Categories: Поради

Літня обрізка дерев: як правильно та навіщо це робити

Більшість садівників проводять обрізку фруктових дерев навесні або восени. Однак, іноді її слід проводити влітку. Літня обрізка стимулює плодоношення. Після появи листя гарно видно, які кілки слід видалити, щоб забезпечити гарний розвиток та ріст дерев.

Під час літньої обрізки слід осліпити бруньки, видалити пасинки, прищипнути верхівки, відламати відростки та відігнути гілки. Ці процедури допоможуть деревам швидше дати плоди та збільшити їх кількість. В кінці сезону дерева виглядатимуть доглянуто, матимуть стійкість до зимових умов, а гілки не будуть ламатися від вагою снігу.

Осліплення бруньок.

Для цього видаляють невдало розташовані бруньки, що утворюють неправильно ростучі пагони. Бруньки видаляють на ранньому етапі розвитку дерев, щоб рослини не витрачали на них свою енергію. В такому випадку живлення будуть отримувати ті пагони, що дадуть врожай. Проводьте процедуру на молодих саджанцях.

Видалення пасинків.

На фруктових деревах, також, слід видаляти пасинки. Вони загущують крону та можуть рости під неправильним кутом. Їх видаляють на ранній стадії формування. Крона буде достатньо освітленою.

Прищипування верхівок: як затримати ріст гілок.

Видаляйте верхівки гілок або прищипніть їх, щоб трохи уповільнити ріст. Верхівки слід скорочувати на 15 см, щоб сформувати правильну крону на молодих деревцях. Якщо одна гілка росте надто швидко, прищипніть її. За необхідності повторіть процедуру. Прищипування проводиться за допомогою ножиць, гострого ножа, секатора або вручну.

Виламування пагонів.

Видаліть ще не здерев’янілі пагони до 10 см завдовжки. Якщо основа пагона вже більш тверда, використовуйте садові ножиці на кільце. Видаляйте лише ті пагони, що не знадобляться для утворення каркасних гілок. Якщо вчасно виламати пагони, можна уникнути інфікування, а рани швидко загояться.

Відгин гілок.

Завдяки відгину гілок, дерева правильно ростуть та плодоносять. Чим більш гострим буде кут між гілкою та провідником, тим швидше вона буде рости, але даватиме менше плодових бруньок. Найкраще, щоб кут був прямим. Відгинайте гілки в будь-який час, але краще проводити процедуру, поки молоді пагони не здерев’яніли. Відтягніть гілки в належному напрямку, зафіксуйте та встановіть противагу.

Літня обрізка є дуже важливою. Завдяки цьому дерева ростуть здоровими та дають щедрий врожай.

Recent Posts

Як зберегти капусту хрусткою та свіжою до весни: дієвий метод

Осінній урожай — справжнє багатство для кожної господині, і особливе місце займають міцні, соковиті качани…

10 години ago

Навіщо класти фольгу за батарею, та як це допомагає заощадити на опаленні

Хочете зекономити на опаленні? Дізнайтеся про простий трюк з алюмінієвою фольгою, який допоможе вам зберегти…

10 години ago

Ефективне добриво для орхідеї, з апельсинового соку. Як правильно приготовити та як часто поливати

Апельсинове добриво для орхідей: простий рецепт для рясного цвітіння Орхідеї — це витончені рослини, які…

10 години ago

Що має зробити кожна жінка 30 листопада, щоб отримати підтримку святого Андрія

30 листопада: день пам’яті святого Андрія Первозванного Щороку 30 листопада християни вшановують пам’ять святого апостола…

10 години ago

30 листопада усі віряни святкують свято Андрія Первозванного і промовляють цю молитву

Молитви до святого Андрія: сила заступництва 30 листопада віряни святкують день пам’яті святого Андрія Первозванного.…

10 години ago

Щоб виноград добре розвивався, його потрібно правильно обрізати в кінці осені. Корисні поради

Правильна обрізка – ключ до гарного врожаю. Виноград обрізають восени, адже це важливо для здоров’я…

10 години ago