Categories: Поради

Перевірені методи підживлення моркви, за допомогою яких вона швидше росте і дозріває.

Морква – культура невибаглива і з її вирощуванням впорається будь-який новачок в садовій справі, однак, якщо ґрунт бідний на поживні речовини, то можна зіткнутися з рядом проблем.

Основною проблемою городника може стати погане дозрівання моркви і маленькі плоди, не кажучи вже про смакові якості. Щоб уникнути цього, садівникам рекомендують застосовувати різні види підживлень з народних засобів, інформує Ukr.Media.

6 перевірених рецептів підгодівель для швидкого росту і дозрівання моркви:

Борна кислота

Борну кислоту називають одним з найдешевших видів підгодівлі, але водночас дієвим. Використовують даний вид підгодівлі на початку липня. Але краще повторити процедуру кілька разів за місяць з інтервалом в 10-12 днів. Речовина допомагає зробити коренеплоди солодкими і соковитими.

Для використання треба взяти борну кислоту 10 грамів і розвести в 10 літрах води. За допомогою пульверизатора обприскують листя. Якщо не хочеться возитися з такими приладами, можна просто полити грядки, намагаючись більше потрапити на листочки.

Дріжджі

Хлібопекарські дріжджі — це мікроскопічні гриби. Вони прискорюють дозрівання моркви, бо при розчиненні у ґрунті починають виділяти спеціальні для цього речовини. Якщо перед застосуванням дріжджів удобрити ґрунт органічним добривом, то бактерії, які активізуються при їх використанні, активізуються, і посприяють виділення азоту і фосфору. Удобрювати таким способом потрібно не пізніше середини липня.

  • Повністю розведіть в 5 л води 1 кг живих дріжджів. Одержаний склад змішайте з водою в пропорції 1 до 10.
  • У 10 л води повністю розчиніть 10 г сухих дріжджів і 2 ст. л. цукрового піску. Дайте складу настоятися близько 2 годин, а потім розбавте його чистою водою у співвідношенні 1 до 5.

Зола

В золі міститься величезна кількість різних мікро і макро елементів, які потрібні для нормального росту і розвитку коренеплодів. Використовувати слід в кінці липня.



Можна просто розсипати золу навкруги моркви і розпушити ґрунт, а можна приготувати водний настій із золи. Для цього золу залийте окропом (на відро води — близько двох склянок золи) і дайте настоятися суміші кілька днів.

Сечовина

Сечовину використовують в кінці липня. Таке добриво поповнює нестачу всіх необхідних елементів, допомагає коренеплодам впоратися з різними бактеріями і вірусами, піднімає стійкість до різних захворювань. Такий елемент не використовують один. Заведено використовувати разом з коров’яком. Коров’як розводять у воді в співвідношенні 1 до 10, після цього додають 1 чайну ложку сечовини. Вся ця суміш добре перемішується, і можна використовувати.

Йод

Його необхідно використовувати мінімально, інакше є ризик того, що листя моркви пожовкнуть і сам плід постраждає.

Він активізує зростання, смак коренеплодів стає соковитим і збагаченим вітамінами. Потрапляючи в ґрунт або на бадилля, діє як антисептик. Досить дві краплі йоду розвести в літрі води.

Сіль

Якщо посипати грядки з морквою сіллю, то поживні речовини, які знаходяться в ґрунті, будуть засвоюватися рослиною швидше. Помічено, що на «солоних» грядках виростає дуже солодка морква, однак сама по собі сіль ніякої користі не несе.



Останню підгодівлю зробіть сольовим розчином: 10-15 г (1 ст.л.) кухонної солі на 10 л води. Витрата розчину: приблизно 5 л на 1 кв.м.

Recent Posts

Буряк стане солодким, як цукор. Підживлення, про яке мовчать досвідчені городники

Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…

15 години ago

Як правильно та чим підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани. Покрокова інструкція

Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…

22 години ago

Павуків більше не буде! Один простий продукт з кухні допоможе позбутися їх без хімії

В  домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…

3 дні ago

Добриво для герані — з того, що під ногами! Не купуйте, зробіть самі — і ваша герань буде цвісти до осені!

Найкраще добриво для герані — з того, що під ногами! 🌸 Не купуйте, зробіть самі…

3 дні ago

Цибуля без стрілок: що потрібно зробити зараз, щоб не бачити їх. Врожай порадує вас

Як правильно підготувати цибулю на перо: поради досвідчених городників Вирощування зеленої цибулі — одне з…

3 дні ago

Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ — і тепер збирає відра врожаю!

Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ —…

4 дні ago