Categories: Поради

Календар харчування у Великий піст: що готувати в ці особливі дні.

Не забувайте, що під час Великого посту не можна їсти м’ясо в будь-якому його вигляді, вершкове масло, яйця (жовток), риб’ячий жир, сир, молоко та інші молочні продукти.

11 березня: перший день посту. У цей суворий день дозволяється харчуватися сирою їжею без масла (фрукти, овочі, горіхи). Їжа не повинна проходити термічну обробку. У перший день можна постаратися нічого не їсти взагалі, але настільки суворий піст в основному беруть тільки ченці і священнослужителі.

12 березня: другий день Великого посту повинен проходити на воді та хлібі, але це правило актуальне лише для бажаючих. Іншим можна харчуватися вареною їжею без олії. Можна робити супи без рослинної олії і м’яса.

13 березня: в третій день дозволено тільки сухоїдство, тобто їжа, яка не готується на вогні. Можна їсти сухофрукти, салати без рослинногї олії і пити соки.

14 березня: варена їжа без олії дозволена. Можна зробити овочевий суп або суп з квасолі, грибів і гороху, або кашу з овочами або фруктами. Дуже популярні салати з гарбуза, яблук та меду, тертих овочів і яблук.

15 березня: день сирої їжі, без приготування. Це день салатів, фруктів і овочів. Можна їсти цукати, гриби, горіхи. Можна робити соки.

16, 17 березня: на вихідних дозволяється їсти приготовану на вогні їжу з олією. Це дозволить вам трохи урізноманітнити раціон. Допускається червоне вино як символ кpові Спасителя.

18 березня: день суворого посту з сирою їжею без олії. Для швидкого насичення можна їсти більше грибів і горіхів. Як делікатес корисними будуть фрукти. Пам’ятайте, що все добре в міру.



19 березня: день гарячої їжі без олії. На перше можна зробити овочевий суп, а на друге приготувати пюре з картоплі з овочами. Можна їсти каші з медом або ягодами.

20 березня: день сирої їжі. Їжте салати і сирі овочі і фрукти, робіть фруктово-ягідні суміші.

21 березня: гарячі салати з овочів допоможуть швидко насититися. У цей день не можна додавати в їжу олію. Не забувайте про пісні перші страви.

22 березня: в п’ятницю день сухоїдства. Потрібно постаратися уникати їжі, приготовленої на вогні. Заборонено також використання олію. Основні страви варто робити з фруктів і овочів, а перекушувати можна горіхами.

23, 24 березня: в неділю можна випити трохи вина, але згідно з давнім традиціям, його краще розбавити водою. Дозволені гарячі страви з додаванням рослинної олії.

25 березня: настає третій тиждень посту. Перший його день – час сухоїдства. Можна робити страви, що включають фрукти та овочі – як сирі, так і сушені. Можна також їсти прісний хліб.

26 березня: гарячі каші допоможуть насититися вранці і ввечері. Додавайте побільше ягід або фруктів, або мед. Вдень можна приготувати суп з пісних інгредієнтів.

27 березня: день сухоїдний. Їжте сухофрукти, овочі і гриби. Не забувайте про те, що використання олії і приготування на вогні заборонені.

28 березня: зробіть вранці що-небудь солодке – кашу з какао, пластівці з медом. Вдень і ввечері можна зварити суп, зробити компот або кисіль.

29 березня: день строгого посту без олії і приготування без термічної обробки. Урізноманітніть раціон медом, горіхами. Пам’ятайте про те, що можна готувати гречку, заливаючи її холодною водою на кілька годин. З неї можна зробити смачну кашу з додаванням сухофруктів. Це дуже ситна і корисна їжа.

30, 31 березня: в ці два дні дозволяється вживати їжу по два рази – вранці і ввечері. Допускається приготування їжі на вогні з використанням олії. У неділю можна пити трохи вина перед їжею.

1 квітня: не можна їсти продукти, що пройшли термічну обробку. Багато церковнослужителів вважають, що в дні сухоїдні не можна навіть пити чай, каву і гарячі компоти. Віддайте перевагу свіжим салатам з овочів або фруктів.

2 квітня: зробіть суп з сочевиці, тушковану картоплю, салат з печених овочів. Дозволяється готувати їжу на вогні, але не можна використовувати олію.

3 квітня: день сухоїдний. Заборонено олію, але замість неї можна використовувати лимонний сік. До складу салатів не забувайте додавати насіння, горіхи і сухофрукти.

