить хліба, не можна відмовляти, інакше можна накликати гнів вищих сил. Вважалося, що рука, яка дає хліб бідному, ніколи не збідніє.
У певні дні наші предки спеціально випікали млинці, пироги, оладки та частували ними нужденних, щоб у домі завжди панували щастя та достаток.
Хліб завжди був більше ніж просто їжею – його шанували, берегли і передавали вірування про нього з покоління в покоління.
Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…
Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…
В домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…
Найкраще добриво для герані — з того, що під ногами! 🌸 Не купуйте, зробіть самі…
Як правильно підготувати цибулю на перо: поради досвідчених городників Вирощування зеленої цибулі — одне з…
Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ —…