Categories: Поради

Місячний посадочний календар на серпень 2024. Які рослини ще можна посадити, та в які дні це робити

В серпні у городників багато справ. В цей час починається збір та переробка врожаю, сінокіс, обрізка кущів та дерев, що відплодоносили. Для будування планів та розподілення справ, садівники часто користуються місячним посівним календарем. В серпні вже нічого не висаджують, крім овочів та зелені в теплицях.

Місячні фази, також, впливають на розвиток та врожайність культур. В фазу зростаючого місяця проводиться посадка, пересадка та обрізка рослин. На спадний місяць проводиться обробка проти шкідників та підживлення. В фазу молодого та повного місяця ніяких робіт з рослинами проводити не можна.

Місячний посадочний календар на серпень 2024.

01.08-03.08 – повня. Не можна працювати на городі.

04.08-05.08 – врожайні дні. Вдалий час для посіву огірків та пекінської капусти для вирощування в тепличних умовах. На ділянці можна посадити скоростиглі салати. Вдалий час, щоб пересаджувати та обрізати квіти, особливо цибулинні. Можна косити газон та підживлювати чагарники. Не можна проводити обрізку та полив дерев.

06.08 – неродючий день. Не варто займатися посадкою та посівом ніяких культур. Однак, вдалий час для підгортання та викопування картоплі, збирання ягід та фруктів. Можна, також, провести обробку проти шкідників.

07.08-09.08 – дуже вдалі дні серпня. Можна сіяти редьку, салати та мангольд. Також, дозволяється підживлення рослин компостом та гноєм. Обріжте полуницю та виноград, рани будуть загоюватися швидко. Не можна займатися пересадкою рослин.

10.08-11.08 – вдалі дні для збору врожаю овочів на тривале зберігання. Можна прищипувати баклажани, помідори, розпушувати та перекопувати порожні грядки, зрізати зайві пагони на чагарниках винограду, полуниці, обрізати й прищипувати дерева, удобрювати попелом та гноєм.

12.08-14.08 – врожайні дні. Можна висаджувати зелень та салати, пересадити розсаду огірків в теплицю. Також, можна перекопати та розпушити ґрунт, внести добрива й посіяти сидерати. Вдалий час для збору врожаю для швидкого вживання.

15.08-17.08 – молодий місяць. Ніяких робіт на ділянці проводити не можна.

18.08-19.08 – вдалий час для прищипування томатів, баклажанів й перців. Можна збирати врожай на тривале зберігання та займатися консервацією. Підготуйте грядки для посіву озимих культур. Дозволяється займатися пересадкою квітів та проводити обрізку чагарників, зрізати сухі й хворі гілки з дерев.

20.08-21.08 – посадка розсади огірків та капусти в теплицю. Вдалий час для збору овочів та фруктів для тривалого зберігання. Також, можна збирати насіння для посіву на наступний рік. Дозволяється удобрювати рослини фосфорними та калійними органічними добривами. Не можна проводити обробку рослин отрутохімікатами.

22.08-24.08 – можна сіяти на розсаду огірки та капусту для подальшого вирощування в теплиці, пересаджувати квіти. Також, дозволяється поливати та підживлювати рослини, видаляти бур’яни, збирати ягоди й фрукти, готувати з них консервацію. Не можна викопувати картоплю.

25.08-26.08 – можна сіяти огірки, цвітну капусту та зелень в теплицю. Збирати овочі для заморожування. Обробляти грядки від хвороб та шкідників. Саджати квіти в горщики. Не можна проводити полив та обрізку рослин.

27.08-29.08 – вдалий час для посіву рослин, щоб вирощувати в тепличних умовах або на підвіконні. Також, можна займатися посадкою та пересадкою рослин в горщиках. Проведіть обрізку рослин, у яких закінчився процес плодоношення та квітів, що вже відцвіли. Можна збирати врожай для подальшого його зберігання, а також, насіння, яке можна буде висаджувати в наступному сезоні. Прищипувати молоді дерева та чагарники. Не можна завдавати шкоди корінню рослин.

29.08-30.08 – можна збирати насіння та насінники, викопувати картоплю, видаляти бур’яни, шкідників та хвороби. Також, це вдалий час для заморозки врожаю та консервування. Перекопайте ділянки, з який врожай вже зібрано, внесіть добрива та замульчуйте. Обріжте сухі та хворі гілки з дерев й побіліть стовбури. Не можна проводити полив та прищипування рослин.

31.08 – повня. Ніяких городніх робіт не проводиться. Однак, можна готувати консервацію, сушити насіння та доглядати за кімнатними рослинами.

 

Recent Posts

Чим відрізняються коричневі яйця від білих, та які краще купувати

Які яйця обрати: білі чи коричневі? У кожного в холодильнику є яйця, але при виборі…

12 години ago

Як правильно провести цей день кожній жінці, щоб отримати допомогу та підтримку святої Ксенії

День преподобної Ксенії: історія, традиції та прикмети 24 січня православні християни вшановують пам'ять преподобної Ксенії,…

12 години ago

Тримайте ці предмети у своєму домі, щоб усі біди обходили стороною

Предмети-обереги для захисту оселі: поради від наших пращурів Наші предки вірили, що певні предмети здатні…

12 години ago

Легкий та швидкий спосіб, який допоможе відокремити жовток від білка

Як легко відокремити білок від жовтка: простий лайфхак Іноді в кулінарних рецептах потрібні лише білки…

12 години ago

Чому картопля темніє після варіння, та як цього не допустити

Як запобігти потемнінню вареної картоплі: поради для господинь Відварена картопля іноді змінює колір, стаючи темною…

12 години ago

Преподобна Ксенія допомагає отримати добробут та здоров’я для всієї родини

Молитви до святої Ксенії Свята Ксенія завжди вважалася заступницею в молитвах за добробут і здоров’я.…

1 день ago