Більшість людей вважає, що церква – це лише будівля з зображенням хреста. Також, є люди, які вірять в Господа, але до церкви не ходять. Нащо ходити до церкви, якщо Господь спостерігає за нами та чує нас, а помолитися можна й вдома.
«Для чого церква? Віра в мене в душі. Святим отцям довіри немає». Таку відповідь почули від однієї людини. Після розмови виявилося, що вона не молиться ні в церквах, ні вдома.
Така відповідь лунає від тих людей, які не ознайомлені з молитвами. Вони не мають уяви для чого потрібна церква та для чого необхідно розмовляти з Господом. Ці люди бажають, щоб Бог був у них в гаманцях, а не в душах. Для зручності, Господь з кишені, якого виймають коли це потрібно.
Взагалі мовиться не про це. Церква – це не є будівлею, на якій намальований хрест. Церква – це сукупність людей, за допомогою яких складається тіло Христа, де він є головним. Це жива істота, яка стає повноцінною, коли збираються всі разом. Порізно – віряни тільки частини цього тіла.
Згадайте розповідь про прути, коли вони разом у купі – вони мають силу, а по одному слабкі та легко ламаються. Так само й відбувається з людьми, разом вони створюють тіло Господа, а по одному – їх легко вразити, загубити. Для порівняння можна розглянути ще один випадок. Одна цеглина наділена певними функціями, а коли їх багато, вони стають міцнішими. Уявіть собі стіну з цегли, разом вони мають велику силу, завдяки великій кількості цеглин. Так само й молитви, збільшується дієвість, коли моляться багато вірян.
Промовляючи молитви в храмі, кожна людина просить у Господа різну допомогу, й кожна людина отримує певну відповідь на свої молитви. Все це трапляється через єдність молитви.
Людям, що живуть у бурхливому світі, в якому не на мить не думають про Господа, дуже важко налаштуватися на молитву. Такі люди вирушають до церкви та промовляють молитви разом з іншими парафіянами.
Молитви, які промовляють вдома допомагає лише спільній молитві у церкві, але не робить її міцною. Так й Господь відчуває нас на скрізь. А церква це унікальне та особливе місце. Господь дав назву йому – Дім Божий, Дім молитви. Віряни зібравшись разом, читають молитви, служать літургії, причащаються та стають однією живою істотою, яка пов’язана з Господом та один з одним.
Так само можна розглянути на прикладі молитви «Отче наш». Слово «наш» означає більшість людей. Таким чином іде натяк не на молитву окремої людини, а на загальну. Якщо молитву читає одна людини, вона повинна усвідомлювати свою приналежність до Єдиної Соборної Апостольської Церкви, це є найголовніший доказ нашої церковності.
Дізнайтеся, як приготувати соковиту курку в духовці за допомогою простих кулінарних хитрощів. Соковита курка в…
Слимаки — це часта проблема для дачників, адже вони завдають значної шкоди рослинам, пошкоджуючи листя,…
Багато хто вважає, що килими на стінах вішали лише заради краси, але це не зовсім…
Орхідеї мають різноманітні форми, кольори й аромати, але взимку ці рослини потребують особливого догляду. У…
Вода – невидимий, але незамінний елемент для курей-несучок Для успішного вирощування курей-несучок важливі всі аспекти…
Ніжна печінка на вечерю за 3 хвилини Ця страва стане ідеальним вибором для швидкої та…