Categories: Поради

Посадка огірків у відкритий грунт: коли і як сіяти — покрокова інструкція

Про те, як правильно посадити огірки у відкритий грунт насінням, читайте далі в цій статті, в якій вас чекають поради, рекомендації і покрокові інструкції по посіву огірків, інформує Ukr.Media.

Коли садити огірки насінням у відкритий грунт: оптимальні строки посіву

Оскільки ця гарбузова культура належить до числа досить теплолюбивих рослин, то рекомендується висаджувати насіння огірків у відкритий грунт тільки тоді, коли грунт прогріється до +12 градусів, а температура навколишнього повітря буде стабільно вище +14 градусів.

Проводити посів раніше немає сенсу, так як насіння будуть довго сидіти в землі і не проростати. У підсумку вони можуть і зовсім не зійти, а просто згнити у вологому і холодному середовищі.

Але не варто сильно відкладати, адже оптимальна температура для росту огірків +14..+30 градусів, і якщо пік їх розвитку співпаде з липневою спекою, вони просто перестануть зростати і почнуть засихати.

Очевидно, що в теплиці грунт прогрівається швидше, тому і саджати огірки можна раніше (на 1-2 тижні).

Як правило огірки висівають в 2-3 декаді травня.

Повторюємо! Головною умовою при виборі дати посадки огірків у відкритий грунт є температура навколишнього середовища, яка не повинна опускатися нижче +14-..15 градусів, і температура грунт, яка повинна прогрітися до 12 градусів. В іншому випадку насіння не зійде.



Рада! Сорти огірків поділяються на ранньостиглі, середньостиглі та пізньостиглі. Щоб ласувати хрусткими огірочками безперервно, краще відразу висівати різний посадковий матеріал. Завдяки цій «маленькій хитрості» почергово плодоносять рослини, що дозволяє насолоджуватися огірками протягом всього сезону.

За місячним календарем в 2019 році

Вибрати конкретні дати для посадки огірків у відкритий грунт вам може допомогти місячний календар.

Всім давно відомий той факт, що місяць впливає не тільки на води світового океану, але і на соки всередині рослин. Так, найбільш сприятливий період, коли можна сіяти огірки випадає на зростаючий місяць.

За місячним календарем, в 2019 сприятливими днями, коли можна садити огірки у відкритий грунт, вважаються наступні дати:

  • у травні — 17-18, 21-23, 26-28, 31;
  • у червні — 5, 6, 13-15, 18-20.

Несприятливими днями є наступні:

  • у травні — 19;
  • у червні — 3, 4, 17;
  • у липні — 2, 3, 17.

Як вибрати хороший сорт огірків

Садіть відразу кілька сортів огірків — штуки 3-4, а краще 5-6. Адже важко припустити, якими будуть умови поточного року, тому сортове розмаїття збільшить ваші шанси на отримання більш стабільних врожаїв. До того ж різні сорти в різні роки, залежно від погодних умов, мають свої переваги, так як одні краще пристосовані до дефіциту вологи, другі — більш холодостійкі, треті — стійкі до певних захворювань.

Якщо ж ви садите всього один або 2 сорти, то гарантувати отримання стабільного врожаю досить складно.

Як садити огірки насінням у відкритий грунт

Щоб посадка огірків була успішною, мало просто купити насіння і висіяти їх в перший-ліпший вільний час: потрібно провести ретельну підготовку не тільки насіння, але і ґрунту (грядки), а також дотримуватися правил по безпосередньому посіву насіння у відкритий грунт.

Так давайте розбиратися, як правильно посадити насіння огірків.

Підготовка насіння

Як правило, більшість городників сіють цю культуру сухим насінням, бо огірки відмінно сходять.

До речі! Насіння огірків зберігають схожість протягом 5-6 років, але краще висівати вже полежавшими 3-4 роки (якщо ви збирали і заготовляли їх самостійно.

Однак, щоб бути повністю впевненим у їх схожості, за бажанням, можна провести передпосівну обробку насіння огірків.

Так, ще до початку підготовки насіння огірків потрібно відкалібрувати. Для посадки підійдуть великі, рівні насіння, які мають світлий відтінок ( без будь-яких темних плям ).

Важливо! У продажу можна зустріти дражовані або глазуровані насіння, які не вимагають ніякої підготовки, їх потрібно сіяти виключно в сухому вигляді, бо вони вже попередньо оброблені виробником.

Далі можна провести знезараження насіння. У цьому випадку рекомендується використовувати Фітоспорин (по інструкції). Це допоможе знешкодити залишилися патогени на зовнішній оболонці насіння.

