Categories: Поради

Найбільш важливі справи в городі, які обов’язково треба зробити в липні

Липень — місяць-екватор, час підбиття проміжних підсумків.

Вже можна не тільки проводити роботу над помилками, допущеними на етапі посадки, але й будувати плани на майбутній урожай. І все це — без відриву від виробництва!

10 найбільш важливих справ в городі в липні:

1. Зберіть урожай. Ви славно попрацювали на початку сезону, і ось, нарешті, настала пора пожинати перші плоди трудів своїх. Настав час прибирання ранньостиглих сортів капусти і картоплі. Ці овочі не призначені для тривалого зберігання і тому краще всього вживати їх в їжу відразу після збирання, інформує Ukr.Media.

2. Посійте сидерати. Після збирання першого врожаю цього року можна буде зайнятися підготовкою ґрунту до майбутніх посадок. Щоб грядки, з яких зовсім недавно зібрали урожай, не “простоювали”, посійте на них сидерати. Цим ви не лише збережете землю від бур’янів і різних захворювань, але і отримаєте ефективне природне добриво.

3. Обробіть рослини препаратами від шкідників. В середині літа активізуються найнебезпечніші шкідники і починають свій “хрестовий похід” хвороби. У пасльонових культур (томати, баклажани, картопля і перець) — це колорадський жук і фітофтороз. Капуста страждає від нальотів хрестоцвітної блішки, капустяної мухи, совки та білани, захворює підступною кілою. Злісний шкідник огірка — павутинний кліщ, а хвороба — антракноз. Цибуля страждає від цибулевої мухи і несправжньої борошнистої роси. Подбайте про свій врожай і своєчасно проведіть профілактику хвороб і шкідників.

4. Пасинкуйте томати. Процедуру пасинкування проводять тільки тоді, коли бічні пагони досягнуть довжини 3-5 см. Обламуючи пасинки, залишайте їм невеликі, 2-3-х-сантиметрові “пеньки”. Робиться це для того, щоб на місці видаленої гілочки довше не зростала нова.



5. Регулярно поливайте овочі. Дефіцит вологи може істотно скоротити обсяг зібраного врожаю. Особливо важливо дотримувати всі рекомендації по поливу в літню спеку.

6. Не забувайте про добрива. З одного боку, часті поливи уберігають городні культури від спекотних липневих температур, а з іншого — вимивають з ґрунту велику кількість корисних речовин. Особливо сильно від цього страждають томати. Уникнути дефіциту поживних речовин допоможуть підживлення кожні 10-12 днів.

7. Дотримуйтесь режим провітрювання теплиць. Регулярний доступ свіжого повітря в теплиці — гарантія здоров’я ваших городніх культур. Різкі перепади температур, характерні для нашої кліматичної зони, негативно позначаються на потенційному врожаї — рослини в’януть, а процес фотосинтезу починає сповільнюватися. Саме тому дуже важливо підтримувати в теплицях комфортну для рослин температуру. Зверніть увагу, що у кожної культури до цього параметру — свої вимоги.

8. Слідкуйте за вологістю повітря в парниках і теплицях. Конденсат, який накопичується на стінках цих будівель, призводить до підвищення вологості, а значить, сприяє поширенню великої кількості самих різних грибкових захворювань, характерних для тепличних огірків, помідорів та інших овочевих культур. Водночас деякі овочі, наприклад, ті ж огірки, дуже люблять вологу, тому і поливають їх не так, як інших тепличних жителів, а рясно, направляючи струмінь не тільки на грядки, але і міжряддя і навіть стіни.

9. Підгодуйте огірки. Якщо ви хочете продовжити плодоношення огірків, які посіяли в травні під плівку, обприскайте їх розчином сечовини (10-15 г на 10 л води).



10. Проведіть санітарний “огляд” томатів. Уважно огляньте рослини на предмет пожухлого і хворого листя. Разом з ними видаліть пасинки і квіткові кисті, плоди яких не встигнуть сформуватися до кінця вегетаційного періоду.

Recent Posts

Щоб почистити духовку в середині від застарілого жиру, досвідчені господині використовують цей простий та дієвий засіб

Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…

6 години ago

Рецепт смачного та корисного узвару на Різдвяні свята, за яким готовили ще наші бабусі

Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…

6 години ago

Ніколи не чіпляйте ці іграшки на ялинку, щоб не накликати біди у свій дім

На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…

6 години ago

Як приготувати живильний коктейль для орхідеї. Цвіте без зупинку

Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…

6 години ago

Розмноження троянд живцями взимку – це ефективний і популярний спосіб отримати нові кущі

Розмноження троянд живцями взимку – це ефективний і популярний спосіб отримати нові кущі. Дотримуючись кількох…

1 день ago

Простий у приготуванні мандариновий десерт, який стане прикрасою вашого новорічного столу

На новорічному столі завжди хочеться здивувати гостей чимось незвичайним, і десерти тут не є винятком.…

1 день ago