У нашій статті хочемо розкрити для вас деякі секрети по догляду за фіалками. Адже ця невибаглива квітка, теж має свої особливості і уподобання. Тож, дотримуйтеся цих правил і ваша фіалка, ще довго радуватиме вас своїми ніжними квіточками.
Для тих, хто хоче самостійно виростити фіалку радимо створити для неї відповідні умови, вона полюбляє місця де є вологе прохолодне повітря і небагато розсіяного сонячного проміння.
Фіалки — рослини вологолюбні, тож прямі сонячні промені дуже шкодять їхнім листочкам, сухе повітря спричиняє для фіалки дискомфорт. Тому квітникарі рекомендують не ставити фіалки на підвіконня, або ж вибирати для них північну сторону вашої квартири.
Треба зауважити, що і замала кількість світла теж не подобається фіалці, квітка перестає випускати нові квіточки і з часом припиняє цвітіння.
Найкраще фіалка розвивається і цвітоносить, коли споживає денне світло не менше десяти годин на добу, тому варто подбати про додаткове джерело світла для фіалки у зимовий період, коли день стає набагато коротшим, ніж влітку.
Фіалки – дуже ніжні квіти, вони погано переносять протяги та місця де дме вітер, намагайтеся не відкривати вікно біля фіалки, а якщо потрібно провітрити кімнату, то заздалегідь заберіть квітку з підвіконня.
Найкраща температура повітря для цієї тендітної квітки + 19 + 25 С. При ній, фіалка почувається комфортно, але це за умови, що вологість повітря теж буде максимально висока. Тож у літній період варто поставити вазонок з фіалкою у тарілочку з мохом, він чудово утримує вологу, а також можна використати керамзит.
Багато господинь, обприскують фіалку водою, (коли рослина стоїть на підвіконні біля батареї) це неправильно! Краплини потрапляючи на листя фіалки спричиняють появу плям, а згодом листя взагалі гине. Тож рекомендуємо зволожувати не фіалку, а повітря навколо неї.
Правила посадки рослини
Щоб самостійно посадити фіалку можна придбати готовий ґрунт, або самому приготувати ґрунтову суміш. Для неї потрібно взяти у рівних кількостях торф, пісок та листову землю і ретельно все перемішати. Даля потрібно буде додати трохи деревного вугілля та моху. Це потрібно для того, щоб ґрунт був повітря проникним і добре утримував вологу.
Фіалка цвіте лише у тісному горщику, тому вибирайте для посадки максимально невелику ємність, не забуваючи зробити у дні ємності отвори для проходження зайвої вологи, на дно обов’язково покладіть камінчики та шматочки битого череп’яного посуду, керамзит.
Варто нагадати, що саджати фіалку у ґрунт потрібно не заглибоко і не занадто близько до поверхні, у обох випадках рослина може загинути. Не забувайте змінювати суміш землі у молодій фіалці, бажано це робити раз на рік, залишаючи той самий горщик. Коли фіалка подорослішає, змінювати ґрунт можна не частіше ніж через 3 роки. Якщо ви маєте потребу пересадити рослину, то робіть це навесні і лише тоді, коли вона не цвіте.
Як і чим підживити фіалку.
При дотриманні всіх правил догляду за фіалкою, вона може квітнути 3-5 місяців. Тож не забувайте підживити рослину, для того, щоб вона мала сили радувати вас своїми квіточками. Робити це потрібно навесні і восени, відразу після припинення цвітіння.
Для цього потрібно придбати вже готове комплексне мінеральне добриво для кімнатних квітів.
Правила поливу фіалки.
Поливати фіалку потрібно з великою обережністю, адже якщо води буде забагато рослина почне підгнивати, а недостатнє зволоження приведе до того, що квітка хворітиме. При поливі враховуйте температуру в кімнаті. Чим вища температура і сухіше повітря, тим частіше варто поливати квітку. Нагадаємо, що вода для поливу має бути відстояна.
У холодну пору року фіалку поливають через три дні, влітку, можливо, знадобиться щоденний полив. Але дуже важливо поливати квітку знизу, щоб вода не потрапила на листочки і серцевину рослини, можна наливати воду у піддон, у якому стоїть горщик з квіткою, приблизно на годину. За цей час квітка вбере потрібну їй кількість вологи.
Для гарного цвітіння, потрібно формувати розетку квітки. Проріджувати та видаляти зайві та пошкоджені листочки, квіточки що вже відцвіли, щоб вони не заважали новим квітам цвісти. Також варто забирати бокові відростки, щоб фіалка не розросталася у ширину. Не забувайте повертати квітку до світла, це допоможе листочкам рівномірно розташуватися в горщику. При нестачі світла листя рослини піднімаються вгору.
Кілька порад та трохи уваги та любові, і ваша фіалка буде ще довго здорова і радуватиме вас гарним цвітінням.
У сучасному світі пральна машина є незамінним помічником у кожному домі. Вона ефективно видаляє бруд…
Грибна мачанка до Святвечора – це традиційна страва, яка чудово доповнить голубці, вареники чи картоплю.…
Як легко очистити духовку: поради та прості методи Регулярне використання духовки потребує частого очищення, адже…
Узвар із сухофруктів: простий рецепт ароматного та корисного напою Узвар — це традиційний напій, який…
На передодні Нового року всі із захопленням прикрашають ялинку різноманітними іграшками, гірляндами та іншими декоративними…
Хочеш, щоб твоя орхідея цвіла пишно і довго? Ми підготували для тебе натуральне добриво, яке…