Соління, маринування і квашення – ось основні види домашніх консервацій овочів. Сьогодні ми пропонуємо поговорити саме про квашення, а точніше, про квашення томатів. Бродіння, викликане активністю молочнокислих бактерій, дозволяє зберегти в помідорах максимальну кількість корисних речовин. На смак вони виходять просто чудові! Джерело
Квасити можна як урожай з власного городу, так і томати, куплені в магазині. Сорт не має значення, але важливо звернути увагу на такі особливості:
Педантичний підхід до вибору основного компонента і точне дотримання пропорцій для маринаду – запорука успіху будь-якої домашньої консервації.
Триденний спосіб з селерою і кропом
Підготовка продуктів:
Три літри води кип’ятять з 6 ложками цукру і такою ж кількістю солі. Після початку активного бурління, в розчин опускають черешки селери, секунд на 30, не більше. Щоб їх зручніше було діставати з окропу, спочатку їх варто бланшувати в ситі або в друшляку.
Після маніпуляції з черешками селери, вогонь під каструлею зменшують до мінімуму, і починають займатися збором овочів в банку. Особливої складності тут немає: помідори складають в стерильну ємність упереміш з шматочками селери, часником і кропом. Помідори бажано розташовувати проколами вгору, щоб з плодів виходило повітря при заливці.
Гарячим розсолом заливають банки до самого верху, прикривають їх кришками, не закручуючи. Через 3 дні знімають пробу, якщо смак помідорів влаштує, то банки закривають капроновими кришками, і прибирають на зберігання в основний відсік холодильника.
Порада: частину залишкыв розсолу не виливають, а залишають на добу. Якщо томати в банках за цей час вберуть в себе маринад, його доливають до потрібного обсягу.
З оцтом за 2 дні
Насамперед готують маринад. Для цього в каструлі кип’ятять воду (3 л) з додаванням 3 столових ложок солі і 1,5 столових ложки цукру. Зі спецій додають перець горошком (10 штук) і 3 листочка лаврушки. Після того як розсіл закипить, вливають 1 склянку 9 % оцтової кислоти. Доводять масу до кипіння і відключають плиту. Маринад повинен трохи охолонути перед заливкою.
Помідори (4-5 кілограм середнього або маленького розміру) надрізають з протилежного боку плодоніжки, приблизно, до середини плода. В отриману щілинку вставляють 3-4 листочка свіжої петрушки і 2 листочка селери.
У чисту, бажано простерилізовану, суху банку на дно кладуть пучок промитої і ошпареної окропом петрушки. Далі викладають нашпиговані томати. Самий верхній шар – знову зелень петрушки.
Наповнену банку заливають теплим розсолом. Зверху ємність прикривають кришкою, але не закручують її. Замість кришки можна використовувати плоске керамічне блюдце.
Для прокваски помідори залишають в теплі на 2 діб. Розсіл повинен помутніти, а зверху під кришкою утворитися легке запінювання. В цей час знімають пробу з томатів, якщо все влаштовує, банку закривають капроновою або гвинтовою кришкою і відправляють на зберігання в холодильник.
Закваска з часником в банках
Для заливки кип’ятять 2 літри води з додаванням спецій: сіль 2 столові ложки, цукор 10 ложок того ж обсягу.
1,5 кілограма томатів, бажано сливовидних, миють і обсушують на рушнику або паперовій серветці. Гострим ножем зрізають “попки” разом з частиною м’якоті. Виходить так, як ніби помідорам зняли “шапочку”.
У зрізі плоду роблять кілька поглиблень (від 3-х до 4-х). У кожен розріз вставляють часточку часнику. Для цього зубчик попередньо тушать і розрізають уздовж на кілька частин. В середньому, на шпигування одного томата йде один зубчик ароматного овоча.
Нафаршировані часником плоди викладають щільно в банку і заливають, остиглим до кімнатної температури, відваром. Банку закручують металевою гвинтовою або капроновою кришкою. Перед використанням кришки обдають окропом або стерилізують разом з банками.
Заготовку відразу ж прибирають в холодильну шафу або прохолодний льох. Через 10 днів квашеними помідорами можна пригощати домочадців.
Бражені зелені томати в каструлі
Зеленець (3 кілограми) відбирають правильної форми, без пошкоджень і слідів захворювань. Плоди миють і звільняють від плодоніжок.
Зелень (за великим пучком листової петрушки і селери, 2 листа хрону і 20 вишневих листочків) промивають під струменем води, звільняючи від піску і пилу, а потім ошпарюють окропом. Стручок гострого перчика звільняють від насіння і теж обдають окропом. Дві великих головки часнику розбирають на зубки і чистять.
У широку каструлю, на дно кладуть 1/3 листя петрушки, селери, ½ частину листя хрону, і половину вишневих листочків, стручок пекучого перцю і головку часнику, розібрану на часточки. На зелень викладають помідори в один шар. Зверху плоди прикривають ще однією частиною петрушки і селери, а зверху – ще один шар томатів. Останній і завершальний шар – залишки всіх прянощів.
Тепер розсіл. Його варять тільки з двох компонентів: вода (3 літри) і сіль (150 грам). Гарячою рідиною заливають томати.
Каструлю прикривають кришкою, залишаючи при цьому невеликий зазор, і прибирають на холод. Повноцінно помідори проквасятся не раніше ніж через 2-3 тижні.
В холодній воді з виноградним листям
Попередня обробка 2 кілограмів томатів зводиться лише до миття і проколювання зубочисткою з боку плодоніжки.
Листя виноградного дерева ретельно промивають в протонній воді. Потім в кожен листочок загортають по одному помідору, і укладають їх щільно в каструлю в кілька шарів.
Для розсолу беруть звичайну чисту питну воду. Кип’ятити нічого не треба! На два літри холодної основи кладуть по 4 столові ложки кожного виду спецій: сіль, цукор і порошок сухої гірчиці. Цим складом заливають помідори. Щоб вони не спливали, зверху організують гніт, який розташовують на плоскому блюді. В якості обважнювача може виступати звичайна літрова банку, наповнена водою.
Добу томати проквашуються в теплі, при кімнатній температурі, а потім прибираються в льох або інше прохолодне місце. Повністю просоленими помідори вважаються через 2 тижні.
На замітку: Виноградне листя після закваски не варто викидати. Його можна залишити на зберігання в розсолі, а при необхідності використовувати для приготування домашньої долми.
Рецепт торта «Спартак» Торт «Спартак» – це вишуканий десерт із ніжними шоколадними коржами, кремовою начинкою…
Полтавська кутя: рецепт, який здивує на Святвечір Полтавська кутя вирізняється своїм рідким консистенцією, адже її…
Що робити, якщо під час прання вимкнули світло Раптове вимкнення електроенергії може застати зненацька, особливо…
Традиція виготовлення дідуха на Новий рік Дідух – це давній символ зими, родючості та достатку,…
У сучасному світі пральна машина є незамінним помічником у кожному домі. Вона ефективно видаляє бруд…
Грибна мачанка до Святвечора – це традиційна страва, яка чудово доповнить голубці, вареники чи картоплю.…