Обираючи у квітковому відділі вазон з квіткою, мало хто цікавиться якою енергетикою володіє рослина та які необхідні умови для комфортного існування вона вимагає. Тому, дуже часто через деякий час квітка починає марніти, листя сохне, загниває коренева система, а про квіти й мови не має.
Пропонуємо ознайомитися з найголовнішими правилами успішного вирощування кімнатного садка на підвіконні.
Кімнатні рослини заборонено поливати водою з під крану, бо вона містить багато хлору й вапна, які нищівно впливають на всю рослину. А також, не можна використовувати холодну або гарячу воду. Якщо проігнорувати ці правила, то листя рослини почне жовтіти, з’являться ознаки хлорозу та вапняний наліт на ґрунті. Найкращий варіант – це відстояна або прокип’ячена вода кімнатної температури. Щоб пом’якшити воду, додайте в неї декілька кристалів лимонної кислоти або 10 крапель яблучного оцту на 1 літр рідини.
Цукор – це джерело глюкози, яка живить рослину та надає їй енергію. Посипте землю у горщику цукром та полийте водою або використайте готовий розчин. На 500 мл води використайте 1 столову ложку цукру.
Це чудовий засіб для підтримки рослини під час квітнення. На 1 літр води візьміть 1 чайну ложку олії та полийте вазони.
Один раз в місяць обробляйте хворі рослини розчином попелу, на відро води 150 грамів порошку.
Для цього підійдуть шкірки з бананів або цитрусових. Залийте шкірки водою та дайте настоятися в темному місці дві доби. Розведіть готовий настій з водою у співвідношенні 1:1 та полийте кімнатні рослини.
Розчиніть таблетку аспірину в літрі води та полийте квіти. Це захистить їх від хвороб, активізує ріст та надасть насиченого кольору листю.
Розчиніть 1 чайну ложку соку у 1,5 літрах води та полийте цим розчином квіти. Це допоможе виростити здорову та міцну рослину за короткий термін.
Щоб надати квітці блиску, свіжості та яскравості, полийте її молоком, на 1 літр води 1 чайна ложка. Або протирайте листя таким розчином: 1 столова ложка молока на 10 столових ложок води.
Змішайте 10 грамів сухих дріжджів, 1 столову ложку цукру та літр води. Дайте настоятися 2 години та розчиніть засіб у воді в співвідношенні 1:5. Поливаючи рослини такою сумішшю, можна наситити ґрунт вуглекислотою та мінеральними речовинами, що суттєво прискорить зростання.
Поливайте квіти 1 раз на тиждень розчином йоду, на 2 літри води 1 крапля. Це надасть яскравості та пишності улюбленим рослинам.
Посипте ґрунт у вазоні кавовою гущею та залиште без поливу. Це зробить землю пухкою та наситить азотом, який квіти обожнюють.
Залийте 100 грамів свіжої кропиви літром води та настоюйте 1 добу. Потім процідіть, розбавте водою 1:10 та полийте квіти. Такий засіб швидко збагатить виснажений ґрунт поживними речовинами.
Досвідчені садівники рекомендують пересаджувати рослини щовесни у новий ґрунт, щоб вони завжди були здоровими та квітли на протязі всього року.
Хто сказав, що свіжу редиску можна вирощувати лише навесні? Завдяки правильному підходу та кільком простим…
Хочете продовжити термін служби вашої техніки? Дізнайтеся, які помилки при експлуатації найчастіше допускають користувачі. Міфи…
Городники часто стикаються з проблемою кротів, які можуть завдати значної шкоди врожаю. Проте є кілька…
Щоб декабрист радував пишним цвітінням, його необхідно регулярно підживлювати. Найбільш сприятливий час для цього –…
Знаєте секрет пишного цвітіння фіалок? Це простіше, ніж ви думаєте! Розкриємо вам кілька секретів догляду…
Хочете допомогти пернатим друзям пережити зиму? Дізнайтеся, чому розвішування годівниць в листопаді – це важливо!…