Ранньою весною в садах починають проростати тюльпани. Тільки зійде сніг й вони вже пробивають землю першими листочками. А вже на протязі місяця, з’являються квіти, які цвітуть 35 днів, даруючи нам насолоду та радість.
Існує ряд певних правил по їх вирощуванню, дотримуючись яких, ви зможете милуватися своїми квітами кожної весни.
Правила по вирощуванню тюльпанів.
У перші весняні промені сонця коли ще лежить сніг, підгодуйте свої тюльпани добривом – 15-30 грамів на 1 м2 ділянки. Це можуть бути: нітроамофоска або спеціальні добрива для садових квітів. Першу підгодівлю проведіть по снігу, другу – коли з’являться бутони квітів, а третю – приблизно через 7 днів після зацвітання.
Зверніть увагу на зовнішній вигляд рослин, по ньому можна побачити чого не вистачає у складі ґрунту.
Якщо не вистачає азоту, то листки робляться тоненькими та звисають донизу. Потім стебла та листя стають червоного відтінку.
Якщо не вистачає калійних чи фосфорних елементів, тоді краї листочків у тюльпанів стають синьо-зеленого кольору.
Головним доглядом за квітами навесні є видалення заражених хворобою рослин. Викопайте цю рослину разом з корінням та землею та приберіть. Місце залийте розчином марганцівки підігрітим до 70-100 градусів. Усі роботи по догляду за рослинами, проводьте обережно, щоб не пошкодити здорові рослини.
Тюльпани – це швидкозростаюча рослина, за весь період вегетації вона не тільки відрощую надземну частину разом з квітами, але й підземні додаткові цибулини. Тому, у неї такий короткий період життя. Для цього вона потребує великої кількості корисних речовин та вологи, особливо у період цвітіння. Регулярно поливайте тюльпани, особливо коли довго відсутні дощі, до двох разів на тиждень, щоб могла сформуватись якісна цибулина. Після цвітіння обов’язково видаліть сім’яну коробочку, щоб квітка змогла накопичити на зиму поживні речовини та заклала майбутні квітконоси.
Коли надземна частина тюльпанів вже засохне, викопайте їх та покладіть сушитись на горище, яке добре провітрюється у тіні. У серпні-вересні висадіть тюльпани на клумбі. Зробіть борозни завширшки 30 см та глибиною 20 см, розсипте по дну гранули суперфосфату та присипте небагато землі зверху. Розкладіть спочатку самі великі цибулини донцем до низу та присипте землею. Потім підсадіть дрібні поміж великих, присипте землею, а на краї борозни покладіть «діток» та закрийте повністю землею. Це зробіть для того, щоб не викопувати цибулини тюльпанів кожного року. На одному місці вони можуть рости 3-4 роки. Вносити перегній при посадці тюльпанів категорично не можна.
Після перших заморозків, укрийте клумбу з тюльпанами мульчею. Для цього візьміть солому, перегній, суху траву або торф. Товщина шару мульчі повинна бути не менше 10-15 см.
Якщо рослина почала сохнути та жовтіти, то це означає, що вона захворіла. Хворіють вони, як правило, коли кореневу цибулину пошкоджує кліщ, палея, жук ковалик та якщо при обробці ґрунту, навкруги було механічно пошкоджено цибулину.
Симптоми фузаріозної гнилі або фузаріозу: наземна частина починає сохнути та жовтіти, а цибулина буріє й сохне. На поверхні з’являється шар сірого нальоту грибниці зі спорами.
Гнилі пеніциліозні мають такі симптоми: поверхня цибулини починає жовтіти, на поверхні з’являється блакитно-зелені спори грибка. Починають загниватись квітконоси, а потім згниває повністю цибулина.
Бактеріальні гнилі (бактеріоз): з’являються після ушкодження нематодами, кліщем, що виїдає денце та молоді корінці рослини. Цибулина тюльпана буріє, згниває та виділяє неприємний запах.
Вірус строкатопелюстковості: Він пошкоджує пелюстки квітів, які вкриваються різноманітними смугами та крапочками. Але далі він іде до низу та поступово вбиває усю рослину.
Хто сказав, що свіжу редиску можна вирощувати лише навесні? Завдяки правильному підходу та кільком простим…
Хочете продовжити термін служби вашої техніки? Дізнайтеся, які помилки при експлуатації найчастіше допускають користувачі. Міфи…
Городники часто стикаються з проблемою кротів, які можуть завдати значної шкоди врожаю. Проте є кілька…
Щоб декабрист радував пишним цвітінням, його необхідно регулярно підживлювати. Найбільш сприятливий час для цього –…
Знаєте секрет пишного цвітіння фіалок? Це простіше, ніж ви думаєте! Розкриємо вам кілька секретів догляду…
Хочете допомогти пернатим друзям пережити зиму? Дізнайтеся, чому розвішування годівниць в листопаді – це важливо!…