Терміни посадки тієї чи іншої культури залежать від її ступеня морозостійкості. Якщо рослина стійка до морозів, проростає та розвивається при низьких температурах, не любить спекотну погоду в період вегетації, тоді її слід сіяти раніше.
До рослин, посівом яких слід займатися в першу чергу, відносяться овочі та зелень, що мають короткий період вегетації, ранньостиглі овочі й ті, що мають тривалий період вегетації, осінні та озимі рослини.
Терміни посіву залежать від погодних умов. Також, перед посівом ґрунт повинен прогрітися на 3-5 градусів та більше.
Якщо озимий посів виконати не вдалося та залишилось насіння, починайте городні роботи з нього, а потім садіть повноцінні посадки.
Наприклад, м’яту, мелісу, материнку, любисток, ревінь, лаванду, фенхель, кріп та щавель можна сіяти навесні.
Не забувайте про попередню обробку посадкового матеріалу. Деяким культурам знадобиться стратифікація, яку варто робити завчасно. Такі рослини можна висаджувати взимку під час відлиги, попередньо підготувавши ділянку для них.
Горох.
Більшість городників першим починають сіяти горох, бо він довго визріває. Нормальний розвиток сходів починається при температурі 4-5 градусів тепла та витривалі до заморозків. Для раннього посіву підійдуть низькорослі сорти гороху – Альфа, Амброзія, Ранній 301, Оскар.
Також, першими можна висаджувати інші бобові. Для проростання насіння температура повітря повинна становити 4-8 градусів тепла.
Коренеплоди.
Редиску, також, висаджують однією з перших. Це ранньостиглий коренеплід, посівом якого краще займатися під час відлиги. Рослина починає проростати при 2-4 градусах тепла та має стійкість до короткочасних заморозків. Редиска, яка росла при холоді, буде смачною та м’якою, а потім почне випускати стрілки. На ранній посів підійде сорт Французький сніданок або Родос.
Також, для ранньої посадки підійдуть такі коренеплоди, як ріпа, дайкон, пастернак, морква та петрушка на корінь.
А от висаджувати буряк та селеру поспішати не слід. Краще займатися цим через 7-14 днів після моркви, коли ґрунт прогріється до 6-8 градусів.
Пряна зелень та капуста.
Петрушку, кріп та фенхель сіють при температурі повітря 3-8 градусів тепла, бо паростки стійкі до заморозків.
Також, можна вирощувати калу. Вона з легкістю переносить заморозки навіть до 18 градусів морозу та спокійно ставиться до снігу. Однак, посів кали здійснюється тоді, коли земля прогріється до 4-5 градусів тепла.
Ранні терміни підходять для вирощування капусти в тепличних умовах.
Броколі спокійно росте при 3 градусів морозу та витримує заморозки до -7 градусів.
Листові овочі.
Листові овочі висаджують настільки рано, наскільки можливо. Мангольд можна сіяти, коли зійде сніг. Паростки з’являються при температурі 4-5 градусів тепла, стійкий до заморозків, а смачний врожай вдасться отримати саме при низькій температурі.
В той самий час можна займатися посівом шпинату, бо на сонці він не дасть гарного врожаю. Перші сходи з’являються при 2-3 градусах тепла, але розвивається досить повільно. Однак, культура стійка до заморозків.
Ранньої посадки, також, потребує рукола та салат. Крес-салат росте, коли земля прогрілася на 2-3 градуси, а температура повітря становить 8-10 градусів тепла. Він стійкий до заморозків, пізно квітне, завдяки чому можна довго ласувати смачним врожаєм.
Домашня свиняча шинка: ароматна, соковита та корисна Домашня шинка зі свинини – це чудова альтернатива…
Навіть у надійного продавця можна придбати насіння з низькою якістю, що впливає на його схожість.…
У квартирах і будинках часто утворюється конденсат на вікнах, що підвищує вологість у приміщенні та…
Як вибрати дрова для розтопки печі Розтопка печі потребує правильного вибору дров, адже не всі…
Рецепт смачного печива на майонезі Це ніжне та ароматне печиво сподобається як дітям, так і…
Зимова обрізка плодових дерев: переваги, недоліки та правила Зима — час, коли дачники зазвичай відкладають…