Великдень 2024 – один з найважливіших церковних свят, в який ми згадуємо чудове воскресіння Ісуса після його страти і вознесіння його на небеса. На Великдень в Україні прийнято пекти паски з білою глазур’ю і фарбувати курячі яйця в різні кольори.
Великдень – перехідне свято, дата якого залежить від місячного календаря, але він завжди відзначається в неділю. Перед Великоднем віруючі очищають тіло, дотримуючи суворий 50-денний Великий піст 2024.
Коли Великдень 2024 – дата свята
Визначають, коли Великдень 2024, наступним чином: дивляться, коли настане перший повний місяць після дня весняного рівнодення (21 березня). Найближча до цієї повні неділя і є днем Великодня. Якщо ця дата випадає на єврейське свято Песах, то Великдень переноситься на тиждень вперед.
Православна Пасха 2024 відзначається 5 травня. У католиків Великдень у 2024 році відзначається на тиждень раніше – 28 квітня.
Чому відрізняються дати православної і католицької Пасхи
Як ми вже згадували раніше, дата Великодня припадає на неділю першого після дня весняного рівнодення повного місяця. Чому ж розрізняються дати православної і католицької Пасхи, якщо місячний календар для всіх однаковий?
Дата Великодня є однією з причин розбрату між православною і католицькою церквами. Католики і православні використовують різні Пасхалії (методики обчислення дати Пасхи). Одна з відмінностей полягає в тому, що православна церква для визначення дати Пасхи використовує старий юліанський календар, а католики користуються новим григоріанським стилем.
У православ’ї днем весняного рівнодення вважають 21 березня за старим стилем – це 3 квітня в світському календарі. Тому православна Пасха відзначається не раніше 4 квітня.
Іноді дати Великодня можуть збігатися. Наприклад, у 2025 році і католики, і православні відзначать Воскресіння Господнє 25 квітня. Найчастіше дати розрізняються на один або два тижні.
Вихідні на Великдень 2024
Великдень завжди випадає на неділю, тому сам по собі є вихідним днем. В Україні офіційним вихідним також є Великодній понеділок. Однак через дію воєнного стану додаткові вихідні на Великдень в Україні скасовуються, і понеділок 6 травня буде звичайним робочим днем.
Втім, рішення про надання вихідного залишається за роботодавцем. Також вихідний на Великдень можливий у тому випадку, якщо воєнний стан скасують до 5 травня.
Багато жінок до 35 років залишаються самі. Чому так відбувається? Відповідь може тебе здивувати. Читай…
Як швидко та правильно зварити буряк: корисні хитрощі Зазвичай варіння буряка займає близько 2 годин,…
Посів розсади у грудні: як підготуватися до раннього вирощування Уже в грудні можна починати вирощувати…
Швидкі способи заточити ніж без спеціального обладнання Не завжди вдома чи під час подорожі є…
Як швидко та ефективно очистити деко після запікання Залишки їжі та жиру на деко можуть…
Рідкий чи сухий пральний порошок: що обрати? Кожна господиня має свої вподобання у виборі засобу…