Categories: Поради

Не забудьте обробити сад восени, щоб не хворів та не чіпали шкідники. Ось як правильно це робити

Після збору врожаю яблук та груш, приділіть своєму саду ще трохи уваги й він віддячить вам багатим врожаєм в наступному році.

Поки на деревах ще є листя, численні грибки не дрімають й активно розмножуються. З опалим листям хвороботворні мікроорганізми потрапляють на землю, зимують під шаром прілого листя, а в наступному році накинуться на молоде. Тому, важливо провести осінню обробку саду, яку можна розділити на три етапи: до листопада, в період листопаду, після листопаду.

  1. До листопада.

Поки на деревах ще висить зелене листя та досить тепло, потрібно провести обробку системними фунгіцидами. Вони мають здатність всмоктуватися в тканини рослин та разом з соками рівномірно розподілятися по всьому листю. Дерева будуть знезаражені від грибкових захворювань. Для цього підійдуть наступні препарати: «Хорус» та «Швидкість». Ці фунгіциди показали високу ефективність проти збудників парші на яблунях та грушах, моніліозу кісточкових, плодової гнилі, борошнистої роси й інших грибкових хвороб плодових дерев.

Карбамід.

Якщо ви вважаєте за краще не використовувати «хімію» у своєму саду, то гарною альтернативою буде обробка карбамідом 7-8% розчин. Обприскування карбамідом ефективне проти парші, моніліальному опіку та інших грибкових захворювань. Для приготування робочого розчину, 1 кг карбаміду розведіть в 10 л. води.

При обробці не забувайте обприскувати стовбури та гілки, а не тільки листя.

  1. Під час листопаду.

У момент активного листопаду збільшується ризик поширення ракової хвороби деревини. Якщо ви помітили прояви раку на стовбурах дерев, який виражається в почорнінні кори або потворних наростах на стовбурі, то обов’язково проведіть обробку саду в період листопаду.

Препарати на основі міді.

Така обробка високо ефективна для профілактики раку. Тому, не полінуйтеся й обробіть стовбури та гілки дерев мідним купоросом, бордоською сумішшю, препаратами «Азофос», «АБиК Пік» чи подібними.

  1. Після листопада.

Третю, й останню в цьому році обробку саду, потрібно провести вже після листопаду. На оголених гілках та стовбурах дерев добре видно мох та лишайники. Всупереч тому, що самі по собі вони не завдають дереву шкоди, але ці організми утворюють шар, під яким накопичується волога. А підвищена вологість – це сприятливі умови для розмноження грибків. Тому, лишайники та мох краще регулярно прибирати.

Зольний луг.

Не варто зішкрібати їх ножем, бо можна пошкодити кору дерева. Краще спочатку висушити їх зольним лугом, а вже після, як вони висохнуть, зчистити їх зі стовбура буде не важко. Для цього можна використовувати пластиковий скребок або щітку.

Зольний луг – це міцний настій деревного попелу. Для його приготування 3-4 кг попелу заливають 10 л. гарячої води та настоюють протягом ночі. Обприскування потрібно проводити, поки ще температура не опустилася нижче нуля.

Recent Posts

Швидкий спосіб прогнати мишей з дому. Біжать без оглядки

Як позбутися щурів і мишей взимку без шкоди Взимку гризуни шукають теплі місця з легким…

1 день ago

Головні помилки по догляду за спатифілумом, через які жовтіє та опадає листя

Як доглядати за спатифіллумом, щоб уникнути жовтіння листя Спатифіллум, відомий як "жіноче щастя", — ніжна…

1 день ago

Головні причини, чому не можна залишати зарядне в розетці. Ніколи не робіть так

Чому не варто залишати зарядний пристрій у розетці без телефону Залишати зарядку в розетці без…

1 день ago

Головні причини, чому мутніє розсіл в банці з огірками, та чи можна після цього їх їсти

Каламутний розсіл у банках з огірками: основні причини та як їх уникнути Каламутний розсіл у…

1 день ago

Розчин, який допоможе легко відчистити конфорки газової плити від нагару та жиру

Як легко очистити конфорки на газовій плиті Газові конфорки швидко забруднюються жиром і нагаром, але…

3 дні ago

Чому голуб заглядає у ваше вікно, та на що потрібно звернути увагу в першу чергу

Голуби на підвіконні: народні прикмети та їх значення Голуби є частиною міського життя і майже…

3 дні ago