Categories: Поради

Прищипування огірків: як правильно це робити, щоб швидко росли та не хворіли

Прищипування – це важлива агротехнічна процедура формування плідного куща, яка покращує якість зеленців та збільшує врожайність в кілька разів.

Дану процедуру слід проводи огіркам, бо у них є схильність до розростання та загущення куща. В результаті цього, кущі недостатньо добре провітрюються, рослина стає слабкою та схильною до хвороб. Вона починає скидати зав’язі та квіти, а це призводить до зниження кількості та якості врожаю.

Особливості проведення пінцирування.

Пінцирування потрібно проводити тільки продезінфікованим гострим інструментом. Категорично забороняється відривати руками фрагменти пагонів, бо утворені рани довго гояться та інфікуються, що призводить до гниття.

Слід зазначити, що методика прищипування може бути різною в залежності від того, проводиться вона для сортових рослин або гібридів.

Прищипування гібридних сортів огірків.

Гібридні сорти мають квіти жіночого типу, з яких формуються зав’язі, а потім плоди. Пагони огірків сильно розростаються, тому частину бічних потрібно повністю обрізати. А решті слід прищепити верхівки над 2 листком. Також, потрібно обрізати сухі та пожовклі фрагменти.

Селекціонери вивели певні гібриди, які не потребують формування куща. Такі гібриди не розростаються, бо у них короткі бічні стебла. До таких гібридів відносяться “Суомі”, “Валаамський”, “Букет”, “Саровський” та інші. Однак, у них є кілька мінусів – короткий термін плодоношення та нестійкість до перепадів температур.

Прищипування сортових сортів огірків.

Сортові рослини формують квіти чоловічого типу цвітіння на основному стеблі та жіночого – на бічних відгалуженнях. І якщо кущ сильно розростеться та рясно цвістиме, це не значить, що він дасть гарний врожай. Тому, щоб не втрати врожай, потрібно прищепити головний пагін. Для цього, необхідно обрізати стебло після появи 5-6 цього листа. В результаті, розвиватимуться бічні батоги, які потрібного періодично прищипувати після появи на них 3-4 листка.

Прищипування огірків у відкритому ґрунті.

Прищипування слід проводити, коли розсада огірків, висаджена у відкритий ґрунт, вкорениться й дасть не менше 6 справжніх листків.

Сортові рослини прищипують по одній й тій же технології, незалежно від місця вирощування. А от гібриди мають трохи іншу технологію прищипування.

Спочатку, потрібно продезінфікувати гострий інструмент та обрізати ним сім’ядольні листочки. Потім, розкрити нижню листову пазуху, звільнити та відрізати зав’язь. Також, потрібно видалити нижні листки та пасинки, залишаючи пеньок. Після цього, всі зрізи посипати перетертим в порошок активованим вугіллям або попелом. Так само, слід прибрати ще одну зав’язь, пагін та листок.

Потім, необхідно знайти та залишити найсильнішу зав’язь на рівні третього міжвузля, а ті, що залишилися обрізати. Також, потрібно обрізати пагін, а листочок залишити.

Після відростання бічних пагонів до 40-50 см., їх теж необхідно прищипувати.

Проводити процедуру потрібно до тих пір, поки батоги не розростуться. Кущ, що сформувався, необхідно підв’язати або рівномірно розкласти на землю.

Прищипування огірків в теплиці.

Технологія прищипування огірків в теплиці майже схожа на ту, що використовується у відкритому ґрунті, але є й відмінності.

Спершу, потрібно обрізати продезінфікованим гострим ножем сім’ядольні листочки та пасинки з листових пазух нижньої частини стеблинки до висоти 30-35 см. Обрізаючи пасинки, потрібно залишити пеньки близько 5 мм., які потрібно посипати перетертим активованим вугіллям.

Далі, потрібно обережно забрати пальцями всі зав’язі на обробленій ділянці до 5 листа та прив’язати кущ до опори. При цьому, обрізати листочки не потрібно, бо в них накопичується харчування для куща.

Після витягування та цвітіння куща, всі нижні листки можна обрізати.

Бічні пагони, що розрослися, потрібно періодично прищипувати, щоб вони мали різну довжину та формували кущ у вигляді перевернутої ялинки. Для досягнення такої форми куща, потрібно пасинки залишити над 5 міжвузлям та вище. Над першим листком потрібно обрізати перший пасинок, наступний – над другим й так далі. Процедуру слід проводити до тих пір, поки батіг не виросте аж до самої верхівки теплиці. Після чого, батіг прищепити та підв’язати на саму верхню планку шпалери. Два верхні батоги-пагони потрібно залишити, щоб вони виросли до половини висоти теплиці, а потім прищепити та підв’язати.

Існує це одна схема прищипування гібридного куща огірків. Для цього, необхідно обрізати всі бокові пагони, залишивши лише одне центральне стебло. Ця схема найкраще підходить для теплиць, а також, для занадто густих та погано освітлених кущів. Однак, якщо в теплиці чудове освітлення, то краще використовувати першу схему формування огіркового куща.

Recent Posts

Вирощуємо буряк! Чим підживити, щоб ріс великим, солодким і не тріскався — простий рецепт

Буряк із кулак — не міф! Просто підживіть його правильно 💪🍠 Більшість городників ллють гній…

8 години ago

Бур’ян просто зникне: як позбутися кульбаб на ділянці. І не треба ніякої хімії

Як вивести кульбаби з газону: поради експерта з органічного догляду Кульбаби — одні з найпоширеніших…

8 години ago

Сильні кущі й м’ясисті плоди: чим полити перець навесні, щоб не прогадати

Чим підживити перець навесні: очікуйте на багатий врожай Щоб отримати справді багатий урожай перцю, не…

1 день ago

Часник у травні: чим потрібно підлити, щоб не жовтів і давав великий врожай

Часник у травні: що підлити, щоб не жовтів і давав великий врожай Травень — найважливіший…

1 день ago

Чим поливати капусту для зав’язування качанів. Розчини, який перевірений вже роками

Йод використовують не тільки в медицині, але й для підживлення багатьох культур, в тому числі…

1 день ago

Буряк стане солодким, як цукор. Підживлення, про яке мовчать досвідчені городники

Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…

3 дні ago