Звичайно, куди більш популярно знезараження насіння темно — рожевим (1%-ним) розчином марганцівки.

Варто знати! Марганцівка — дуже слабкий і малоефективний протруйник. Куди краще приготувати розчин зеленки (взяти 1 мл 1 % аптечного розчину і розчинити в 100 мл води) або знезаразити в хлоргексидині (взяти 0,05% аптечний розчин). Якщо ви прихильник органічного землеробства, то ваш вибір — це часниковий настій (2-3 потовчених зубчики заливаєте 100 мл води і дати настоятися протягом доби) або 50% сік алое (щоб отримати 100 мл розчину — взяти 50 мл соку і 50 мл води). Час протравлення — 30 хвилин. Після обов’язково промити насіння під чистою (фільтрованою, бутильованою) водою.

А взагалі найефективнішим способом передпосівної підготовки насіння багато хто по праву вважає їх замочування та пророщування.

До безпосереднього пророщування можна провести їх знезараження.



Для того потрібно загорнути насіння огірків у вологу тканину (або марлю), потім покласти згорток на блюдце або іншу ємність, яку слід обернути поліетиленовим пакетом і прибрати в тепле місце, де температура повітря близько+ 22-26 градусів (оптимально +24-28 градусів). В таких умовах насіння проросте протягом 24-48 годин.

Після чого краще садити: хороші і погані попередники

Місце для огірків слід підбирати згідно правил сівозміни. Так, огірки бажано садити після наступних культур:

  • томатів і перців;
  • цибулі та часнику;
  • капусти.

Також можна робити змішані посадки огірків з помідорами, капустою, ріпою, редисом, кукурудзою, бобовими і зеленими культурами.

Зверніть увагу! А ось після гарбузових і баштанних культур (гарбузів, кабачків, патисонів, динь, кавунів) огірки садити не можна, так як у них спільні хвороби. Те ж саме стосується повторної посадки огірків на грядку, де вони вже зростали.

Безпосередня посадка

Покрокова інструкція посадки насіння огірків у відкритий грунт:

  • Зробити посадкові лунки або рівні рядки (борідки).

Глибина посадки насіння огірків — 1,5-2 см (максимум-3 см, якщо у вас дуже пухка і піщана земля).

  • Злегка пролити лунки і борозенки водою.
  • Розкласти сухі насіння в борозенки на відстані 5-10 см (якщо ви сієте вже пророслі насіння або на 100% впевнені в їх схожості, то можна відразу сіяти за рекомендованою схемою посадки для даного сорту чи гібриду, коли, як правило, на 1 кв. метрі розміщують не більше 4-5 рослин: 20-40 см на 60-100 см).

В одну лунку краще покласти відразу 2-3 насінини, щоб згодом видалити більш слабкі.

  • Присипати лунки землею або розрівняти борозенки.

Рада! Для захисту вашого насіння від мурах, після того як ви покладете насіння в лунки або борозни, зверху можна посипати на них тютюновий пил або гірчичну макуху (замульчувати насіння), а вже потім засипати землею.

До речі! тютюновий пил — це також профілактика від нематоди.

  • Знову виконати легкий полив.

Recent Posts

Головна помилка молодості, через яку багато жінок все життя залишаються самотніми

Багато жінок до 35 років залишаються самі. Чому так відбувається? Відповідь може тебе здивувати. Читай…

8 години ago

Чому завжди під час варіння буряка додавати скоринку хліба? Мудрі господині розказали чому так роблять

Як швидко та правильно зварити буряк: корисні хитрощі Зазвичай варіння буряка займає близько 2 годин,…

8 години ago

В кінці грудня сіють ці рослини, щоб мати весною ранню розсаду

Посів розсади у грудні: як підготуватися до раннього вирощування Уже в грудні можна починати вирощувати…

8 години ago

Швидкий та легкий спосіб нагострити кухонні ножі. Справиться кожна жінка

Швидкі способи заточити ніж без спеціального обладнання Не завжди вдома чи під час подорожі є…

8 години ago

Щоб відчистити деко від застарілого жиру, мудрі господині використовують цей спосіб

Як швидко та ефективно очистити деко після запікання Залишки їжі та жиру на деко можуть…

1 день ago

Що краще використовувати для прання, порошок чи рідину. Не кожна господиня знає про це

Рідкий чи сухий пральний порошок: що обрати? Кожна господиня має свої вподобання у виборі засобу…

1 день ago