Молочна сироватка — це рідина, яку отримують при переробці молока на домашній сир. До її складу входить 93% води, залишки молочного білка та інших корисних елементів. Сироватку активно застосовують городники на своїх ділянках в якості добрива та засобу від грибкових хвороб. Найпоширеніше її використовують на огірках та помідорах у теплиці, парнику чи на городніх грядках. Нею обробляють рослини на протязі всього вегетаційного періоду зростання рослин.
Приготування добрива.
Якщо потрібно провести кореневу обробку рослин, розведіть сироватку у воді кімнатної температури, в пропорції 1:10. Пролийте рослини цим засобом на кореневу систему та радіусом в 50 см навкруги.
Позакореневу обробку рослин, проведіть розчином води з сироваткою в пропорції 3:1. Для кращого прилипання засобу, додайте до розчину декілька ложок рідкого мила.
Засіб цей, потрібно готувати завжди свіжий, щоб молочні грибки не почали бродити, інакше в ній може з’явитись небажана патогенна мікрофлора, яка зашкодить рослинам.
Коли ж краще обробляти помідорні та огіркові грядки сироваткою.
Після того, як з’являться перші справжні листочки огірків, їх підгодуйте розчином сироватки. Чергуйте кореневу та позакореневу обробку, інтервал між ними повинен бути 1-2 тижні.
Томати як і огірки обробляють через 7 днів після пересадки, а в подальшому – один раз на тиждень на протязі всього вегетаційного періоду помідорів.
Використовуйте для одної рослини не менше 1 літра засобу.
Позакореневе підживлення проводьте раз на 10 днів. Для більш здорових рослин можете обробляти один раз на 30 днів. А от молодій, зростаючій розсаді, потрібен захист та підживлення раз на тиждень.
Останню підгодівлю розчином сироватки проведіть за декілька днів до початку збирання врожаю. Таке підживлення зміцнить зав’язь овочів.
Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…
Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…
В домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…
Найкраще добриво для герані — з того, що під ногами! 🌸 Не купуйте, зробіть самі…
Як правильно підготувати цибулю на перо: поради досвідчених городників Вирощування зеленої цибулі — одне з…
Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ —…