Categories: Притчі

Ніколи не здавайся! Ніколи, ніколи, ніколи…

Важливе послання коханій дружині Клементині від Уінстона Черчілля
Черчілль прожив з дружиною Клементиною 57 років. Він її любив. Любив дуже. Він був важкою людиною; непросто з ним було жити. Він курив сигари в ліжку і пропалював свою піжаму і простирадла. Він випивав, на жаль. Навіть пив, я б сказала. Він переживав злети і падіння, він боровся, падав і піднімався. Він бував нестерпний у спілкуванні і іноді навіть не чув,що йому кажуть-фізично не чув. Чув тільки себе. Він був не дуже-то красивий і спортом не займався. Але він любив свою дружину безмірно і жити без неї не міг. Хоча і її іноді не чув і не слухав.

І Клементина знайшла вихід: вона не стала кричати і сперечатися. Вона стала писати чоловікові повідомлення. Листи. У яких з любов’ю його просила, поправляла, підтримувала або схиляла до того чи іншого правильного вчинку. І іноді вона ставила сердечко в кінці свого послання — як ми в мережі. Черчілль читав. І змінювався на краще. Дуже його ці листи-повідомлення підтримували. І у такий спосіб дружина уникала скандалів і сварок.

Вони ніколи не сварилися. І він ніколи дружині не зраджував, хоча до весілля був любителем дівчат і дам. Він, розумієте, любив її 57 років. А потім помер від старості. І Клементина залишилася одна. Їй більше не було для чого жити — вона тільки й говорила, що хоче до свого коханого чоловіка. Що жити їй нема чого і нічим. І ось вона стала перебирати його рукописи. І погляд її впав на слова, написані його рукою — вона зрозуміла, що вони написані особисто для неї. Це відповідь на її думки, на її тугу і біль втрати. Він і з того світу підтримав її і вселив силу жити. Так вона сприйняла ці слова, які ніби заново прочитала. Це була відповідь на її уявне питання: “що робити і навіщо жити далі?”.

Вона почула голос коханого чоловіка через літери: «Ніколи не здавайтеся — ніколи, ніколи, ніколи, ні у великому, ні в малому,  ніколи не здавайтеся, якщо це не суперечить честі і здоровому глузду. Ніколи не піддавайтеся силі, ніколи не піддавайтеся вочевидь більшій силі вашого супротивника.» І вона не здалася.

Привела в порядок всі його папери і видала всі його твори. А потім тихо пішла до нього, виконавши свою роботу. До того, кого так любила. І хто після смерті відповів їй і підтримав. І пояснив, як треба жити далі…”

Анна Кір’янова – психолог, письменник

Recent Posts

Осіннє меню для курей: як зберегти високу несучість у холодну пору

Як підтримати високу несучість курей восени: секрети раціону Осінь приносить не лише зміни в природі,…

8 години ago

5 ефективних способів звільнити місце на телефоні. Беріть на замітку

Пам'ять телефону під загрозою? 5 ефективних способів звільнити місце на Android Постійні повідомлення про недостатню…

8 години ago

Щоб м’ясорубка добре перемелювала м’ясо потрібно щоб ножі були гострі. Їх зможе заточити кожна господиня

Як заточити ножі для м’ясорубки в домашніх умовах Вам не обов’язково звертатися до майстерні, щоб…

9 години ago

Чому ніколи не можна залишати брудний посуд на ніч, та до чого це може призвести

Після напруженого дня часто не хочеться займатися миттям посуду, проте існують причини, чому залишати його…

9 години ago

Що потрібно зробити з батареями, щоб вони краще віддавали тепло. Поради від сантехніка

Є простий спосіб підвищити ефективність роботи батарей у вашому домі, і для цього не потрібні…

9 години ago

Як швидко розморозити скло автомобіля. Хвилина і можна їхати

Дізнайтеся, як легко і дешево захистити своє авто від обмерзання за допомогою одного незвичайного інгредієнта,…

1 день ago