Кінець літа та початок осені дарує врожай соковитих слив. Великий врожай залежить від того, як доглядають за деревом. Своєчасна та правильна обрізка та захист від шкідників – це все, що обов’язково потрібно зробити.
Обрізку проводять в три етапи – навесні, влітку та восени. Слива є природним антиоксидантом. При вживанні плодів виводяться токсини та знижується ризик захворювання на рак. В сливі багато корисних вітамінів та речовин. Фрукт корисний для серця, а також, він знижує рівень холестерину. Слива має позитивний вплив на печінку та на роботу травного тракту.
Обрізка слив восени.
Восени проводиться омолоджувальна обрізка. Сливові дерева швидко загущуються. Плоди з’являються на гілках 2-3 років. Тому, на 4-5 році потрібно проводити омолоджувальну обрізку.
Варто починати тоді, коли листя повністю опаде. Обрізку слід встигнути провести до заморозків. В іншому випадку дереву не вистачить часу на відновлення.
Правила обрізки.
Головна мета – це сформувати крону та видалити старі, загущені гілки. Це потрібно для того, щоб сонячне світло рівномірно освітлювало всі частини дерева. Тоді слива буде здоровою та гарною.
Обрізка проводиться за допомогою гострого та знезараженого інструменту – секатора, гілкоріза, садового ножа та садової ножівки. Після обрізки слід обробити місця зрізів садовим варом або розчином мідного купоросу.
Уважно огляньте дерево, видаліть сухі та хворі гілки. Пагони, що швидко ростуть, потрібно обрізати на 2/3. Молоді сливи слід вкоротити на 1/3, якщо обрізка проводиться вперше. Прорідіть крону та зробіть її правильної форми. Під час формування краще обирати форму чаші. Для цього залиште декілька основних скелетних гілок, що ростуть від стовбура під кутом 120 градусів. Між ними повинна залишатися відстань 0,5 м. Зрізані гілки та листя зберіть й спаліть.
Обрізку відростків проводять в 2 або більше етапів. Востаннє це потрібно зробити за 2-3 тижні до настання заморозків.
У липні час підживити капусту для гарного врожаю У липні капуста активно формує головки, тому…
Липневий догляд за полуницею: закладаємо фундамент для солодкого врожаю наступного року 🍓 Чому це важливо?У…
Секретна підгодівля моркви в липні: сусіди заздритимуть врожаю У липні морква активно нарощує коренеплід, і…
Як назавжди позбутися чорних плям на трояндах: простий природний спосіб Чорна плямистість – поширена грибкова…
Як правильно зберегти кріп на зиму Кріп швидко втрачає аромат і колір, тому правильна заморозка…
Як боротися з капустянкою на городі: поради садівникам Капустянка (вовчок) — один із найнебезпечніших шкідників…