4 квітня: гарячі салати в такий день будуть дуже до речі. На обід можна зробити пісний борщ або щсуп.

5 квітня: спробуйте зробити холодний суп. У дні сухоїдні корисна різноманітність. Приготуйте гречку, заливши її на кілька годин холодною водою. Додайте туди дрібно нарізані овочі, а також ще води.

6, 7 квітня: 7 квітня – свято Благовіщення. У цей день можна їсти рибу в будь-якому вигляді. Пам’ятайте про те, що не варто зловживати рибними делікатесами і об’їдатися. Перед обідом дозволено випити трохи столового червоного вина. 6 і 7 числа можна їсти приготовану на вогні їжу з додаванням олії.

8 квітня: день строгого посту без гарячого і без олії. Фрукти і овочі можна розбавити рецептами смачних і незвичайних страв з медом і горіхами.

9 квітня: суп-пюре з помідорів буде дуже до речі. Овочеве рагу на друге стане прекрасним доповненням до такому обіду. Суп-пюре можна замінити на гороховий суп. Головне – не додавати олію.

10 квітня: томатний суп стане ідеальною першою стравою в день сухоїдний. На друге можна зробити салат з фруктів і овочів з додаванням горіхів.

11 квітня: дозволяється термічна обробка.

12 квітня: п’ятниця – день їжі без термічної обробки і без олії. Можна робити овочеві сендвічі, фруктово-горіхові десерти, а також суміші з приготованих на холодній воді круп.

13, 14 квітня: на вихідних можна додати в гарячий раціон олію. У неділю дозволяється випити трохи вина.

15 квітня: день їжі без приготування на вогні. Урізноманітнити фруктові та овочеві салати можна сумішшю какао, меду і горіхів. Можна перекушувати пластівцями, цукатами.

16 квітня: в цей день можна їсти гаряче. Не забувайте про те, що використання олії заборонено. Урізноманітніть раціон гарячими другими стравами з овочів, а також пісними супами.

17 квітня: день куштування сирої їжі без приготування на вогні. Можна зробити квасолевий салат з грибами, а для перекусу використовувати овочі і фрукти.

18 квітня: дозволена варена, тушкована або смажена їжа без використання олії. Заради різноманітності можна зробити пісний суп з незвичайних продуктів.

19 квітня: в останню п’ятницю перед Страсним тижнем правила посту забороняють вживати їжу з використанням олії. Можна їсти свіжі, квашені або сушені фрукти і овочі.

20 квітня: Лазарева субота. У цей день можна їсти не тільки варену їжу без олії, але й ікру.



21 квітня: Вербна неділя. У цей день можна їсти ікру, рибу, олію, а також випити трохи червоного вина. Це дозволить відмінно урізноманітнити раціон, підняти собі настрій і підготуватися до завершення посту.

22, 23, 24 квітня: перші три дні Страсного тижня проходять у суворому посту. Намагайтеся їсти тільки їжу без олії і не приготовлену на вогні. На ці три дні краще обмежити себе салатами, фруктами і овочами. Один день зробіть овочевим, інший фруктовим, а на третій робіть різні суміші з фруктів і ягід.

25 квітня: в Чистий четвер дозволяється пити червоне вино. Варена їжа без олії – все, чим можна себе побалувати в цей день.

26 квітня: Страсна п’ятниця – день дуже суворого посту. У цей день Христа розіп’яли. Ченці в цей день взагалі не їдять, а тільки лише п’ють воду. Не можна їсти приготовану на вогні їжу й олію.

27 квітня: останній день посту дозволяє вживати їжу, приготовлену на вогні, та ще й з додаванням олії.

Recent Posts

Буряк стане солодким, як цукор. Підживлення, про яке мовчать досвідчені городники

Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…

18 години ago

Як правильно та чим підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани. Покрокова інструкція

Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…

1 день ago

Павуків більше не буде! Один простий продукт з кухні допоможе позбутися їх без хімії

В  домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…

3 дні ago

Добриво для герані — з того, що під ногами! Не купуйте, зробіть самі — і ваша герань буде цвісти до осені!

Найкраще добриво для герані — з того, що під ногами! 🌸 Не купуйте, зробіть самі…

3 дні ago

Цибуля без стрілок: що потрібно зробити зараз, щоб не бачити їх. Врожай порадує вас

Як правильно підготувати цибулю на перо: поради досвідчених городників Вирощування зеленої цибулі — одне з…

3 дні ago

Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ — і тепер збирає відра врожаю!

Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ —…

4 дні ago