Березовий сік збирають у квітні-березні. Всім відомо, що це дуже корисний напій, який покращує здоров’я та самопочуття людини. Він містить в собі багато мікроелементів, дубильні речовини та органічні кислоти, які допомагають вилікувати різні захворювання.
Ще з давніх-давен, шанували березу та використовували її в народній медицині.
Однак, збираючи сік самостійно, люди не дотримуються правил його добування. В результаті – це призводить до знищення дерев, а це карається законом.
Добувати березовий сік у суворо відведених місцях можуть постійні користувачі лісових угідь та підприємці. Для цього вони отримують «лісовий квиток», передбачений ст. 69 Лісового Кодексу України.
Люди, які добувають березовий сік для власних потреб, можуть спричинити загибель дерев. Все тому, що вони не звертають увагу ні на вік дерева, ні на площі, де дозволено це робити. В результаті, всередині дерева починаються процеси гниття, грибкові захворювання й береза втрачає свої цілющі та смакові якості.
У природно-заповідних зонах збирати березовий сік суворо заборонено.
Утворення березового соку.
Березовий сік утворюється в період сокоруху в судинах деревини берези. Якщо надрізати кору або надламати гілку, то з місць пошкодження під дією кореневого тиску почне виділятися прозора, солодкувата рідина. В надрізані місця потрібно встромити трубочку або жолобок, по ним буде стікати сік у ємність.
В літній період, завдяки фотосинтезу, з вуглекислого газу та води утворюється глюкоза. Береза запасається глюкозою у великій кількості, потім перетворює її у крохмаль та ховає у коренях.
Правильний збір березового соку.
Чому кричить півень: відповіді на вічне запитання Прокидаючись о 5 ранку під дзвінке "кукуріку", багато…
Молитва перед сном Господи, мій день завершився. Дякую Тобі за все добре, що сталося сьогодні.…
Бограч: три рецепти смачної угорської страви Бограч, що перекладається з угорської як "їжа, приготована в…
День святого Тимофія: історія, традиції та прикмети 22 січня православний світ відзначає день святого Тимофія,…
Як правильно вирощувати помідори: поради для гарного врожаю Помідори – вибаглива культура, яка потребує правильного…
Як змусити орхідею квітнути: простий і безпечний метод Орхідеї часто спрямовують усі свої сили на…