Categories: Поради

Місячний посівний календар на липень 2024. Сприятливі та не сприятливі дні

В липні городники багато працюють на своїх ділянках. В цей час більшість рослин вже висаджені, але можна садити листові салати та зелень. Також, продовжується удобрення, полив та обприскування від шкідників. З середини місяця вже збирають перший врожай, проводять обрізку та прибирають рослини, що вже перестали плодоносити.
Місяць здатен впливати на здоров’я та врожайність культур. Тому, всі садівники користуються місячним календарем.

Місячний календар на липень 2024.

1-4 липня – хороші дні для посіву коренеплодів, баштанних і картоплі в теплиці, а також салату, селери, шпинату у відкритому ґрунті. Посадка пізніх квітів, збір врожаю ягід і фруктів, підв’язування винограду. Не рекомендується прищипувати, пікірувати, пересаджувати рослини і рихлити ґрунт.

5-7 липня – дні молодика. Рослини стають вразливими, тому місячний посівний календар не рекомендує їх турбувати.

9-11 липня – хороші дні для збору молодої картоплі, цибулі, моркви, зелені, редиски, горошку. Зібрані овочі довго зберігатимуться і добре збережуть смак. Вдало пройде боротьба з бур’янами і шкідниками. Можна білити й обрізати дерева, вносити органічні добрива, робити прищіпки та щеплення, але не рекомендується застосовувати мінеральні підгодівлі та отрутохімікати.

12-13 липня – можна садити ампельні та в’юнкі рослини – горошок, виноград, іпомею, в’юнку троянду. Для посадки інших рослин день не дуже вдалий. Дозволені обрізки, пересадки і рясні поливи, проте не варто замочувати насіння і підгортати картоплю.

14-15 липня – вдалі дати для боротьби з борошнистою росою, попелицею, слимаками, колорадським жуком, антракнозом, іржею рослин. Збір для вживання і на зберігання врожаю, обрізка чагарників і вусів полуниці. 14 числа можна посадити пряні трави. Не рекомендується прищипувати, прищеплювати, пересаджувати і ділити коріння рослин.

16-19 липня – дуже родючі дні. Будь-які посаджені овочі та квіти приживуться і матимуть міцний імунітет. Можна застосовувати будь-які добрива та інсектициди, обробити сад від шкідників, полити і замульчувати грядки, підстригти газон і живопліт. Дозволено збирати врожай фруктів і наземних овочів, але не варто викопувати картоплю, моркву і буряк.

20-22 липня – дні повного місяця. Посівний календар не рекомендує працювати з рослинами.

23-25 липня – не дуже врожайні дати для посіву, але вдалі для збору врожаю. Можна почати збір зернових культур – пшениці, вівса, кукурудзи, соняшнику. Добре пройде боротьба з хворобами, комахами і гризунами на ділянці. Не рекомендується рясно поливати рослини і удобрювати органікою.

26-27 липня – сіяти можна тільки культури зі швидким дозріванням – салати, зелень, зелену цибулю, прянощі. Не рекомендується обрізати рослини, пересаджувати, пошкоджувати коріння і стебла. Усі травми довго гоїтимуться. Можна зібрати насіння, цибулини та інший посадковий матеріал.

28-31 липня – посів зелені, редиски, тепличних овочів, озимих культур, сидератів. Викопування картоплі та інших коренеплодів, збір урожаю фруктів, ягід і горіхів. Добре пройде знищення бур’янів. Не рекомендується пересаджувати квіти, рясно поливати рослини і перекопувати ґрунт.

 

Recent Posts

Захищаємо троянди від чорної плямистості. Дієвий метод

Як назавжди позбутися чорних плям на трояндах: простий природний спосіб Чорна плямистість – поширена грибкова…

2 години ago

Три вдалі способи зберігання кропу. Навіть зимою буде як тільки з грядки

Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…

4 дні ago

150 грамів на 10 літрів води і про капустянку можна забути: захищаємо ділянку від ненажерливого шкідника

Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…

4 дні ago

Місячний посівний календар на липень 2025. Сприятливі та не сприятливі дні

Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…

6 днів ago

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…

2 тижні ago

Навіщо досвідчені кухарі в киплячу воду з яйцями кидають сірники. Варто знати кожній господині

Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…

2 тижні ago