Чудові народні методи які допоможуть вам зберегти урожай огірків.
Обробка йодом
Обробка огірків йодом дозволяє без використання хімічних препаратів впоратися з наступними проблемами:
Чи знаєте ви? Огірок по ботанічній класифікації відноситься до фруктів і при цьому розглядається як неправдива ягода, по кулінарній – він овоч.
Використання деревної золи
Деревна зола є природним лугом, який робить не лише функції удобрювачів, але і здатна вбивати шкідливі мікроорганізми і комах. Зола-відмінний помічник у боротьбі з різними видами пятнистостей огірків, які з’являються в результаті розмноження бактерій.
Для профілактики рекомендується на ранніх стадіях розвитку мікроорганізмів трохи сбрызнуть листя рослин розчином золи. Подібний розчин і йод для огірків допоможуть загальмувати розвиток борошнистої роси, яка призводить до появи плям і білого нальоту на листі. До того ж усе це дозволить уникнути втручання хімічних препаратів.
Для поліпшення прилипання препарату можна додати в розчин господарське мило, на відро води вистачає 50 г мила. Калійні підгодівлі підвищує опірність огірків до попелюхи. Для того, щоб відлякати слимаків і утруднити їх пересування, грунт обробляють золою або сумішшю цієї речовини з тютюновим пилом.
Обприскування часниковим розчином
Настій з часнику результативний не лише проти попелюхи, але і інших шкідників.
Подібний розчин можна готувати двома рецептами:
Важливо! Для отримання хорошого і якісного урожаю, навіть невибагливому огірку треба надавати допомогу. Робити це за допомогою народних рецептів або хімічних елементів –вирішувати вам.
Проводить такі обприскування можна необхідна кількість разів.
Молочна сироватка
Коли рослини починають хворіти в період збору урожаю, застосовувати хімію не можна. В цей час огірки окрім йоду обробляють ще молоком і продуктами його переробки, наприклад, сироваткою. У її складі є присутніми монокислі бактерії, які пригнічують діяльність збудників грибкових захворювань і насичують рослини корисними речовинами.
Лікувальний склад, який утворюється на листі рослин у вигляді тонкої плівки, оберігає їх від попадання грибкових мікроорганізмів. Проте, недоліком цього засобу є недовгочасність ефекту, тому треба регулярно проводити обробку рослин. Професіонали рекомендують планувати обробку на липень, оскільки саме в цей час огірки найуразливіші. Сироватку не можна використати в нерозбавленому виді.
Перед використанням її обов’язково розводять в однаковій кількості з водою кімнатної температури. Потім нагрівають склад до 25°З і обприскують огірки. Додатково можна додати господарське мило, це допоможе поліпшити прилипання засобу до листя.
Підгодівля рослин розчином коров’яку
При поразці борошнистою росою, яка проявляється у вигляді сіруватого нальоту на усьому кущі і поступово призводить до його загибелі. Перші прояви захворювання можна прибрати за допомогою обробки екологічно чистим добривом-настій коров’яку.
Його готують декількома способами :
Беруть певну кількість свіжого гною і заливають такою ж кількістю води. Настоюють добу, по витіканню часу повторно розбавляють вже в пропорції 1:10. Ретельно розмішують і готовим складом поливають міжряддя в розрахунку 10 л добрива на 1 м2. Використовують рідкий гній і сполучають його з водою в співвідношенні 1:4. Залишають в теплому місці на 7 днів. Потім доливають ще воду у кількості 3 порцій і проводять підгодівлю.
Важливо! Додаткова користь від гною полягає в отриманні тепла, яке буде виділено від перепрівання гною. Це позитивно відіб’ється на рості культур.
Йод і зеленка
Огірки раніше часто обробляли зеленкою і йодом. Корисні якості антисептиків проявляються завдяки з’єднанню міді, яка є присутнім в складі. Розчин на основі йоду і зеленки готують так: на відро води додають 10 мл зеленки.
Не варто сподіватися, що в результаті обробки огірки стануть зеленіші, але ось ризик появи захворювань істотно скоротиться. Окрім поливу і обприскування рослини можна захищати від проблем за допомогою змазування стебел йодом або зеленкою, які заздалегідь розводять з водою в пропорції 1:2. Доведено, що усі грибки загинуть вже після другої обробки. Джерело
Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…
Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…
На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…
Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…
Розмноження троянд живцями взимку – це ефективний і популярний спосіб отримати нові кущі. Дотримуючись кількох…
На новорічному столі завжди хочеться здивувати гостей чимось незвичайним, і десерти тут не є винятком.…