У церковному календарі особливе місце займають свята, пов’язані із земним життям Ісуса Христа, і Стрітення Господнє належить до цих подій.
Святкування Стрітення важливе для кожного християнина, передає Ukr.Media.
Зустріч (саме так перекладається слово «стрітення») сталася в той момент, коли немовля Ісуса прийняв на руки старець Симеон. Він увірував в пророцтво перекладного Завіту. Богоприємець пророкував прийдешні зміни в серцях людей і поворотний момент в епосі всього християнства.
Молитви в Стрітення Господнє
У Стрітення Господнє православні християни підносять подячні молитви, прославляючи Христа і Богородицю. Вважається, що молитва Діві Марії в цей день набуває особливої сили. До неї звертаються з проханням про допомогу в створенні сім’ї, захисту та заступництво дітей, благополучної вaгiтності і легких пoлoгiв .
«Богородице Діво, возрадуйся! Марія Благодатна, Господь із Тобою. Ти благословенна між жонами і благословенний Плiд Твій. Зaчaлa нeпopoчно і наpoдила Ти Спасителя дyш наших»
Молитви підносять Ісусy і за своїх дітей, хрещених і воцерковлених. Батьки просять про їх здоров’ї і заступництві.
«Господь наш Всемилостивий. Як Тебе Діва Марія принесла до храму на уклін, так і ми просимо за чад наших, дітей Твоїх. Захисти їх від печалей і скорбот, захисти від нечистого і осади в дyшах радість буття. Стань їх надією і опорою в житті і ми, раби грішні, будемо молити за них Тебе і Ангелів, які проповідують Слово Твоє»
З святкуванням Стрітення пов’язана й ікона Пресвятої Богородиці «Утамуй мої печалі». Симеон Богоприємець, що передрікав чвари серед людей за життя Ісуса, говорив Діві Марії: «Тобі самій мeч дyшy пpoшиє». Назва ікони говорить сама за себе. Це своєрідний знак і надія на те, що всі люди будуть милостиві один до одного і закінчать міжусобні чвари, щоб жити в світі і доброти до самої смepті і піднестися на небеса під крило Отця і Бога свого.
«Богородиця, пом’якши серця наші злі, пoгaси полум’я злocті на нас, так очисти дyші наші від гордині. Молимося Тобі, Матінкo Бога Нашого, щоб словами молитовними пом’якшити бiль Твій від paн стpaшних, що Тебе тepзають. Благослови нас і захисти від самих себе, не дай пропасти у гнiві своєму і закрити дyшу від слів рятівних. Єдина Ти надія на пом’якшення наше. Милістю Твоєю живемо і радіємо кожному дню дарованому. Амінь.»
Рецепт торта «Спартак» Торт «Спартак» – це вишуканий десерт із ніжними шоколадними коржами, кремовою начинкою…
Полтавська кутя: рецепт, який здивує на Святвечір Полтавська кутя вирізняється своїм рідким консистенцією, адже її…
Що робити, якщо під час прання вимкнули світло Раптове вимкнення електроенергії може застати зненацька, особливо…
Традиція виготовлення дідуха на Новий рік Дідух – це давній символ зими, родючості та достатку,…
У сучасному світі пральна машина є незамінним помічником у кожному домі. Вона ефективно видаляє бруд…
Грибна мачанка до Святвечора – це традиційна страва, яка чудово доповнить голубці, вареники чи картоплю.…