Categories: Поради

Не забудьте обробити сад восени, щоб не хворів та не чіпали шкідники. Ось як правильно це робити

Після збору врожаю яблук та груш, приділіть своєму саду ще трохи уваги й він віддячить вам багатим врожаєм в наступному році.

Поки на деревах ще є листя, численні грибки не дрімають й активно розмножуються. З опалим листям хвороботворні мікроорганізми потрапляють на землю, зимують під шаром прілого листя, а в наступному році накинуться на молоде. Тому, важливо провести осінню обробку саду, яку можна розділити на три етапи: до листопада, в період листопаду, після листопаду.

  1. До листопада.

Поки на деревах ще висить зелене листя та досить тепло, потрібно провести обробку системними фунгіцидами. Вони мають здатність всмоктуватися в тканини рослин та разом з соками рівномірно розподілятися по всьому листю. Дерева будуть знезаражені від грибкових захворювань. Для цього підійдуть наступні препарати: «Хорус» та «Швидкість». Ці фунгіциди показали високу ефективність проти збудників парші на яблунях та грушах, моніліозу кісточкових, плодової гнилі, борошнистої роси й інших грибкових хвороб плодових дерев.

Карбамід.

Якщо ви вважаєте за краще не використовувати «хімію» у своєму саду, то гарною альтернативою буде обробка карбамідом 7-8% розчин. Обприскування карбамідом ефективне проти парші, моніліальному опіку та інших грибкових захворювань. Для приготування робочого розчину, 1 кг карбаміду розведіть в 10 л. води.

При обробці не забувайте обприскувати стовбури та гілки, а не тільки листя.

  1. Під час листопаду.

У момент активного листопаду збільшується ризик поширення ракової хвороби деревини. Якщо ви помітили прояви раку на стовбурах дерев, який виражається в почорнінні кори або потворних наростах на стовбурі, то обов’язково проведіть обробку саду в період листопаду.

Препарати на основі міді.

Така обробка високо ефективна для профілактики раку. Тому, не полінуйтеся й обробіть стовбури та гілки дерев мідним купоросом, бордоською сумішшю, препаратами «Азофос», «АБиК Пік» чи подібними.

  1. Після листопада.

Третю, й останню в цьому році обробку саду, потрібно провести вже після листопаду. На оголених гілках та стовбурах дерев добре видно мох та лишайники. Всупереч тому, що самі по собі вони не завдають дереву шкоди, але ці організми утворюють шар, під яким накопичується волога. А підвищена вологість – це сприятливі умови для розмноження грибків. Тому, лишайники та мох краще регулярно прибирати.

Зольний луг.

Не варто зішкрібати їх ножем, бо можна пошкодити кору дерева. Краще спочатку висушити їх зольним лугом, а вже після, як вони висохнуть, зчистити їх зі стовбура буде не важко. Для цього можна використовувати пластиковий скребок або щітку.

Зольний луг – це міцний настій деревного попелу. Для його приготування 3-4 кг попелу заливають 10 л. гарячої води та настоюють протягом ночі. Обприскування потрібно проводити, поки ще температура не опустилася нижче нуля.

Recent Posts

Три вдалі способи зберігання кропу. Навіть зимою буде як тільки з грядки

Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…

4 дні ago

150 грамів на 10 літрів води і про капустянку можна забути: захищаємо ділянку від ненажерливого шкідника

Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…

4 дні ago

Місячний посівний календар на липень 2025. Сприятливі та не сприятливі дні

Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…

6 днів ago

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…

2 тижні ago

Навіщо досвідчені кухарі в киплячу воду з яйцями кидають сірники. Варто знати кожній господині

Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…

2 тижні ago

Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати

Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…

2 тижні ago