Categories: Поради

Місячний посівний календар на липень. В які дні краще садити, щоб гарно вродило

Посівний календар на липень, зможе підказати коли краще починати активно боротися з тими чи іншими захворюваннями.

Місячний посівний календар на липень 2021 року.

01 – 02.07.21р. Зростаючий місяць. На початку липня можна розпочинати збір насіння, вкорінювати живці, проводити підгодівлю, розпушувати ґрунт та зрізати квіти. Також, прибирати зелені культури, прополювати та стригти газон. Не варто займатися щепленням та обприскуванням рослин інсектицидами та фунгіцидами.

03 – 04.07.21р. Зростаючий місяць. Дні для проведення поливів, підгодівель та щеплень саду. Можна прополювати, розпушувати, обробляти городні рослини від шкідливих комах та різних хвороб й стригти газон. Не проводять розділення цибулин та бульб, а також обрізку.

05 – 07.07.21р. Зростаючий місяць. Ці дні можуть бути сприятливими для проведення поливу, підживлення та щеплення. Також, для посіву зелені, обробки саду від шкідливих комах, розпушування, прополювання та стрижки газону. 6 липня – на день Горпини Купальниці, можна сіяти ріпку. 7 липня – Івана Купали – день заготовки цілющих лікарських трав.



08.07.21р. Зростаючий місяць. В цей день бажано провести кореневе та позакореневе підживлення рослин, обробку саду від шкідливих комах, заготівку живців та посів насіння зелені. Не бажано проводити прищеплення та обрізку рослин.

09.07.21р.  Повний місяць. Не проводять ніякі агротехнічні заходи. В цей день можна розпушувати та проріджувати сходи.

10 – 12.07.21р. Спадаючий місяць. На протязі цих днів проводять збір коренеплодів й молодої картоплі. Обприскують квіти від хвороб та шкідників, розпушують землю й проріджують сходи, а також викопують цибулини квітів та збирають насіння. Несприятливі ці дні для поливу, підживлення, посіву та посадки культур.

13 – 14.07.21р. Спадаючий місяць. В ці дні можна розпушувати ґрунт, поливати, закладати компост та сіяти насіння коренеплодів. Продовжують заготівку живців для щеплення та прищипують рослини. Не бажано проводити обрізку рослин та обробку від шкідників. 14 липня в день Кузьми та Дем’яна, можна розпочинати збір аґрусу та косити сіно.

15 – 16.07.21р. Спадаючий місяць. Продовжується збирання дозрілого насіння, проведення проріджування сходів й розпушування ґрунту. Також, збір достиглих плодів, обробка рослин від хвороб та шкідників й посів пуру. Всі інші роботи не проводять.



17 – 18.07.21р. Спадаючий місяць. Ці дні сприятливі для посіву насіння коренеплодів, можна викопувати цибулини квітів, поливати, щепити та збирати плоди. Дозволяється сіяти однорічні та багаторічні рослини. Не можна розпушувати прикореневу зону, обрізати та пересаджувати рослини.

19 – 20.07.21р. Спадаючий місяць. На даному етапі настали сприятливі дні для збору коренеплодів й ранньої картоплі. Бажано розпочати великий комплекс агротехнічних заходів – розпушувати, підгортати землю, прищипувати, щепити, прополювати, обприскувати культури від хвороб та шкідників, стригти газони й викопувати цибулини квітів для подальшого зберігання. Ще можна заготовляти живці. В цей день не поливають та не сіють насіння трав.

21 – 22.07.21р. Спадаючий місяць. Розпочинається остання декада Місяця, яку рекомендують розпочати зі збору бобових культур, поливу, розпушування землі, прищеплювання дерев, закладання компосту та вкорінювання живців. Застосовувати хімічні препарати та збирати коренеплоди в ці дні не бажано.

23.07.21р. Молодий місяць. На Молодик можна провести дрібну агротехніку – прорідити сходи, розпушити ґрунт, обприскати рослини від хвороб та шкідників. Не проводять підгодівлю, полив, посів та пересаджування рослин.

24 – 25.07.21р. Зростаючий місяць.  В ці дні рекомендують висаджувати розсаду, збирати насіння та плоди. Не зайвим буде зайнятися прополкою, розпушуванням, пересадкою кімнатних рослин в більші горщики, обробкою городніх та садових рослин від хвороб й шкідників. Не найвдалішими ці дні будуть для підживлення, поливу та обрізки.

26 – 27.07.21р. Зростаючий місяць. В ці дні можна займатися розмноженням рослин відводками, діленням багаторічних культур, поливом та внесенням комплексного підживлення. Продовжують збирати врожай достиглих гарбузів, томатів та перців, зелені, закладати компост, проводити розпушування, прополку, обробку саду від грибків та шкідників.



28 – 29.07.21р. Зростаючий місяць. Продовжується збір достиглої зелені та посів нової, вкорінення живців, внесення підгодівлі й рихлення ґрунту. Можна проводити стрижку газонів та поливати. Не рекомендується проводити обприскування та щеплення рослин.

30 – 31.07.21р. Зростаючий місяць. В ці останні дні місяця можуть бути сприятливими для коренеплодів й квітів, підживлення, поливу та щеплення. За потребою проводять прополку, розпушують землю, закладають компост та обробляють культури від шкідливих комах. Не збирають картоплю, не розподіляють бульбові й цибулеві культури та не обрізають дерева.

Recent Posts

Домашні пиріжки з яблуками. Рецепт наших матусь

Домашні пиріжки з яблуками: рецепт тепла і затишку Важко знайти когось, хто не згадував би…

2 дні ago

Головні причини чому падає ложка, та на що звернути увагу в першу чергу

До нас дійшло багато народних прикмет, пов’язаних із побутовими речами, зокрема зі столовим приладдям. Наприклад,…

2 дні ago

Догляд за сансевієрією: коли та як пересаджувати

Сансевієрія: як правильно пересадити "тещин язик" для здорового росту Сансевієрія, відома як "тещин язик", вважається…

3 дні ago

Головні причини, через які машинка погано пере одяг, та що потрібно зробити, щоб виправити цю проблему

Як правильно доглядати за пральною машиною: поради для уникнення проблем Довготривале використання пральної машини без…

3 дні ago

Що заборонено робити 12 січня усім жінкам, та про що просити у святої Тетяни

12 січня: день святої великомучениці Тетяни Свята Тетяна вшановується як покровителька всіх учнів і студентів,…

3 дні ago

Молитва до святої Тетяни, яку слід прочитати кожній жінці 12 січня

День пам'яті святої мучениці Тетяни, який православна церква відзначає 12 січня, є важливим для багатьох…

3 дні ago