Categories: Поради

Місячний посівний календар на травень 2020. Коли краще садити, щоб гарно вродило

Корисні поради для городників на травень місяць 2020 року.

Головні правила: щоб багаторічні садові та городні культури росли добре й швидко, висаджувати їх потрібно перед повним Місяцем.

Повний Місяць настане – 7 травня 2020 року.

Посівний календар на травень місяць 2020 року.

1.05. Не садять й не пересаджують садові та городні рослини. В цей день мульчують, полють та обробляють рослини від шкідливих комах.

2.05. Не садять садові та овочеві культури, тільки висадки на отримання насіннєвого матеріалу та декоративні рослини. В цей день займаються висадкою кущів жимолості, шипшини та квітів, що в’ються, а також, косять траву, щоб повільно росла.



3.05. Згідно 2.05. Але дозволяється сіяти овочі, які дають корені чи бульбу.

4.05. Момент для ідеальної посадки квітів, кісточкових сортів дерев та закладання бульб й насіннєвого матеріалу на довге зберігання. Розпочинати косовицю, полив землі, обрізку квітів, підв’язку й підживлення кімнатних рослин. Сіють в відкритий ґрунт насіння кабачків, огірків, квасолі, гороху, гарбузів, висаджують розсаду капустяних культур та цибулю на зелень.

5.05. Те саме, що й у попередній день, крім посіву гарбузів. Натомість посійте кавуни та дині.

6.05. Дозволяється висаджувати розсаду капусти, огірків, перцю, помідорів, насіння гарбузів, кабачків, бульбу картоплі, прищеплювати садові культури, вносити мінеральні добрива, поливати, травити шкідників та розпушувати ґрунт. Не ділять рослини з корінням та не висаджують культурні дерева. Наступного дня розпочинається повна фаза місяця, тому бажано не займатися ніякими городніми роботами.

7.05. Місяць у повні не рекомендується займатися ніякими городніми роботами.

8.05. Не рекомендується займатися ніякими городніми роботами, але полоти бур’яни та стригти газон можна.



9.05. Дозволяється сіяти редиску, ріпу, бульбу картоплі та доглядати суницю.

10.05. Рекомендація для посіву насіння редису, брукви, ріпи, бульби картоплі, а ще декоративних квітів, особливо це стосується троянд. Розпушують, вносять добриво в ґрунт, обрізають та прикаліровують дерева.

11.05. Дозволено сіяти бульбу картоплі, насіння редису, ріпи, брукви, цибулі на зелень, гороху, квасолі, гарбузу, солодкого перцю, часнику, а ще займатися розпушуванням й внесенням добрив у землю та доглядом за фруктовими деревами. Не пересаджують квіти.

12.05. Дозволено робити те, що й 11.05, але дозволяється висаджувати декоративні квіти.

13.05. Нічого не можна садити. Але не заборонено косити траву, прополювати й проріджувати грядки, обприскувати городину, підстригати дерева та кущі.

14.05. Остання чверть фази Місяця. Можна  розпушувати, обприскувати, обкурювати, полоти, мульчувати та боротися зі шкідниками. Слід відмовитись від посадки рослин.



15.05. Сприятливий день для посіву насіння селери, редьки, цибулинних рослин, гарбузу, огірків, кущів суниці та малини. Для  посадки розсади перцю, капусти, томату та баклажану. Щеплять дерева й кущі, культивують, поливають та підживлюють землю.

16.05. Можна займатися посівом насіння редьки, буряку, селери, цибулі та висаджувати розсаду томатів, перців, капусти, баклажанів, бульбу картоплі та цибулинних культур. Також, можна прищеплювати дерева й кущі, удобрювати та поливати.

17.05. Можна сіяти рослини, які мають цибулини, редиску та селеру. Овочі пересаджують з теплиці у відкритий ґрунт. Ідеальний день для поливу, культивування, підживлення, прищеплення дерев та ягідних кущів.

18.05. Не дозволяється займатися посівом та садівництвом. Краще зайнятися обрізкою дерев й кущів, підготовкою до сівби, боротьбою зі шкідливими комахами, прополюванням, мульчуванням, розпушуванням, проведенням робіт по захисту рослин від хвороб та закладанням компосту.

19.05. Потрібно утриматись від посадкових робіт. В цей день підстригають газон, обробляють рослини від хвороботворних бактерій, вносять добрива та розпушують ґрунт.

20.05. В цей день садять бульбові сорти рослин, коренеплоди, цибулини та багаторічні квіти. Підстригають дерева та кущі.

21.05. Сіють насіння червоної квасолі, декоративних гарбузів, дозволяється садити коренеплоди, цибулинні та бульбові культури.



22.05. У молодик не потрібно садити та працювати на землі.

23.05. Рекомендується садити в’юнкі та бобові культури: виноград та троянди, що плетуться. Добрий час, щоб провести пасинкування, підготовку ділянки під посадку розсади, замульчувати та обприскати рослини від шкідливих комах.

24.05. Час сіяти бобові та в’юнкі рослини, проводити видалення пагонів, мульчування, боротьбу з хворобами та шкідниками. Можна пересаджувати суницю та сіяти петрушку.

25.05. Настав день саджання та пересаджування бобових, патисонів, кавунів, кабачків, баклажанів та огірків. Садять низькорослі рослини, помідори, квіти та капусту.

26.05. Добрий час для висаджування розсади низькорослих сортів перцю, баклажанів, помідорів, капусти, для посіву насіння огірків, кабачків та бобових.

27.05. Не можна займатися висаджуванням садово-городніх рослин, крім кущів та дерев. Рекомендовано косити траву для повільного росту, мульчувати, боротися зі шкідниками, розпушувати землю та прибирати бур’яни.



28.05. Цього дня не ризикуйте сіяти овочі та квіти, краще займіться кущами й деревами: посадкою, формуванням крони, обприскуванням від хвороб та шкідників.

29.05. Несприятливий день для проведення будь-яких садово-городніх робіт. Але можна сіяти насіння прянощів: розмарину, майорану та базиліку.

30.05. Не можна садити ні насіння, ні розсаду, але для декоративних культур та кущів сприятливий день. Добра пора для в’юнких видів рослин. Обробляють посадки суниці.

31.05. Не рекомендується висаджувати садові дерева, кущі та овочеві культури. Косять в цей день траву, щоб повільно росла, розділяють та пересаджують багаторічні культури.

Recent Posts

Буряк стане солодким, як цукор. Підживлення, про яке мовчать досвідчені городники

Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…

17 години ago

Як правильно та чим підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани. Покрокова інструкція

Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…

24 години ago

Павуків більше не буде! Один простий продукт з кухні допоможе позбутися їх без хімії

В  домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…

3 дні ago

Добриво для герані — з того, що під ногами! Не купуйте, зробіть самі — і ваша герань буде цвісти до осені!

Найкраще добриво для герані — з того, що під ногами! 🌸 Не купуйте, зробіть самі…

3 дні ago

Цибуля без стрілок: що потрібно зробити зараз, щоб не бачити їх. Врожай порадує вас

Як правильно підготувати цибулю на перо: поради досвідчених городників Вирощування зеленої цибулі — одне з…

3 дні ago

Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ — і тепер збирає відра врожаю!

Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ —…

4 дні ago