Щоб отримати гарний врожай смородини в наступному сезоні, восени потрібно підготувати кущі до зими.
Підгодівля.
Рослини потрібно удобрити після збору врожаю. Для цього краще використовувати довгострокові добрива – перегній або компост. Рівномірно розподіліть підживлення навколо кущів та прикопайте в ґрунт.
Обрізка.
Обрізка смородини є одним з важливих етапів. Потрібно видалити відмерлі та хворі гілки й ті, що перехрещуються в кроні та створюють тінь. Це забезпечує гарну вентиляцію та освітлення. Завдяки цій процедурі, кущ захищений від хвороб та дасть гарний врожай наступного сезону.
Укриття.
Смородині потрібен надійний захист від морозів та вітрів. Використовуйте спеціальні укриття або дерев’яні бруски та сухе листя. Накрийте кущі мульчею, сухою травою або листям. Це зберігає тепло та запобігає переохолодженню кореневої системи.
Полив.
Не забувайте поливати кущі восени. Ґрунт повинен бути зволожений перед зимою, щоб коренева система не відчувала дефіциту вологи. Однак, надмірна волога може викликати гниття.
Шкідники.
Потрібно перевірити смородину на наявність шкідників або хвороб. Якщо проблема є, потрібно обприскати кущі інсектицидами. Взимку шкідники ховаються під опалим листям та мульчею, тому потрібно мінімізувати ризики.
Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…
Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…
В домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…
Найкраще добриво для герані — з того, що під ногами! 🌸 Не купуйте, зробіть самі…
Як правильно підготувати цибулю на перо: поради досвідчених городників Вирощування зеленої цибулі — одне з…
Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ —…