Categories: Секрети

Перше обприскування саду весною: яким саме препаратом це краще робити

Навесні саду потрібен догляд та захист від хвороб й шкідників. Проведіть 4 обприскування різними препаратами та в різний час. Перше обприскування дуже важливе, бо воно допоможе знизити хвороби та шкідливих комах, які зимували в ґрунті чи на деревах.

Перше обприскування.

Вперше обприскування проводиться, коли дерева ще знаходяться в зимовій сплячці, але вже почався сокорух. Температура повітря при цьому має становити 4-6 градусів тепла вдень, а вночі ще присутні невеликі заморозки. Терміни припадають на другу половину лютого – початок березня. Слід провести перше обприскування вчасно. В період цвітіння не можна застосовувати агресивні препарати, що допомагають позбутися хвороб та шкідників.

Препарати для першого обприскування.

Обирайте засоби з високою концентрацією діючих речовин, які знищать шкідників. Також, ці препарати повинні бути тривалої дії та не змиватися дощем. Зазвичай використовують карамбід, препарати міді та залізний купорос.

Карамбід.

Це добриво із вмістом азоту, яке використовують для підгодівлі рослин. В великій концентрації карамбід має фунгіцидну та інсектицидну дію, знищуючи грибки й комах. Завдяки карамбіду цвітіння дерев починається на декілька днів пізніше. Таким чином бруньки не постраждають від повторних заморозків. Перше обприскування проводять 7% розчином карамбіду. Для цього на 10 літрів води додайте 700 грамів препарату. Можна додати 50 грамів мідного купоросу. Однак, його спочатку слід окремо розвести, а потім додати до розчину. Обробіть засобом крони, стовбури дерев та пристовбурну зону. Цей розчин захищає рослини від плодової гнилі, моніліозу, кокомікозу, антракнозу, моху та лишайнику.

Препарати міді.

Це фунгіциди, які будуть захищати дерева від грибків та бактерій, а також, від шкідників. Препарати міді протягом тривалого часу тримаються на поверхні дерев та не змиваються дощем. Можна використовувати мідний купорос, бордоську суміш або “Блу Голод”.

Мідний купорос.

Цей порошок потрібно розчинити у воді. Він допомагає в боротьбі проти кокомікозу, моніліозу, плодової гнилі, антракнозу, бактеріозу та курчавості листя. В перше обприскування слід використовувати 3% розчин мідного купоросу. Перед використанням засіб процідіть.

Бордоська суміш.

Розчин мідного купоросу та негашеного вапна. Він усуває хвороби та шкідників. Протягом тривалого часу тримається на поверхні рослин. Перше обприскування проводиться 1% розчином бордоської суміші. Для цього змішайте 100 грамів мідного купоросу, 100 грамів негашеного вапна та 10 літрів води.  Щоб приготувати бордоську суміш, на 5 літрів води додайте 300 грамів мідного купоросу, потім розчиніть в 5 літрах води та додайте 300 грамів негашеного вапна. Потім з’єднайте два розчини під собою, вливаючи тонкою цівкою та постійно помішуючи.

“Блу Голод”.

Препарат, що повністю розчиняється у воді та не забиває обприскувач. Дієвий проти грибків та бактерій, а також, шкідників. Перше обприскування проводять 0,6% розчином препарату. На 5 літрів води додайте 30 мл “Блу Голод”.

Залізний купорос.

Порошок залізного купоросу легко розчиняється у воді. Усуває основні захворювання плодово-ягідних культур та мох на стовбурах. Також, завдяки йому покращується колір листя та плодів й збільшується вміст вітамінів в них. Перше обприскування проводять 5% розчином залізного купоросу. Перед використанням процідіть.

Правила проведення першого обприскування.

Обприскування проводиться рано вранці при температурі 4-15 градусів тепла. Перед процедурою зберіть опале листя, в якому можуть знаходитись інфекції. Щоб на деревах не було морозобоїн, проведіть побілку або обгорніть стовбури агроволокном. Обробляти слід не лише крони дерев, а й пристовбурні кола, де ховаються шкідники. Обприскування має бути рівномірним. Середня витрата розчину на одне дерево – 1,5-2 літра.

Смородина та жимолость.

Ці кущі рано виходять зі сплячки. Якщо бруньки набрякли, потрібно використовувати препарати для другої обробки або пропустити обробку зовсім. Якщо кущі ще не вийшли з зимової сплячки, обробіть їх так, як дерева, але по 0,5 літра розчину на кущ.

Recent Posts

Перець це любить: чим потрібно підживити розсаду, щоб гарно росла та була міцною

Щоб розсада гарно росла, була міцною і не витягувалась, важливо підживлювати її збалансовано й у…

6 днів ago

Коли у квітні краще садити кукурудзу, щоб качани виросли великі та міцні. Посадочний календар

У квітні 2025 року найсприятливіші дні для посіву кукурудзи, за місячним календарем, припадають на фази…

1 тиждень ago

Сприятливі дні у квітні, для посадки кабачків у відкритий ґрунт. Беріть на замітку, щоб мати гарний врожай

У квітні посадка кабачків у відкритий ґрунт можлива лише в південних регіонах України, де ґрунт…

1 тиждень ago

«Кавуни ростуть як на дріжджах! Один раз спробуєш — і завжди садитимеш так

Коли садити кавуни і як правильно це робити Кавуни — це тепло- та світлолюбна культура,…

1 тиждень ago

Молоко зберігатиметься набагато довше: ось що потрібно додати у пляшку

Щоб молоко залишалося свіжим довше, особливо якщо воно домашнє або куплене "з рук", можна скористатися…

1 тиждень ago

Швидке прання: коли варто використовувати цей режим і в чому його особливості

Швидке прання: коли варто використовувати цей режим і в чому його особливості Режим швидкого прання…

2 тижні ago