29 липня, православний світ відзначає Різдво святителя Миколая. Це свято з’явилося в 2004 році, тому ще не так відоме серед людей.
Народився Микола в місті Патара в родині благочестивих та праведних християн. Його батьки довго не могли народити дитину, тому постійно молили Господа про цей подарунок. Всевишній відгукнувся та подарував їм сина, натомість вони пообіцяли віддати його на служіння Богу. Маленький Микола вже від народження почав робити дива. Першим з них стало зцілення його матері від важкої хвороби. А також, новонароджений Микола вистояв на ногах протягом трьох годин в купелі під час хрещення. Таким чином святий віддав честь Пресвятій Трійці.
В дитинстві почав тримати піст й вживав материне молоко лише кожної середи та п’ятниці, одноразово після вечірньої молитви батьків. В більш старшому віці вивчав Божественне Писання, цілими днями перебував в храмі, а ночами молився та читав книжки.
Микола був дуже милосердною людиною, допомагав нужденним та поділив свою спадщину між бідними.
Протягом всього життя творив дива – багато разів рятував потопаючих, допомагав вийти з полону, зцілював від важких хвороб та навіть міг воскресати мертвих. Проживши довге та праведне життя, вирушив в Царство Небесне мирно й тихо.
Точно встановити дату Різдва святителя Миколая Чудотворця неможливо. Спочатку воно святкувалося лише в малоазійських містах, де він був архієпископом. Пізніше, під час хрестових походів, свято поширилося серед Нікейської імперії та Русі. За переказами, в 13 столітті свято Різдва Миколая Чудотворця вже набрало обертів в православних церквах, а в Великому Новгороді існував монастир, присвячений цьому святу.
За переказами, одна церковна служба, яка присвячена святу, була написана в часи патріарха Никона. Однак, коли до влади прийшла Катерина Велика, Різдво Святителя Миколая скасували.
Тільки тепер, коли пройшло так багато часу, святкування відновили та склади на честь свята тропар й кондак.
Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…
Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…
В домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…
Найкраще добриво для герані — з того, що під ногами! 🌸 Не купуйте, зробіть самі…
Як правильно підготувати цибулю на перо: поради досвідчених городників Вирощування зеленої цибулі — одне з…
Моя сусідка все життя садила помідори не так. А потім випадково зробила одну річ —…