Categories: Поради

Ніколи не робіть цього під час підгодівлі рослин, щоб не втратити врожай

Під час зростання, рослинам необхідні поживні речовини, щоб вони дали хороший врожай. Через їх нестачу, ґрунт виснажується та не задовольняє потреби культур. Тому, необхідно додавати органічні та мінеральні добрива, щоб підтримувати родючість ґрунту та зібрати щедрий врожай.

Недотримання регламенту застосування та норм витрат.

В складі добрив містяться різні компоненти, які підходять для різних культур. Якщо зменшити норми додавання добрив, це не підвищить врожайність та декоративність рослин, а надлишок призведе до фітотоксичності й негативного впливу підгодівель на рослини. В наслідок чого вони будуть погано квітнути та утворювати зав’язі, а також страждати від шкідливих комах. Дотримуйтесь норм зазначених на упаковці.

Неправильні терміни додавання підгодівель.

Не можна додавати добрива, коли сніг ще не повністю зійшов, це призведе до втрати поживних речовин, а добрива стануть неефективними. А занадто пізнє додавання підгодівель призведе до зниження рівня морозостійкості та врожайності. Однак, можна додати добрива, які мають позначку ОСІНЬ. В них міститься невелика кількість азоту, а також вони не будуть стимулювати зріст рослин перед зимівлею.



Нерівномірний розподіл добрив по поверхні ґрунту.

Немає бути занадто мало або багато. На пропущених ділянках не буде достатньої кількості поживних речовин, а надмірно удобрені можуть завдати шкоди рослинам. Скористайтеся спеціальними ручними розкидачами та сівалками. Рідкими добривами скористатися легше, потрібно умовно розділити ділянку на квадратні метри та обробити кожен м. кв. необхідною кількістю розчину.

Відсутність органічних чи мінеральних засобів підгодівлі.

Щоб підвищити рівень родючості ґрунту, необхідна велика кількість різних поживних речовин. В мінеральних добрив містяться макро-та мікроелементи, а в органічних – гумусові кислоти. Існують спеціальні органо-мінеральні добрива, в яких містяться всі типи підживлення.

Підгодівля слабких та хворих рослин.

Якщо причина слабкості рослин не встановлена, краще утриматись від внесення підгодівель. Це може відбуватися від нападу шкідників або нестачі поживних речовин.



Не NPK єдиним живий.

Для зростання рослин потрібні не лише азот, фосфор та калій. Краще використовувати комплексні добрива, в яких містяться макро- та мікроелементи.

Додавання підгодівель в суху землю.

Від такого способу підгодівлі ефекту не буде, а також можна завдати шкоди кореневій системі. Додавати добрива потрібно лише в вологу землю, коли пройшов дощ або через два дні після останнього поливу.

Страх використання монодобрив.

Багато хто використовує лише універсальні добрива, однак іноді потрібно подивитися на спеціальні підгодівлі. Наприклад, якщо хвоя стала коричневою, додавайте добрива, в яких міститься багато магнію. Лохина потребує багато сірки, а блакитні гортензії – алюмінію.



Ігнорування новітніх агрохімічних технологій.

В сучасних добривах містяться не лише макро- та мікроелементи, а й стимулятори росту, фульвокислоти, імуномодулятори, вітаміни, амінокислоти, бетаїни, витяжки з водоростей та інші superfoods для здорового харчування рослин.

Recent Posts

Три вдалі способи зберігання кропу. Навіть зимою буде як тільки з грядки

Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…

3 дні ago

150 грамів на 10 літрів води і про капустянку можна забути: захищаємо ділянку від ненажерливого шкідника

Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…

3 дні ago

Місячний посівний календар на липень 2025. Сприятливі та не сприятливі дні

Місячний посівний календар на липень 2025: що сіяти та садити У липні город потребує догляду,…

5 днів ago

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа

Як заморозити черешню на зиму: прості способи зберегти смак літа Черешня — не тільки смачна,…

2 тижні ago

Навіщо досвідчені кухарі в киплячу воду з яйцями кидають сірники. Варто знати кожній господині

Досвідчені кухарі під час варіння яєць навмисне додають в воду сіль, харчовий оцет або соду.…

2 тижні ago

Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати

Щоб помідори й перець дали великий урожай: чим їх варто обприскувати У період активного росту…

2 тижні ago