Categories: Поради

Підготовка картоплі до посадки. Три важливі етапи, які потрібно починати вже зараз

Зазвичай картоплю висаджують в кінці квітня – на початку травня. Однак, спочатку потрібно підготувати культуру, що займає декілька тижнів. Тому, на початку весни слід зайнятися підготовкою насіннєвої картоплі до посадки.

Відсортування.

Спочатку потрібно відсортувати посадковий матеріал. Висаджуйте картоплю розміром з куряче яйце не менше 50 грамів, але не більше 80-100 грамів. Картопля повинна бути без пошкоджень та ознак хвороб.

Знезараження.

Знезараження проводиться двома способами. Спосіб озеленення полягає в розміщенні картоплі в приміщенні з денним світлом та температурою 22 градуси тепла. Світло повинно бути розсіяним. Складіть картоплю в один шар та раз в три дні перевертайте. Через 10-14 днів картопля буде зеленою.

Також, картоплю можна обробити іншими засобами – попелом, борною кислотою, формаліном та спеціалізованими біопрепаратами, але озеленення найефективніше. Після кожної обробки добре просушуйте картоплю.

Пророщування.

Пророщування є дуже відповідальним етапом. Процес має різні види зі своїми плюсами та мінусами. Обирайте варіант залежно від умов.

Сухе пророщування на світлі потребує великої кількості місця. Розкладіть картоплю в один шар при температурі 14 градусів тепла. Місце має бути добре освітленим. Періодично перевертайте картоплю. За 22-26 днів з’являться міцні паростки.

Якщо площа не дозволяє, використовуйте ящики, встановлюючи їх один на одного. Однак, в такому випадку перевертайте картоплю частіше та стежте, щоб паростки не обламувалися.

За відсутністю світлого місця, пророщуйте картоплю в підвалі, погребі або іншому місці. Приміщення повинно бути добре вентильованим та з температурою 14 градусів тепла. Паростки добре витягнуться, але будуть блідими та крихкими.

Під час вологого пророщування покладіть насіннєву картоплю в ящики, засипте тирсою або тирсою та торфом й регулярно зволожуйте субстрат. Для цього на 10 літрів води додайте 2 ст. л. суперфосфату та 2 ч. л. калійної солі. В світлому приміщенні паростки з’являються на 16-18 добу, в темному – на 20-25. Цей метод складніший, але врожай буде раннім.

Recent Posts

Щоб почистити духовку в середині від застарілого жиру, досвідчені господині використовують цей простий та дієвий засіб

Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…

19 години ago

Рецепт смачного та корисного узвару на Різдвяні свята, за яким готовили ще наші бабусі

Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…

19 години ago

Ніколи не чіпляйте ці іграшки на ялинку, щоб не накликати біди у свій дім

На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…

20 години ago

Як приготувати живильний коктейль для орхідеї. Цвіте без зупинку

Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…

20 години ago

Розмноження троянд живцями взимку – це ефективний і популярний спосіб отримати нові кущі

Розмноження троянд живцями взимку – це ефективний і популярний спосіб отримати нові кущі. Дотримуючись кількох…

2 дні ago

Простий у приготуванні мандариновий десерт, який стане прикрасою вашого новорічного столу

На новорічному столі завжди хочеться здивувати гостей чимось незвичайним, і десерти тут не є винятком.…

2 дні ago