Висаджувати під зиму можна не лише озимий часник та цибулю, але й моркву. Досвідчені городники, перед та під час посадки моркви, використовують спеціальні агротехнічні прийоми, які допомагають полегшити роботу на початку наступного садово-городнього сезону й отримати ранній врожай.
Пропонуємо дізнатися, коли, де та як сіяти насіння моркви під зиму.
Передпосівна підготовка – що потрібно зробити?
Перед посадкою моркви восени потрібно, обов’язково, підготувати грядки:
Якщо ґрунт щільний та важкий, потрібно додати трохи грубозернистого річкового піску, торфу або глини. А якщо занадто кислий, тоді для розкислення слід використовувати доломітове борошно із розрахунку 200 гр. на 1 кв. м., а потім необхідно обприскати всю ділянку розчином мідного купоросу 7 гр. на відро води. Після цього, варто провести повторне прибирання бур’янів.
Коли саме сіяти моркву восени?
Після настання перших заморозків, ділянку потрібно розрівняти, викопати лунки, накрити будь-яким покривним матеріалом та залишити до тих пір, поки температура ґрунту не опуститься до 0-2°С.
Стійкі холоди зазвичай припадають на кінець жовтня – початок листопада. Однак, навіть, якщо випаде сніг – це не є проблемою, його можна просто прибрати. Далі, потрібно зняти покривний матеріал з ділянки та посіяти сухе насіння у лунки, після чого слід засипати їх піском або торфом, а в кінці вирівняти перегноєм. Ні в якому разі не можна відразу поливати посаджене насіння.
Для осінньої посадки потрібно збільшити норму висіву й взяти на 20-25% більше насіння, ніж для весняної посадки. Насіння, обов’язково, має бути високоякісним з високою схожістю.
На яку глибину садити моркву?
Навесні насіння зазвичай сіють на глибину 2-3 см. А ось для передзимового посіву така глибина не підходить.
Оптимальна глибина лунок для посадки моркви восени становить 4-6 см. Якщо лунки будуть дуже глибокими, то стебла ростимуть занадто довго до поверхні й навесні рослина може загинути.
Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…
Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…
На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…
Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…
Розмноження троянд живцями взимку – це ефективний і популярний спосіб отримати нові кущі. Дотримуючись кількох…
На новорічному столі завжди хочеться здивувати гостей чимось незвичайним, і десерти тут не є винятком.…