Горшкові хризантеми зачаровують своєю красою. Їх вирощують в садах, на терасах, фасадах, палісадниках, балконах та у квартирах.
Для того, щоб горшкові хризантеми квітли тривало та рясно, потрібно їх добре доглядати й створити їм специфічні умови.
Купівля.
При покупці горшкових хризантем, беріть екземпляри з наполовину розпущеним суцвіттям, бо вони будуть набагато довше цвісти. Кущ повинен бути потужним, зі задерев’янілими пагонами знизу.
Зимівля.
Розвиток у хризантем циклічний. Взимку вони знаходяться в повному спокою, який розпочинається відразу після цвітіння. Всю надземну частину обріжте, залиште коротенькі пеньки та відразу перенесіть в дуже холодне приміщення з температурою +2 градусів.
В період спокою їх не поливайте й не підгодовуйте, аж поки не з’являться перші ознаки прокидання. Після появи ніжних паростків зростання, відразу перенесіть в досить прохолодне місце з яскравим освітленням та пересадіть її в новий субстрат.
Світловий режим.
Їм потрібен короткий світловий день з самими сонячними та світловими локаціями, де вони не страждатимуть від тіні сусідніх горщиків з квітами.
Температурний режим.
Всі види хризантем полюбляють прохолодні умови зростання. Тому, під час квітнення, їм краще знаходитися на свіжому повітрі з оптимальним температурним режимом +10..+20 градусів.
Полив.
Вони потребують регулярний та частий полив. Щоб не було зайвої вологи, відразу злийте надлишок води з піддону та дайте підсохнути верхньому шару землі.
Вологість повітря.
Для кращого та густого цвітіння хризантем, періодично злегка обприскуйте їх, особливо взимку під час роботи системи центрального опалення.
Підживлення.
Для буйного цвітіння горшкових хризантем регулярно підживлюйте їх поживними речовинами кожні 1-2 тижні. В кінці цвітіння скоротіть їх, а перед зимівлею припиніть зовсім. Після пересадки, через 2 тижні відновіть підгодівлю.
Розмноження горшкових хризантем.
Насінням, яке не скоро зацвіте.
Поділом куща, весною чи після квітнення, беруть старі кущі хризантем.
Живцюванням, весною чи влітку. Верхівки пагонів садять в землю, ставлять у воду та садять по 2-3 штуки в ємність для вкорінення, в міру росту формують крону.
Проблеми та хвороби.
Хворіють хризантеми різними гнилями, коли сильно намокають суцвіття чи при перезволоженні.
Не цвітуть чи погано цвітуть при порушенні температурного режиму та недостатніх підгодівлях.
Чим підживити перець навесні: очікуйте на багатий врожай Щоб отримати справді багатий урожай перцю, не…
Часник у травні: що підлити, щоб не жовтів і давав великий врожай Травень — найважливіший…
Йод використовують не тільки в медицині, але й для підживлення багатьох культур, в тому числі…
Щоб буряк був великий, солодкий і соковитий: секретне підживлення, яке знають не всі Буряк —…
Як правильно підживлювати капусту, щоб виросли великі, щільні качани Капуста — одна з найбільш вибагливих…
В домі частіше з’являються павуки, які шукають тепле укриття. Але замість того, щоб лякатися або…