Categories: Поради

Помідори: головні секрети правильного збирання та зберігання урожаю

В зборі та зберіганні врожаю томатів є кілька нюансів.

Здавалося б, збір врожаю — елементарний процес. Зриваємо дозрілі плоди, ось і весь секрет. Але якщо ми говоримо про томати, то не все так просто. Як раз в зборі врожаю помідорів є кілька нюансів, з якими ми познайомимося, інформує Ukr.Media.

Зрілість томатів

У ступені зрілості помідорів виділяють кілька стадій. Потрібно розрізняти ці стадії, щоб вчасно і правильно зібрати урожай помідорів. Існує три ступені зрілості:

  • біологічна;
  • технологічна;
  • споживча.

Біологічна зрілість томатів означає припинення росту плодів. Насіння сформоване і вкрите оболонкою. Зелена шкірка помідора починає світлішати. При температурі повітря +25 градусів через тиждень плоди дозрівають до стадії технологічної зрілості. На цьому етапі томати набувають характерного для сорту забарвлення, в розрізі стають рожевими. Плоди накопичують максимум кислот, цукрів і вітамінів. Настає споживча стадія зрілості плодів.

Збір врожаю помідорів

Коли правильно збирати урожай помідорів, залежить від ваших подальших планів щодо врожаю. Якщо томати будуть відразу подаватися на стіл, збирайте стиглі плоди, які досягли споживчої зрілості. Такі помідори зберігаються не довше декількох днів. Чекати перестигання плодів не можна, м’якоть стає рихлою, томати втрачають корисні якості та стають несмачними. Для консервування і транспортування врожаю підійде технологічна стадія дозрівання. Після збору врожаю помідори самі дозріють за 7-10 днів. Якщо планується тривале зберігання і дозрівання томатів поза куща — проводьте збір врожаю помідорів на біологічній стадії зрілості.



На переважній території нашої країни збір урожаю томатів починається в середині липня і триває до перших заморозків. На початку сезону кущі оглядають раз в два дні, при активному плодоносінні — щодня. Остаточний збір проводять перед першими заморозками (жовтень-листопад місяці). Помідори, які не встигли зняти з грядки до морозу, непридатні в їжу. Разом з якісними зрілими плодами не забувайте знімати з куща пошкоджені та хворі томати, щоб інфекція не поширювалася на здорові рослини.

Зберігання і дозрівання помідорів

Стиглі помідори в свіжому вигляді тривалому зберіганню не підлягають. Однак, збір врожаю недозрілих томатів — звичайна практика серед садівників. При дотриманні правильних умов зберігання, помідори дозрівають поза куща і забезпечують вас безперервним потоком стиглих плодів.

Відберіть цілі та не уражені хворобами помідори, просушіть їх і розкладіть у два шари в дерев’яних ящиках. Приміщення, де дозрівають помідори, повинне бути теплим (23-25 градусів), вологим (80-85%) і добре провітрюваним. Наявність світла не грає великої ролі, але в темряві дозрівання відбувається швидше і рівномірніше. При таких умовах зберігання помідори повністю дозріють вже через 8-10 днів. Температура вище 30 градусів сприяє нерівномірному забарвленню плода. Якщо опустити температуру нижче 20 градусів — дозрівання сповільниться.

Для тривалого зберігання (до трьох місяців) зірвіть помідори в стадії біологічної зрілості, помістіть їх у дерев’яні ящики, присипте тирсою і залиште в темному приміщенні при температурі 8-10 градусів.



Збір і зберігання врожаю помідорів — процес нескладний і захоплюючий. При дотриманні правил зберігання свіжі томати будуть радувати вас до самих морозів.

Recent Posts

Вирощуємо буряк! Чим підживити, щоб ріс великим, солодким і не тріскався — простий рецепт

Буряк із кулак — не міф! Просто підживіть його правильно 💪🍠 Більшість городників ллють гній…

1 день ago

Бур’ян просто зникне: як позбутися кульбаб на ділянці. І не треба ніякої хімії

Як вивести кульбаби з газону: поради експерта з органічного догляду Кульбаби — одні з найпоширеніших…

1 день ago

Сильні кущі й м’ясисті плоди: чим полити перець навесні, щоб не прогадати

Чим підживити перець навесні: очікуйте на багатий врожай Щоб отримати справді багатий урожай перцю, не…

2 дні ago

Часник у травні: чим потрібно підлити, щоб не жовтів і давав великий врожай

Часник у травні: що підлити, щоб не жовтів і давав великий врожай Травень — найважливіший…

2 дні ago

Чим поливати капусту для зав’язування качанів. Розчини, який перевірений вже роками

Йод використовують не тільки в медицині, але й для підживлення багатьох культур, в тому числі…

2 дні ago

Буряк стане солодким, як цукор. Підживлення, про яке мовчать досвідчені городники

Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…

4 дні ago