Церква – це не тільки дім із хрестом. Це люди, що становлять Тіло Христове…
Я вважаю себе віруючою людиною, але в храм не ходжу. Навіщо кудись ходити, якщо Бог і так чує нас? Невже не можна молитися вдома?
Руслан Васильєв
Відповідає священик Олексій Малюков:
«Навіщо взагалі храм? Я в душі у себе вірю. Священикам не вірю взагалі». Так, буквально на днях, мені сказав один таксист. При розмові з’ясувалося, що він не молиться ні в храмі, ні вдома…
Дійсно, подібні речі найчастіше вимовляють люди, які просто не знайомі з молитвою. Вони не розуміють не тільки те, навіщо храм, а й те, для чого взагалі говорити з Богом. Насправді вони хочуть мати Бога не в душі, а в кишені. Це зручно! Можна дістати, коли потрібно, а коли не потрібно можна заховати. Такий, знаєте, «кишеньковий» Бог, Який потрібен тільки тоді, коли виникла потреба.
Але ж розмова зовсім про інше. Церква – це не тільки будинок з хрестом. Це люди, що складають тіло Христове (див. 12, 27), в якому Сам він – Глава. Це живий організм, який набуває своєї повноти, коли ми збираємося разом. Окремо ми – члени цього Тіла.
Пам’ятаєте відому аналогію з прутиками? Коли прутики пов’язані разом, вони міцні, але окремо вони тонкі і тендітні, їх легко переламати. Так і людини, яка не має міцного духовного зв’язку з іншими членами Тіла Христового, можна легко переламати, знищити, згубити.
Наведу ще таке порівняння. Цегла сама по собі має певні властивості, але цеглини в кладці збільшують свої властивості в кілька разів. Уявімо собі стіну, укріплення, колодязь – будь-яку цегляну конструкцію. У з’єднанні цегли здійснюється деяка синергія, тобто зусилля багатьох збільшує загальний результат. Так і наша спільна молитва збільшує дієвість молитви кожного.
Пам’ятаю, колись я допомагав чоловікам нашого району переносити важкі футбольні ворота. Близько сорока людей підняли ворота і понесли. Дивно, що тяжкість абсолютно не відчувалася! Хотілося запитати: «А хто несе?» Цей приклад показує, що спільні зусилля вирівнюють результат, тобто відбувається компенсація слабкості одних за рахунок сили інших. Якщо говорити про молитву, то на службі в храмі ми вимовляємо різні прохання, і кожна людина отримує якусь відповідь на свою молитву, переживає Божу присутність. Все це буває саме за рахунок соборної молитви.
Звичайно, молитися потрібно і вдома. Але людині, яка живе в суєтному світі, де нічого не говорить про Бога, важко налаштуватися на молитву самому по собі. Такі люди рятуються тим, що біжать в храм і моляться там разом, включаючи свій голос в соборну молитву Церкви.
Домашня молитва допомагає спільній церковній молитві, але ніяк її не замінює. Так, Бог чує нас скрізь. Але храм – особливе місце. Сам Ісус Христос називав Дім Божий «домом молитви» (Мф. 21,13). Християни, збираючись разом, моляться Богу, служать літургію, що перекладається як «спільна справа». У храмі вони причащаються Тіла і Крові Христових, стаючи єдиним живим організмом, пов’язаним із Богом і один з одним.
Також можна привести в приклад молитву «Отче наш». Слово «наш» має на увазі багатьох людей. Тут натяк не на індивідуальну і відокремлену молитву, а на общинну.
Якщо навіть людина молиться одна, не маючи можливості з якоїсь причини відвідати богослужіння, вона повинна розуміти свою причетність до загального, до Єдиної Соборної і Апостольської Церкви. І участь у соборній молитві Церкви є найкращим доказом нашої церковності. Джерело
Як позбутися нагару: ефективні методи очищення Нагар, що утворюється на кухонному приладді, є результатом накопичення…
Чи варто додавати багато порошку в пральну машину? Багато людей помилково вважають, що чим більше…
Як правильно доглядати за орхідеєю: поради для здорових і красивих квітів Орхідея – це витончена…
Щоб забезпечити гарний врожай, необхідно приділити увагу вирощуванню здорової та міцної розсади. Якщо паростки виглядають…
Новий рік завжди приносить із собою магію традицій, що символізують надію на краще майбутнє. Деякі…
Обручка: значення, прикмети та причини носіння чи знімання Обручка — це не лише символ подружнього…